Herbicidi u suncokretu

Granice ima samo da ga ne pokriva suncokret. Može da se prska do cvetanja a tada traktor nemože normalno da udje u suncokret.
 
Ljudi treba mi savet, danas sam prskao neomu pre nicanja sa racerom, vazalom i zeazinom sve po 0,6l po jutru. To je bilo po preporuci zastitara.
Uz Neomu sam dobio i listego, da li uopste da ga koristim, i da li ce slucajno biti nekih kontra efekata na suncokret u toj kombinaciji prskanja na crno i kasnije sa listegom? Pitam posto su me danas preveslali i za prskanje i kasnije da nisam ni trebao prskati na crno kad imam listego...

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Dobro je prskanje na crno ali obzirom kakvo se vreme najavljuje mislim da je bacanje para. Ne smeta ništa a videćeš da li će koristiti. Listego ces koristiti u 2 - 3 para listova. Ja stavljam pola doze (imao sam preporuku da prskam sa pola doze pa ako uspe ok ako ne onda da ponovim) i do sad je uvek uspelo a suncokret ne boluje kao kad je puna doza.
 
Najavljuju velike kiše ovih dana a inače prskao sam na crno suncokret sa zeazinom 1 litar po jutru, da li može zeazin napraviti štetu u suncokretu ako bude stvarno obilnih padavina?
 
Meni je prosle godine pravio problem, a koliko vidim i ove ce
od obilnih kisa prskalo je po tek izniklom i otrovalo ga, nesto se i osusilo a veci deo je bio sledjen sigurno 10 dana, mislio sam da cu ga presevati, ali se oporavio
 
Jesno pitanje , spremio sam njivu pre meaec dana i bilo suvo pa nisam mogao ppsejati, u medjuvremenu niklo palamide kao da sam je sejao.
Zanima me posto sejem express pioneer , jel mogu da prskam expressom tu palamidu pre nego sto nikne suncokret?



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Znam ja da mogu totalom , ali tibenuron je jeftiniji dosta, ovako mi ide 3-4l totala/kj

sto mu dodje oko 2000 din/kj
a sa tibenuronom bi me kostalo 300-400din/kj

pa x15 jutara

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh