Šećerna repa 2017

Ko je ugovorio- ugovorio... Mi jos 4 5 dana vadimo... Ostali smo medju zadnjima.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imam informaciju da su najavili razmatranje korekcije cene zbog sve vece konkurecije i smanjene potraznje za secerom
 
Ili je mozda bilo dosta hektara ove sezone... Ko zna... U svakpm slucsju dobro se i vadi kako se "metalo"...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nema tu sta. Zaradi se 100e/kj vise od kukuruza, naradis se kao magarac i nasekiras kao 2 magarca. Citiracu jednog ovdasnjeg gazdurinu, repu seje samo sirotinja. Ostali seju kulturne kulture (soja, psenica, kukuruz) porade sami i nema jeda.
 
Ja sam ove godine prosao ubedljivo najbolje sa secernom repom. Zarada, kada se skinu svi troskovi je ispala oko 70.000,00 din po kj. (racunam tu i zakup, iako je moja zemlja)
Daleko bolje nego kukuruz ili soja, gde sam otisao u minus, debeli....
 
Repa izvadjena 01. I 02.11. Odnesena 02. I 03.11. Za Pecince. Prosecna digestija 16 % necistoca 19 % posle holmera I mausa. Plative repe 40 t/kj. Posejano bilo kws Eduarda I Kundera. Ugovoreno za sledecu godinu po starim uslovima 36 e/t + pdv. (od neki dan nova cena 32 + pdv).
 
Kod nas najvise skripi odvozenje repe. Razmak izmedju vadjenja i odnosenja bude 3-5-10-15 dana. To je najveci problem.

@DusanA
Kod nas nije tako. Mi smo kukuruza i soje imali kao u iznadprosecnoj godini. Kukuruz sam poradio lako lagano. Repu sam izgubio vremena uzasno.
 
Ili je mozda bilo dosta hektara ove sezone... Ko zna... U svakpm slucsju dobro se i vadi kako se "metalo"...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Vidim,vec polako razmisljam da nabavim neku skalameriju da pomognem tebi i bogdanu,poceo si se nesto motati po mom ataru u zadnje vreme pa da ti olaksam da netrosis gorivo bezveze na ovaj kraj.....
 
Holmer ce izvaditi 500ha x 22.000din = 11.000.000din, nek je ulozeno u remont 2mil i u gorivo 5000din x 500 = 2.5mil, soferi 0.5mil = 5mil troskovi, dobit 6mil.
 
Nazad
Vrh