Tapaciranje kabine

Moglo bi i tako.
Šperploča je slaba, vidjao sam da ljudi prave od iverice, ali je onda jako teška polica i bez zvučnika.
 
jel neko tapacirao kabinu od mtz novi tip?Interesuje me kako to ide i kako je najbolje da se to odradi?!
 
Pa interesuje me kako se cela tapacira,krov,tamo gde je grejanje,krila?! Ako imas jos neku sliku,ubaci je....I koji lepak koristis,kakav sundjer?!
 
@zorancile
Tapacirung je zanitovan na prvoj slici se vidi ako dobro pogledaš da je šrafljen tamo gde se vidi da je ušiveno tu sam odradio kao kanal od 2cm i kroz njega provukao flah dimenzije 1cmx0.5cm koji sam prethodno savio po obliku sedišta ,ušrafio sa obe strane i unutra stavio sunđer i posle toga stavio sunđere sa strane i zanitovao ostatak duž celog oboda sedišta.S obzirom da me je koštalo 600 din zadovoljan sam.
 
Poslednja izmena:
Pa interesuje me kako se cela tapacira,krov,tamo gde je grejanje,krila?! Ako imas jos neku sliku,ubaci je....I koji lepak koristis,kakav sundjer?!

Nemam više slika od tog rusa sa velikom kabinom.
Lepak koristim polipropilenski (neostik, tigrokol, henkel), kad šta ima. Sundjer običan, beli.
 
Da li ima negde da se kupi neki gušći, tvrdji, sundjer za tapaciranje sedišta? Svuda se prodaju isti, meki sundjeri koji nisu baš dobri za sedenje... sabiju se do kraja...
 
I mene to intresuje taj tvrđi sunđer, za fergu sam našao od liaza kamiona onaj krevet u kabini i tu je bio tvrdi sunđer a sada mi treba za landina a nemogu nigde da nađem a sve sam spremio i izrezo šper ploče i nabavio kožu ali nemam taj sunđer pa ako neko zna gde bi mogao da se nabavi neka napiše neki br. tel. za kontakt.
 
Moj poznanik radi u Sl. Brodu u firmi sa konfekcioniranjem i prodajom spužve i kod njih je normalno u ponudi tvrđa i normalna/mekša spužva.
Bio sam kod njega na radnom mjestu, kupio tvrđe spužve za klince da se igraju na tome (nekakve crvenkaste boje) i nekako mi je čudno kako kod vas nema takve spužve u ponudi.
Raspitajte se kod tapetara gdje oni kupuju jer kod većih distributera treba toga biti!
 
ja sam prekljuce gledao kod nas dva kvadrata tvrdog sundjera (crvenkastog ) 10 cm debljine kostaju 5480 din
 
Ovo je jako dobro rađeno ! Ovo što sam ja radio to je za kolegu ,želi da bude poseban traktor nije za prodaju pa smo išli i kako su neki nazvali preterivanja ,ali on tako želi !



Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us tako da sam između ostalog ubacio 100 ledica sa njegovim IN . Tapacirao sam sa itisonom ne skajem , izoliriao sa stiroporom tvrdim debljine 30mm , a najviše me koštalo lepilo !
 
Nov Imt 549:
2saffj4.jpg


Nova Rakovica 47:
al704i.jpg
 
Ovako izgleda kad majstor sebi tapacira sedište na brzinu, a ne kupi materijal... :osmeh:
Našao sam dva mala parčeta tvrdog sundjera od 5cm, nije moglo da bude kako sam zamislio, ali je ipak bolje nego što je bilo.
17essx.jpg
 
Nazad
Vrh