Transport kombajna

Da li su skidali prednje točkove na kombajnu?
 
ja sam prosle godine uvezao kombajn iz nemacke to jest iz bremena i kostalo me 4000e sa svim troskovima a kilometraza je 18ookm u jednom pravcu a racuna se i drugi
Post je spojen: [time]1297893244[/time]
_________________________________________________
velika je stvar taj ko ti vozi da ti sredi sve papire za sto manju carinu
 
Neznam nisam ga pitao za točkove jesu skidali ili ne ali što je puno,puno je za prevoz.Jeste 1 evro=1 kilometar al ti računaju prvo carinu,pa i pdv na prevoz.Znači na primer prevoz 3000 evrax10%x18%=3894 evra i računaju ti i kilometražu kad idu prazni napolje po kombajn. :ppozdrav:
 
Ako je kombajn širi od kamiona onda je skuplji prevoz, koliko sam ja upućen.
Ovo je jeftinija varijanta prevoza, ali se teže tovari i skida:
10f5pw5.jpg

2wel4dz.jpg
 
ljakse je napisao(la):
Juče pričao sa čovekom iz Kovilja,kaže platio prevoz iz francuske 2300 kilometara,5200 evra prevoz sa svim dozvolama za gabarite+pratnja od granice u srbiju. ::lose::

Sme li se znati sa kom si pricao iz kovilja ako nije tajna....?
 
Ima ljudi koji se bave spedicijom oni si jeftiniji , treba traziti preprodavce koji uvoze iz zemlje iz koje i vi zelite , i oni ti preporuce , uzmu ti 100-tku ili se slihtaju na tvoj racun , moja sestra je preko ceske transportne firme dobila namestaj iz austrije za celu kucu, al je cekala isporuku 7 meseci dok se namestila tura , pravac kretanja , nosivost , gabariti itt
 
Svaka čast za slike :ppozdrav:.Je su to naši prevoznici iz srbije?Odakle su?Da skuplji je prevoz sa labudicom,i ne čudi me zašto,sad je jedan lik kod nas dao 40000 evra samo za prikolicu labudicu. :D
 
Ovi sa slika jesu iz Srbije, ne sećam se odakle, a dolaze i ljudi iz Hrvatske koji imaju specijalne prikolice za prevoz kombajna.
Imam dva druga koji se bave uvozom i prodajom mehanizacije, ovo je kod jednog od njih stigao kombajn prošle godine. (prodat je odavno)
 
Ovo je do jaja rešenje,samo što treba par ljudi da se sve odradi kako treba.Skidanje točkova,spuštanje kombajna na patos,rampa da se natera kombajn.Al je :D
 
Ovaj kombajn je skidan sa dva telehendlera i jednim viljuškarom.
Bio sam jednom prilikom prisutan kad su jedan veliki Klas skidali sa dva telehendlera i dva viljuškara, nije baš lako...
 
Prijevoz vlakom (vozom) je dosta jeftiniji, ALI ima da ti putem pofali pola kombajna, jer cuo sam od puno ljudi da fali remenja, remenica, lanaca, lancanika, poskidaju sve sto se skinuti da... A ti se ne smijes voziti u njemu i paziti...

Kolega je na blef isao i njemu nije pofalilo nista s DF 36.10 od austrije do Zagreba... Od Zg je isao na labudici do sela nekih 150km.

Ko voli, nek izvoli.
 
Malo da obnovimo temu,naime gledajuci oglase primjetio sam da se u Hrvatskoj kombajn Zmaj 132/133 u solidnom stanju moze naci za nekih 3500 hiljade evra dok u mom mjestu se takav isti kombajn ne moze naci bez nekih 5000 evri,pa me konkretno interesuje koliko bi odprilike izasao transport takvog kombajna iz Hrvatske do u BiH tacnije u Bijeljinu?
 
Nazad
Vrh