Šećerna repa 2017

Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
10.092
Lokacija
Indjija & Golubinci
Kakva je situacija sa ugovaranjem za sledecu godinu? Mislim da ce nas dogodine n......i secerane.Ja neznam dali da sejem malo mi je dalje njiva od tvrdog puta.
Ako neko baca global koliko ga baca po ha ili kj?
 
Prica se da cena ostaje na 35 evra/tona. Austrijanci preuzimaju 51%... Treba malo pricekati jos.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Mislio sam da ne sejem repu dogodine. Sada zbog dobrih rezultata me kopka da posejem ponovo.Zemljiste je vec poravnato za soju.Ako odluvim moram sada baciti npk djubre i preci jos jednom spremacem. Ima zemlja da izgleda kao leja.
 
Jel 35 e tona ili 32???? Ja sam bio u Senti, pa svi znamo kako se to zavrsilo....a cena je 32 e...nije mi jasno. Neko priča 35 neko 32.
 
dedf1a2517f3787f37819f398a669cc8.jpg

Napokon pranje. Seje se i sledece godine.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Oko 150kg po kj,a map oko 60kg po kj. Kaze mi kolega da je to previse kcl.Nisam ga nikada bacao u repi
Cena oko 40,5 din agro rok (dzambo vreca),a raspitao se u Rumi 43din sa pdv keš vreca 25kg
 
Sta sejete od sortimenta? Kod mene Strube ostaje i dalje No1. Jos nisam odlucio koju sortu. Kako ste zadovoljni sa zamenom Originala, SES Eldorado?
 
Mislim da ne treba bezati od orginala.Bude dobar i u losoj godini.Kod nas se pokazao western dobar ove godine
 
To je odlicna repa, bez daljnjeg. Nije dzabe u sortnim ogledima za priznavanje novih sorti kao reper. Nego ocekivati je da Eldorado je bolja repa, jer je ipak naslednik po njima.
 
Oko 150kg po kj,a map oko 60kg po kj. Kaze mi kolega da je to previse kcl.Nisam ga nikada bacao u repi
Cena oko 40,5 din agro rok (dzambo vreca),a raspitao se u Rumi 43din sa pdv keš vreca 25kg
Au kolega al ga solis, tu imas oko 90kg/kj cistog kalijuma,sto je od prilike 600kg 15*15*15.
Dobra je i Elixirova P K 20 30 formulacija.
 
Oko 150kg po kj,a map oko 60kg po kj. Kaze mi kolega da je to previse kcl.Nisam ga nikada bacao u repi
Cena oko 40,5 din agro rok (dzambo vreca),a raspitao se u Rumi 43din sa pdv keš vreca 25kg
Po meni to ti je previše kalijuma. U visegodisnjim ogledima, povećanje doze kalijuma nije uticalo na prinos korena. Naša zemljišta su bogata ovim elementom. Po meni sve preko 75 do 80 kg K po ha aktivne materije je previše. Ako imaš neke analize zemljišta od ranije baci pogled na sadržaj kalijuma.
 
Nazad
Vrh