Herbicidi u suncokretu

Zavisi od trave i doze herbicida. Palamida sa 35gr/ha pokaze simptome tek posle 10dana. Sitni korovi od 1-2cm pokazu za 4-5dana
 
Za palamidu i pepeljugu dobro je dodati okvasivac tj lepak jer imaju vostanu prevlaku preko lista pa hoce hemija da sklizne.
 
Dodat je i okvasivac po preporuci. Nego ja nisam hteo vise od 30g da stavljam jer 30g mu dodje 45g original Expresa. A tek posle vidim na ovde na forumu da ljudi idu i do 40g ovih kopija.
 
Dali se moze ponovo posejati express hibrid ako dodje do presejavanja njive koja je oprskana expressom?

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Imam ovakve 2 oaze trske na njivi, uskoro cu ici tretman uskolisnih korova ,pa nzm jel deluje neki od aktivnih materija za uskolisne na trsku,bar malo da je uspori ?.


Jel neko zna i naziv ovog korova ?,ja nzm koliko sam razlicitih a.m probao na ovo i nista ne deluje...
 
Poslednja izmena:
Jel radio neko sa Listegom plus? Cini mi se da je mnogo agresivan, mnogo je pozuteo suncokret pa reko da li je jos neko imao slicna iskustva? Mnogo gadno izgleda. Hibrid je Neo Star.
 
Sa kojom dozom si ti išao? Ja sam prvi put posejao Imi plus (Bacardi) hibrid, prošle nedelje sam ga oprskao sa oko 1,65l/ha, suncokret je bio u fazi prvih par listova, drugi par je bio krenuo. Danas sam baš prošao pored njive, isto je malko požuteo, a ne bi trebalo, jel.

Sent from my E5603 using Tapatalk
 
Da li se racuna par listova suncokreta cim krene da izbija iz glave ili tek kad se 'otembesi' skroz? Danas prskao 4 puna para, a u glavi ponegde kretao 5 par, (par cm) Neoma je i u pitanju i LE99
 
Negde sam citao da se listovi racunaju tek kad su duzi od 4-5 cm.I ja sam danas imao istu situaciju i nebrinem se,vise me brine sto jos ne mogu uci u neke njive a suncokret i korovi rastu,vise ni zemljisna hemija ne drzi.
 
Ne znam jel do mene ili mi se cini da kopije expresa bolje odrade posao u sirokolisnim korovima od kopija Pulsara i Listega ?
 
Negde sam citao da se listovi racunaju tek kad su duzi od 4-5 cm.I ja sam danas imao istu situaciju i nebrinem se,vise me brine sto jos ne mogu uci u neke njive a suncokret i korovi rastu,vise ni zemljisna hemija ne drzi.

Nije ni kod nas sjajno, negde lepi ali sta se moze, iovako sam zakasnio.....ja se nadam da si u pravu sa tim racunanjem, inace necu spavati nocima :kisa:



@imt577 isti utisak i ja imam, vec trecu godinu
 
@jjova znaci i ti sto su krenuli da nicu se racunaju?? E jbg, je l neko prskao u takvom uzrastu suncokret sto Pionirove sto Singentine protiv sirokolisnih? Kakve su posledice?
 
Nazad
Vrh