Herbicidi u suncokretu

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
inkorporirate ili kontaktno?
imacu problem ove godine s 2 parcele koje radim prvi put a predvidjene su za suncokret.
cini mi se da nema sta nema od korova. :cao:
 
Odg: herbicidi i suncokret

Ja samo opalim Fusilade oko 4 para lista i posle dva špartanja i nemam problema! Srećom samo mi sirak pravi probleme, ostalih skoro i da nema!
 
Odg: herbicidi i suncokret

motika je okej. samo je skupa u odnosu na hemiju.a nadničari odavno nisu ni za šta. ja vodim samo one preko 50 godina na njivu.
 
Odg: Suncokret 2008

danas se pojavili prvi kotiledoni listici a sutra ima da se vidi na brazde...
neeeego...nova njiva je u pitanju, kupio uzorano i nemam pojma s kakvim korovima cu se suociti.
oprskao sam guardianom s dodatkom (bem li ga prometrin ili atrazin, jedno je otislo na qqruz a drugo na suncokret).
vidim da cu imati čička, jer već niče po uzglavnici.guardian formira film i šta da radim ako čičak krene masovno?
oćel' paranje poremetiti taj film?
 
Odg: Suncokret 2008

Čičak je krupnosemeni korov i njega neće odneti zemljišni herbicidi pa baš i ne moraš brinuti o herbicidnom filmu (barem za čičak). A u suncokretu, mislim, i nema drugog rešenja osim motike.
 
Odg: Suncokret 2008

Ja sam do sada koristio Pulsar u njivama sa čičkom i ode bez problema, inače suncokret samo tretiram sa Fusiladom, a Pulsar po potrebi.
 
Pulsar je skup, ali stvarno odradi posao...

Kada se prosuši sa njim špricam grašak.
 
Dali je neko od vas koristio Bayerov preparat Gaucho, to je što se tiče pčelara jedno veliko sranje, moram tako da napišem. Prošle godine je napravio haos u Apatinu, i neznam koja će budala ove godine da nosi pčele na semenski sucokret.

Malo sam se iznervirao pišući o ovom preparatu, ali je suština da recimo samo loše utiče na pčele. :zli:
 
tarana je napisao(la):
pulsar? to je kontaktni herbicid?

Jeste, o,7l/kj od drugog para lista pa do pojave glavice.

Još jedna VEOMA bitna stvar, sa Pulsarom se sme tretirati samo hibrid NS RIMI! Ja sam ove godine sejao 111, te ga neću koristiti!
 
e yebi ga...to je neki total onda...glifosat?
taj rimi je okej za katastrofalne njive, ali se po prinosu u ogledu, nikad ne bih odlučio da ga sejem na "normalnu" njivu...
 
Ako aktivna materija iz grupe imidazolinona spada u tot. herbicide onda jeste, mada se bez problema koristi u soji, grašku, pasulju i lucerki. Dosta se razumem u hemiju, ali ipak je to "rupa bez dna"...
 
Pulsar nije totalni herbicid, a u RIMI suncokret je ugrađena tolerantnost prema herbicidima iz grupe imidazolinona.
 
To je to, danas sam se malo detaljnije mailom informisao kod proizvođača. Iako sam ga sjeao nisam ovo znao o njemu-

"Clearfield je nova tehnologija gajenja biljaka koju je razvio BASF. U saradnji sa NS institutom nastao je NS RIMI hibrid suncokreta koji je tolerantan prema herbicidima iz hemijske grupe imidazolinona. Stvorena tolerancija na imidazolinone je dobijena bez primene transgene tehnologije, odnosno Clearfield hibrid nije GMO"
 
Ima li nesto sto bi sprecilo divljac da jede suncokret kada je u fazi nicanja,2-3 lista?Cuo sam da neki ljudi u prskalicu ubace kalijumov sapun i oprskaju krug dva.Pa sta vi mislite o svemu tome? :sta:
 
Mi imamo problema sa zečevima i hrčkovima koji zadnjih godina vole da popasu mali suncokret, i to uglavnom kws-ov barolo, domaće sorte ne diraju. Posle presevamo ta područja, pa dok stigne bude zelen u žetvi i poveća vlagu :zli:... Ne bi bilo loše da se proba sa tim sapunom... :cao:
 
Navodno ima jak miris koji zecevima smeta pa ne prilaze blizu njive.Tako sam cuo,a ne mora znaciti da je tako.Probacu na prolece pa cemo videti.
 
Gde može to da se kupi? Sigurno bih probao jednu parcelu na kojoj planiram barolo...sve je bolje od presevanja kad mu vreme nije :cao:
 
Cuo sam i ja od coveka koji radi kupus da obodne delove prska sa kalijumovim sapunom.
 
Nazad
Vrh