Herbicidi u suncokretu

Ja sam totalno nezadovoljan sa Ikarusom... Nista nije lepo uspelo kako treba... Ostaje mi sa fusilade da isprska i da spasem sto se spasti moze.... IKARUS = 0 .....
 
Prosle godine pulsar skidao sirak za deset dana.Dezintegrisao ga nacisto.Posle njega vise nije prskano_Ove godine posle ikarusa sam morao jos fuzilejda 0,75l/ha i tek sad se vidi na sirku.Mozda cu morati i jos 0,5l/ha.
 
Ko zna šta su ovi naši stavili u njega ,i sad treba poverovati da su naše kopije dobre
 
Pola doze ikarusa ga šokira lepo ,zatim posle 3-5 dana pola doze kletoksa i bude ko puška sirak,sada se čeka drugi split ili konačno rešenje sa FF ili ništa od pomenutog nego špartač.
 
Losi utisci o ikarusu i kod mene. Dobice suncokret vidim ja passata pola doze. Tamo gde su mesani ikarus i passat mnogo bolje uspelo prskanje. Flupisor cisti sirak zato extra, 1l/ha i za par dana vec evo sirak se zacrveneo.
 
Flupisor sa 1l/ha mozda cisti nadzemni deo, rizom da izgori potpuno da ga nema dogodine mislim da treba 1.3-1.5l/ha
 
Kakva su vam iskustva sa Galenikinim Rafalom u suzbijanju sirka u soji?
 
Poslednja izmena:
Prosle godine pulsar skidao sirak za deset dana.Dezintegrisao ga nacisto.Posle njega vise nije prskano_Ove godine posle ikarusa sam morao jos fuzilejda 0,75l/ha i tek sad se vidi na sirku.Mozda cu morati i jos 0,5l/ha.

Mora se praviti razlika izmedju jednogodisnjeg sirka i visegodisnjeg! Pulsar skida dosta lako semenski ali zato moze samo jedno vreme da osamuti visegodisnji a nikako da ga skroz skida, bez obzira na njegovu visinu prilikom prskanja!

- - - - - - - - - -

Flupisor sa 1l/ha mozda cisti nadzemni deo, rizom da izgori potpuno da ga nema dogodine mislim da treba 1.3-1.5l/ha


Primena:
Flupisor se primenjuje u usevima suncokreta, soje i šećerne repe i to:

  • 0,8 l/ha za suzbijanje jednogodišnjih travnih korova
  • 1,3 l/ha za suzbijanje višegodišnjih travnih korova
 
I 1.3l je upitno. Sa 1,5l 100% skida, isto kao i Agil sto za 100% delovanje treba 1.3-1.6l/ha
 
Razlog zasto idem sam manjom dozom je fitotoksicnost koja ostaje posle u zemljistu, narocito gde je zemljiste lakseg mehanickog sastava. Jednom sam se uverio sta uradi fusilade punom dozom sjeseni na psenici. Zato ovako nek i prezivi neki sirak dogodine ga resim posle zetve psenice totalom.
 
Ne bi trebalo da ima psenica nikakve posledice zato sto je bio sirak prskan Fuzilejdom. Bar ja nikad nisam primetio u visegodisnjem radu. Jos samo da kazem da vec vise od 5-6 godina psenica dolazi u tanjirano.
 
Nema sanse da je Fjuzilend ostavio posledice na psenicu iduce godine.Pre ce biti da je od nekog herbicida koji je koriscen u suncokretu za prskanje na crno.
 
Ako si koristio terbutilazin u suncokretu, tu je problem. Imali smo to 2014 na psenici.
 
Da li Pulsar i Suncokretu (imi hibridima) može da tuče palamidu? I generalno do koje visine može da je tuče? Teo sam na ručni špric da stavim 2 deci na 10 l vode, i da oprskam?
 
Ako si koristio terbutilazin u suncokretu, tu je problem. Imali smo to 2014 na psenici.

Nije kvaka u terbutilazinu uopste,svi bacaju ljagu na njega,problem je acetohlor.......provereno 100%,cak cu radjeni i ogledi s preteranim dozama,a polako i na promocijama priznaju i zastitari......a i licno sam iskusio

- - - - - - - - - -

Da li Pulsar i Suncokretu (imi hibridima) može da tuče palamidu? I generalno do koje visine može da je tuče? Teo sam na ručni špric da stavim 2 deci na 10 l vode, i da oprskam?

a tesko......ako je ima za rucni spric ondak opleti to motikom casom.
 
Nema sanse da je Fjuzilend ostavio posledice na psenicu iduce godine.Pre ce biti da je od nekog herbicida koji je koriscen u suncokretu za prskanje na crno.

E to sam i ja misllio, ali posto ne prskamo nista na crno sigurno vise od 10 godina znaci nije zemljisna hemija. A narocito je dokaz to, sto sam do komsije ostavio pola metra ne oprskano, da mu slucajno nebi zeznuo kukuruz a tu je tacno psenica naredne godine bila ok, dok na ostatku parcele cele godine jee bolovala.
 
Nazad
Vrh