Herbicidi u suncokretu

Imam pitanje konopja , ili kudelja Kanabis obicna cime moze da se prska ako nije ni expres ni clearfild, Syngentin Kondi je u pitanju, Ima jedna velika fleka ove kudelje bio prskan Gardoprimom ali kise nije bilo uopste, dakle ovaj put efekat izostao. Hvala na odgovoru!
 
Koliko stockstara idete ukoliko radite iz dva puta?
Bojim se da ce jos korova izbiti pa ne bih hteo da radim iz jednog puta.
 
Evo sta kaze kolega >>>



30g za ove sa 750g/kg aktivne materije,znaci i Stockstar tu spada.Ali idi split aplikaciju ako imas vecih problema sa korovima ,mozes da prodjes onda bez ikakve stete po suncokret i sa malo vecom dozom od preporucene,primer prvi put 20g i drugi 15g.A lako se desi da je prvi put od 15-20g dovoljno i vise neces ni prskati,pogotovo ako prvi put koristis tu a.m na parceli.
 
Da li je neko prskao suncokret zbog rizomskog sirka sa Fokus ultra i Dash 1+1l/ha (ovi iz BASF zastitari kazu komotno moze 1.2l/ha Fokus +1.2l/ha Dash i odnese sav rizomski sirak)?

Sent from my Lenovo S90-A using Tapatalk
 
Ja cu raditi Focusom u soji sirak. Planiram 1.25l/ha + 1l/ha Dash. Bojim se ici 1+1l da mi ne prezivi sirak:spavam:
 
Imam pitanje konopja , ili kudelja Kanabis obicna cime moze da se prska ako nije ni expres ni clearfild, Syngentin Kondi je u pitanju, Ima jedna velika fleka ove kudelje bio prskan Gardoprimom ali kise nije bilo uopste, dakle ovaj put efekat izostao. Hvala na odgovoru!

Ispartaj, a ono sto je u redu suncokreta ako imas dosta plati par ljudi i sa njima predji to rucno dok je mala kudelja ...
 
Stocstar ide 25g/h odjedared ili 15g pa 10g u splitu-kitu ::namigivanje::....

Izgleda ocajno zbog suse ili si imao potop pa ima fitotoksicnosti.
 
Meni Terbutilazin slabo ili skoro pa nikako nije rešio gorušicu.Eno je povampirila se k'o grof Drakula.Urađen je tretman sa Stockstar-om i sada čekam.
 
Da li je neko prskao suncokret zbog rizomskog sirka sa Fokus ultra i Dash 1+1l/ha (ovi iz BASF zastitari kazu komotno moze 1.2l/ha Fokus +1.2l/ha Dash i odnese sav rizomski sirak)?

Sent from my Lenovo S90-A using Tapatalk


Ja sam prošle godine radio 1,2 fokusa i 1,2 dasha, a radio sam i 1 + 1, i nije bilo nikakve razlike... Ove godine i suncokret in soja 1+1 litar...
 
Ja sam prošle godine radio 1,2 fokusa i 1,2 dasha, a radio sam i 1 + 1, i nije bilo nikakve razlike... Ove godine i suncokret in soja 1+1 litar...
Pretpostavljam da si bio zadovoljan ucinkom na rizomski sirak kad ponavljas. Imam jednu parcelu koju je potukao led prosle godine u kukuruzu. Nikao sirak posle kao u prici, ove godine ima bas dosta rizomskog pa se razmisljam da li mi je dosta ta 1+1l, ima sirak vec 30cm.

Sent from my Lenovo S90-A using Tapatalk
 
Nazad
Vrh