Herbicidi u suncokretu

Ja jesam dobar je, pre neke godina ja sam dva puta prskao sa puno doze dve razlicite akt. materije , suncokret njivu sam samo tada radio i jako puno korova , na crna pa total, pa kletodim, pa Fluazifop-p-butil i na kraju sam imao na jedan lanac (79 ari) 2950 kg suncokreta , godina 2016.

p.s. Ovaj Bayerov furore Super smo imali kod jednog skladistara po pristupacnoj ceni oko 1650 din/lit tada sam koristio . Ali u redovnoj prodaji mslm. da je dosta skupje.
 
Saracen max moze li se koristiti u suncoketu kao zamena za expres? I u kojoj kolicini...
Za psenicu kazu 25g na ha
Granule wg,600g po kg tribenuron metil
 
Saracen max moze li se koristiti u suncoketu kao zamena za expres? I u kojoj kolicini...
Za psenicu kazu 25g na ha
Granule wg,600g po kg tribenuron metil
Ne moze ni slucajno!!!

Saracen max

PROIZVOĐAČ:*Cheminova

FORMULACIJA:*Vododisperzibilne granule (WG)

AKTIVNA MATERIJA:*Tribenuron-metil 600 g/kg + florasulam 200 g/kg




Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Dobro...
Meni laiku delovalo da moze,jer je isto tribenurol metil,jedino sto je stock star recimo 750wg a ovaj 600 wg..

- - - - - - - - - -

Jel ne moze zbog ovog florasulam?
 
Ajd i ovde da odgovorim kao i na pp sto sam. Ta druga A.M. pravi problem.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nema na cemu. Dve glave su uvek pametnije od jedne.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Jel moze da se prska ovim zamenama kad krene 4 par da izlazi ?? Jedan mi rece da originalom sme a kopijama ne pa me zbunio
 
Prošle godine prskao u splitu
1. Omega 75wg 20g/ha
2. Omega 75wg 20g/ha + Kletox 2l/ha.
Nikakvih problema po suncokret. Ima delova gde sam i duplirao zbog lisičnjaka, i nije bilo razlike.
 
Koga god sam pitao rekli su mi da ne mesam herbicide za uskolisne korove sa herbicidima za sirokolisne.Kod nas zadruga mesa kletodime sa imazomoksima i kazu da nikad nisu imali problema.Znam da mesaju i stockstar sa kletoxom.
Suncokret Le 99 je drugi par listova a trava ga dobro gusi.Sirak i muvar i oglumci sirokolisnih.Ni sam ne znam sta da radim.
 
Koga god sam pitao rekli su mi da ne mesam herbicide za uskolisne korove sa herbicidima za sirokolisne.Kod nas zadruga mesa kletodime sa imazomoksima i kazu da nikad nisu imali problema.Znam da mesaju i stockstar sa kletoxom.
Suncokret Le 99 je drugi par listova a trava ga dobro gusi.Sirak i muvar i oglumci sirokolisnih.Ni sam ne znam sta da radim.
Pa sto je problem da oprskas prvo sirokolisne a za recimo nekoliko dana uskolisne nerazumem zasto rizikovati kad bar prskanje netrosi puno ni vremena ni goriva?
 
Koga god sam pitao rekli su mi da ne mesam herbicide za uskolisne korove sa herbicidima za sirokolisne.Kod nas zadruga mesa kletodime sa imazomoksima i kazu da nikad nisu imali problema.Znam da mesaju i stockstar sa kletoxom.
Suncokret Le 99 je drugi par listova a trava ga dobro gusi.Sirak i muvar i oglumci sirokolisnih.Ni sam ne znam sta da radim.
Nije preporuka da se radi zdruzen tretman,jer jedan preparat moze da umanji dejstvo drugog i obratno,zbog toga nije preporucljivo.
 
Nazad
Vrh