Transport kombajna

telnett

Član
Učlanjen(a)
11 Jun 2009
Poruka
1.795
Lokacija
Conoplja
Mozda ce nekom biti interesantna tema , kako transportovati kombajn na vece razdaljine ?

Retki su ljudi koji imaju kamion prilagodjen za prevoz radnih masina, niske prikolice tako da je neko suocen sa relativno nemogucim zadatkom
 
kako ga transportovati? Pa voziti ga :osmeh: hihihihi

Moj Claas potice iz jednog mesta nedaleko od Budimpeste i dosao na svojim nogama. Madjari ga vozili do granice a odatle nasi do Ade ( prethodni vlasnik je odatle ), a posle odredjenog vremena kada smo ga mi kupili doterali ga do mene jos 150+ km
 
Koliko mi je poznato da je SVAKI ZMAJ kombajn u mojoj siroj okolici doteran "pjeske" iz Zemuna... Poznam ljude koji su osobno vozili 2-3 komada. Ja kad sam kupio kombajn vozio sam ga do kuce sigurnh pola sata ;) ;) ;)
 
Evo ovako mislim da je oko 100-120km selo Ogar daleko od nas i imali smo konvoj masina.
Zmaj 142 je natovario heder na kolica i tako dosao,klas mali sa kosom 3.6m je dosao sa hederom u toku noci,a jd 480 je dosao sam a labudica mu je donela heder.
 
Ja sam pre dve godine dovezao peske Zmaj-a iz Bavaništa,do Indjije.85 km, 6,5 sati puta.Kroz beograd i preko Brankovog mosta.Heder smo doneli kamionom dan ranije,ali Bg je Bg.
 
Ja sam moj doterao iz okoline Subotice na sopstveni pogon, a heder mu je dovukao traktor, jer nismo dobili sa njim kolica za heder, pa smo vukli svoj iz Ade!

Cicijev kombajn je bio kod mene u komšiluku kad ga je Cici kupio.....
 
Jedan ovdje "mehanicar" nanjuskao kombajn u jednom zapustenom selu gdje je vuk domaca zivotinja. mali zmaj 133. I ode tamo, dobije ga za nesto oko 1000€ kombajn pali, radi moze se reci ispravan. Uzeli kolica za heder, i osli s dva traktora po kombajn. jedan je vukao heder, a drugi je vukao kombajn. Skinuli zadnji most, i stavili rudu tamo i teraj nekih 50-ak km. Kad je dosao kuci, toci vodu u kombajn i tek onda primjeti da je pukao blok... Zove covjeka od kojeg je kupio kombajn sta mu nije rekao bar da je blok pukao, svejedno bi on uzeo kombajn za te male novce. Kad ni lijevo ni desno, komsija iz tog sela bi takodjer prodo kombajn, samo je njegov kisnuo napolju par godina, i nije za u zetvu, ali kompletan, ispravan, pali i motor uredan, cjena isto 1000€. nista, opet s dva traktora i kolicima i po taj drugi kombajn i sad je od ta dva napravio jedan koji dosta lijepo radi, a sve to za 2000€ i jako puno zivaca ;)

Druga zgoda je bila ta da je kolega koji je tjerao kombajn iz Zemuna, krenuo s njim u 9-10 ujutro, vozio cjeli dan i dosao u Pozegu oko 2 ujutro. Do njegovog sela poljskim putevima ima od Pozege 15-km a asfaltom okolo ima 30 i kusur. Kaze, sramota ga bilo ako je vec do Pozege dosao cist i uredan, i nije ga htio tjerati po prasini, nego je u 2 ujutro odlucio napraviti ekstra 15 km samo da ne uprlja nov kombajn...

U 2 ujutro bi ga tjerao i kroz sumu i goru, pogotovo poslije tolikog puta...
 
Znaci teranje i kes, bobo kako je skinuo zadnji most i namestio rudu ( u ovom sam naivan ko franc sobarica )
 
Tako je i moj dovučen, unatraške. Skine se ceo zadnji trap - točkovi i osovine, taj što je vukao je imao pripremljeno, izgleda kao peti točak od prikolice, a takva mu je i funkcija. A napred se otkači menjač - neznam tačno šta i dobiješ kombajn koji ide 80km/h.
 
Ma dajte bre 80km/h :haha: :haha: :haha: pa sav bi se raspao.Kako ležajevi točka to da istrpe.A što se tiče tog šlepanja ima priprema odnosno ruda koja se zakači za zadnju poteznicu i još jedno parče rude koji ide na sponu.To se spoji i dobijete da vučete kombajn kao prikolicu.Jednostavno i brzo se namesti samo se spona izbije.Što se tiče odvajanja kod menjača to se samo razdvoje poluosovine i tako je spreman za transport na nekih 40-50km/h max.ako nema udarnih rupa :D
 
ja sam moj i prvi i drugi dotero samohodno iz cacka preko markovice i lucana u pozegu
 
Ja sam moj kombajn kupio u Staparu kod Sombora,dva dana sam išao kamionom i labudicom da ga tovarim i nisam uspeo.Na kraju je došao peške oko 300 km -zmaj 143.
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Ma dajte bre 80km/h :haha: :haha: :haha: pa sav bi se raspao.Kako ležajevi točka to da istrpe.A što se tiče tog šlepanja ima priprema odnosno ruda koja se zakači za zadnju poteznicu i još jedno parče rude koji ide na sponu.To se spoji i dobijete da vučete kombajn kao prikolicu.Jednostavno i brzo se namesti samo se spona izbije.Što se tiče odvajanja kod menjača to se samo razdvoje poluosovine i tako je spreman za transport na nekih 40-50km/h max.ako nema udarnih rupa :D

Pa dobro moram malo nekad i da preteram. Išao je možda do 60km/h, iz Bele Crkve trebao mu je ceo dan.
 
Ja sam vukao Z142 kamionom i nije preporucljivo ici brze od 40 kmh, ni gune na kombajnu nisu predvidjene za vece brzine pa se greju a i seta kombajn nije bas naivno...
 
tako je zrenjaninac imas rudu kacis je na poteznicu od kombajna i stavis topling od traktora da mozes da mu nastelujes pravac o nse zakaci gde ide klip za motanje tako sam ja mog doslepao iz sente
 
Nazad
Vrh