Pravljenje kabina

Poljoprivrednik

Novajlija
Učlanjen(a)
8 Okt 2008
Poruka
20
Interesuje me po Vasem misljenju da li bi se uspele prodavati kabine za Imt 539?
Razmisljam da pocnem da ih pravim. Posto su nove 900eur, ja bi ih prodavao po 700eur, znaci nova kabina, sa staklima.
Da li znate koliko su stakla za kabinu od 539 kod Gorana iz Panceva?
 
Poljoprivrednik je napisao(la):
Interesuje me po Vasem misljenju da li bi se uspele prodavati kabine za Imt 539?
Razmisljam da pocnem da ih pravim. Posto su nove 900eur, ja bi ih prodavao po 700eur, znaci nova kabina, sa staklima.
Da li znate koliko su stakla za kabinu od 539 kod Gorana iz Panceva?
prednje ono bocno ja platio 1000 din sve komplet sa kederom i sarafima,
 
ja pitao na vašaru; 3 500 metar kvadratni stakla sa ugradnjom plus gume oko 200 metar
 
ja sam to već razmatrao ja bi ih pravio i za 500 Evra i zaradio bi dobro ,ali je tu najveći problem dobiti sertifikat o sigurnosti kabine ,koju izdaje nadležni institut.Jer se bez nje nemože registrovati traktor.Ako ti to niko ne bude tražio na konju si.
 
da li znate nekog ko popravlja kabine? meni bi trebalo za zetora kristala popraviti i ofarbati limariju :cao:
 
Da budem iskren do sad sam radio samo neke sitne popravke bravarijom se inače bavim,i sada upravo sebi pravim za ursusa 355,staviću slike kad bude gotova.Normalno ona će biti malo skuplja jer je ipak kabina od fergusona koju je pomenuo kolega, manja pa samim tim i jeftinija.Ako sam budem zadovoljan kvaliteom možemo razgovarati.
 
e da li znate gde ima da se kupe vrata za 560 novi tip a da to nije ruma? hvala
 
Aman ljudi hocete shvatiti da stakla sa sertifikatom stavljate zbog sebe,ako vam grana razbije staklo koje je ...(je obradjeno tako da zadovoljava te standarde) ono popucka na jako sitne parcice,a ako stavite obicno ono puca kako ono hoce tako da mozete imati vise stete nego koristi od takve kabine.
Bolje a jeftinije resenje je polikarbonat koji se lije u ploce,on za razliku od starog pleksiglasa ne moze da posupi,jedino ga ne valja stavljati na soferku jer ne propusta svetlost isto kao staklo pa onda imate osecaj da sunce jace sija.
 
ja sam promenuo nekoliko traktora, ali ni u jednoj knjizici nije pisalo da li je traktor sa kabinom ili bez. Zato smatram da nije potrebna nikakva dokumentacija za kabinu.
 
N.A. nema potrebe za time ja sam juce kupio stakla za ferdjukompletna sa srafovima i kederima i bravicama za bocna orasje i komplet za zadnje za nesto manje od 17 000 , keder je skupa stavka zato Cuvajte kedere
Post je spojen: [time]1285529567[/time]
_________________________________________________
Prednje staklo soferka je 1400 + keder 700 a malo kod nogu je 400 + keder 800 din duplo skuplje od od stakla
 
Kod nas cijela pizdarija svakao staklo mora imati svoj zig nesmije pleksigas biti ipise u saobracajnoj sa kabinom-bez kabine-sa-bez zastitnog luka.Dimenzija guma napred-nazad,sirina,duljina,visina, kuka,vitlo,snaga u kw,radni obujamkoji si vlasnik,nekima pise nesmije se prodati pod napomenu dolje jer su ti traktori sa 2 svijedoka registrovani i nitko ih osim ljudi na tom kucnom broju nesmije vozit za to nema punemoci itd.Imas vijecni traktor.Ma cijela pizdarija s time.
 
to sigurno nije stari zakon vec nesto novije otac moje supruge ima traktor registrovan u Korenici ( bez kabine i luka ) jedino sto pise u saobracajnoj - za sedenje 1) - stajanje \ ) po starom zakonu ako traktor nije imao sediste sa naslonjacem montirano na blatobranu bez obzira kabina ili ne nije smelo da se vozi dvoje. uglavnom su torpedo, masej i poneki fiat imali resena sedista ovaj zakon zadaje velike probleme vocarima, tim sto se zna da su posedo mali, a da sve sto je vislje od volana smeta
 
Da li moguce neko zna gde se moze kupiti zadnje staklo kabine za traktor IMT 539 , i kolika je cena ::novac::, i ako ima adresa ili telefon / okolina Subotice/moze na pp. hvala
 
za imt 539 imas dosta tipova kabina, ali goran staklo donosi i stakla po narudzbi, za tebe je najbolje da sacekas vasar u b. topoli, malim pijacama ili cantavir
 
Nazad
Vrh