Herbicidi u suncokretu

Kako gornja, kad express ide 45g/ha a ovaj je 1.5 x jači, tako da je maksimalna doza 30g/ha, kojom sam ja isao, mada nisam zadovoljan kako ubija palamidu.
 
To je doza u pšenici, tako da sam upoređivao sa expressom čija je namena bas u suncokretu.
Nebitno, ali lepo odrađuje posao, a suncokret ne boluje kao Imi hibridi od pulsara.
 
Da,to jeste u psenici, ali sa tom dozom u suncokretu radi odlican posao. Takodje sam nameravao da uzmem Express, ali je cena presudila. Dobra stvar je sto je fitotoksicni efekat prilicno mali (zanemarljiv). Gledam suncokrete koji su od mog sejani i 10-15 dana ranije, pa prskani na crno. Pretpostavljam da su, zbog velikih kisa i hladnijeg vremena, prilicno manji i nekako slabije napreduju. Mada, videcemo na kraju sta ce reci vaga:bravo:
 
Ma skup je ekspress u odnosu na omegu, koja završava pos'o.
Prošle godine sam sejao LE 19 za, probu, i prinos je bio oko 2300kg, što je po meni zadovoljavajući.
Videcemo ove godine kako će se pokazati LE 25 i 99, svi kažu da bolje rode od LE 19, ali vaga odlučuje. Mada loš je sklop u odnosu na prošlu godinu, posejano malo dublje, odjednom zahladilo, i eto grešaka. Dok prošle godine je svaki nikao.
 
Stock star 30g po ha. Odlicno je odradio sve sirokolisne. Jedino malo losije na palamidu i to onu sto ima vostanu prevlaku na listu. Bilo bi bolje da sam stavio okvasivac. Sad cekamo da vidimo prinos LE25 pa da se uzme cela kutija Stock stara. Po hektaru izadje nepunih 500din.
 
Coci, za koje korove je taj herbicid? Zapravo, pitanje je da li je kompletan ili treba dodati još nešto?
Sad vidim da je za široke.
 
Prskao sam suncokret pre 17 dana fuzilejdom, medjutim posle ovih kisa opet je izasao sirak. Da li bi smeo jos jednom da prskam?, jel bi mogao opet sa fuzilejdom ili bi moglo i nesto jeftinije?

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
Zagrni ga, suncokret brzo zatvori red. Neces ga unistiti, al ces ga usporiti. Sa prskanjem sirka ne treba zuriti. Konkretno ja pulsarom odradim, ne ubije ga, al ga uspori i onda nema zurbe s fusilade-om. Bukvalno ocistim njivu. Tako sam prosle godine odradio zakup. Do zetve samo zemlja i suncokret, a tu ranije nije mogao tarup od kombajna da radi.
 
Predhodnih godina, i ja sam sejao Neomu i prskao sa pola doze pulsara kao sto kazete uspori ga pa imam vremena za fusilade da ga dotucem. Medjutim prinos mi podbacio prosle godine pa sam presao na Kondi iz razloga sto je prinosniji, medjutim sada tek shvatam da on moze samo na ciste njive. Cupao sam taj sirak i to su uglavnom sitni rizomi, prskati jos jednom nebi zbog prinosa, jos cu ga samo zagrnuti. Dali ce taj sav sirak sto sam poseko izaci da mogu posle zetve totalom da ocistim parcelu?

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Ja nisam čuo da je herb. za uskolisne korove u suncokretu toliko toksičan do sad i da utiče na prinos. Daleko više sjebe Pulsar biljku nego li Fusilade (da ne kažem da nisam primetio ni tamo gde sam po 5 sek ostavljao mlaz da tuče). Zagrtanjem ne verujem da ćeš rešiti taj sirak, a ovo ti je jedinstvena prilika, osim ako ne seješ pšenicu posle suncokreta. Imao sam i ja istu situaciju, do avgusta taj sirak je izvirio iz sunc., virile su samo metlice u ogumcima, ali bilo je dovoljno da ostave seme.
 
Pitanje je sad da li taj sirak koji iznikne iznad suncokreta utice na prinos ili ne?
 
Utiče u prljavstini prilikom žetve, to je sigurno. A da ga prskas pitanje je šta bi palo na sirak jer je suncokret skoro pa zatvorio zemlju.
 
Nazad
Vrh