Herbicidi u suncokretu

Zadovoljan sam, ali nigd nisam imao tako sirka... U takvoj njivi možeš 1,2+1,2 i ima da ga nema...
 
Cerealis sredio palamidu koja je prerasla suncukret koji je 3. par listova stalnih, na ogomke je ima, arenda, uradio split drugi tretman pre neki dan...mozda nije ni trebalo al za svaki slucaj....neverovatno sta joj je uradio, do pola se vec sasusila, kerece grozdje (neko ga je spomenuo) isto susi posle pola doze...uslikacu kad odlazim u obilazak, prezadovoljan sam....
 
Hm....ja nisam primetio iskren da budem...tj nisam obracao paznju, posto prskam posebno za uskolisne, bilo mi je interesantnije sta je uradio sirokolisnim :osmeh: U svakom slucaju cenovno za korove Pioneer u prednosti podosta, videcemo prinos, prosle god je bio kao i Neoma....
 
Da li cerealis deluje na neke uskolisne korove? Pre nedelju dana odradjen prvi split, muhar požuteo, veličine 2 cm. Išao sam sa 20 grama po hektaru.
Ne deluje na uskolisne korove. Kako moze da deluje na uskolosne kada je to prvenstveno otrov koji se koristi u zitu?!

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Odrađen suncokret Pioneer Le 25 Flupisorom (Agrosava) bilo je mnogo sirka, odradio flupisor samo tako sav sirak pocrveneo i uvenuo,prezadovoljan sam, išao sam 1,1L/ha, cena u ratar apoteci 2374din/L

Sledeće ide stocksar za širokolisne+lepak planirao sam 25g/ha valjda će biti dosta
 
Prskao sam sa Roninom suncokret pre 12 dana u dozi 1l/ha na parceli ima poprilicno semenskog sirka medjutim herbicid nije dobro odradio, dali smem ponoviti sa flupisorom u dozi 0,6l/ha? Suncokret jako lepo izgleda i dali ce se odraziti na prinos?

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Jel zna neko koliko je potrebno vremena Tribenuron metil-u za dobro usvajanje od strane korova pre kise ?.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh