Herbicidi u suncokretu

Farmer II je napisao(la):
Gde može to da se kupi? Sigurno bih probao jednu parcelu na kojoj planiram barolo...sve je bolje od presevanja kad mu vreme nije :cao:
odes u farbaru i trazis KALIJUMOV SAPUN.Sa tim sapunom se peru zidovi pre krecenja.
 
Mislim da ga koriste i vodoinstalateri pri sastavljanju odvodnih cevi.
 
Probano,ne vredi :nono: ,jedina dobra stvar je to sto posle njegovog koriscenja ventili na prskalici tako lepo klize :D a inace poprskao sam nekih 90 kj i nije vredelo.
 
I kod mene su zečevi znali praviti štetu u suncokretu, doduše manju nego hrčkovi, ali tretiranjem semena "Mesurolom" toga nema kod mene, a i ja sejem "Barolo".
 
Okrim je napisao(la):
I kod mene su zečevi znali praviti štetu u suncokretu, doduše manju nego hrčkovi, ali tretiranjem semena "Mesurolom" toga nema kod mene, a i ja sejem "Barolo".
Bi li nam pojasnio primenu "Mesurola", šta(je to), gde(se može kupiti), kako(se tretira, ), koliko(košta)? Jel to neka alternativa furadanu? :cao:
 
@Farmer II
"Mesurol" jeste alternativa "Furadanu" i ja ga koristim jako dugo, možda i dvadeset godina. On se kupuje u poljoapoteci, ima
različitih pakovanja, a dobija se kao hemijski rastvor tečnosti crvene boje, intenzivnog mirisa i koristi se za odbijanje ptica da nebi nanosile štetu u usevu prilikom nicanja.
Ja koristim 200 ml "Mesurola" izmešanog sa 100 ml piva z jednusetvenu jedinicu ili 10 kg semena.
Seme izručim u suvu mešalicu za beton, uključim je da meša i polako sipam rastvor "Mesurola" sa pivom. Kada je svo seme tretirano, prespem ga u papirni džak.
Seme tretiram neposredno pre setve!
 
Hvala kolega.
Još me zanima cena, jel bila u rangu furadana? Znači suncokret kad nikne i bude 2-3-4 lista, ne diraju ga zečevi, hrčkovi, ptice? Na proleće ću sigurno da radim sa njim tretiranje semena. Inače i ja tako radim sa mešalicom tretiranje furadanom, samo ga ostavim malo na betonu da se prosuši... :cao:
 
Seme za setvu je suvo i hidroskopno, tako da primi svu količinu sredstva za tretiranje i dodatno sušenje ja ne primenjujem da nebi došlo do isparavanja, a stim i umanjenja dejstva.
Pre dve godine sam probao tretirati "Furadanom", koji je jako otrovan i treba jako biti pažljiv sa njegovom upotrebom, ali nisam zadovoljan njegovim učinkom i mislim daje on u većini zemalja zabranjen.
"Mesurol" nije previše skup, mislim da je bočica od 200 ml oko 350 dinara, a meni odrađuje posao, jer u parceli imam pet bandera i više od pola jutra šumice gde je bio salaš, tako da se fazani i zečevi ponašaju kao domaće životinje.
 
Čugi je napisao(la):
tarana je napisao(la):
pulsar? to je kontaktni herbicid?

Jeste, o,7l/kj od drugog para lista pa do pojave glavice.

Još jedna VEOMA bitna stvar, sa Pulsarom se sme tretirati samo hibrid NS RIMI! Ja sam ove godine sejao 111, te ga neću koristiti!


Samo da se nadovezem na ovu pricu, takodje syngentin hinrid NEOMA koji sam ja posejao takodje spada u grupu "Clearfield hibrida" koji se prskaju Pulsarom...

Inace cena je oko 4000 din/l
 
Imam dve male njive na kojima nije uradjena inkorporacija treflanom, preporučili su mi deltacet posle setve pre nicanja 1 l/kj . Jel to dobro?
 
Acetohlori ti neće ni pipnuti čičak.Obavezno dodaj Racer ako hoćeš da si miran što se širokolisnih korova tiče.
 
imateli problema sa acetohlorom u suncokretu
Post je spojen: [time]1273914301[/time]
_________________________________________________
t688d0.jpg
20a2bds.jpg
30df2p1.jpg
292qpf5.jpg

t7mp9d.jpg
259ydc1.jpg
 
Vrlo moguće da je to posle Racera mada je to kod suncokreta česta pojava i posle Acetohlora.Ako je jak pljusak i kapi odskaču od zemlje do lišća ,a pre toga nije bilo normalnih kiša od 15 litara da spuste herbicid i naprave fil u dubljem sloju,onda je ovakav izgled suncokreta česta pojava.
Ali ono što je najbitnije je da mu neće ništa faliti kako vreme prolazi.
 
Nazad
Vrh