Meso kunica

Dali to mislis na ociscene ili zive vage? Kod nas je zadnja cena bila 550di/kg ocisceni sredeni ali se nesto ni ovde ne otimaju za njih. osim onih stalnih kupaca koje cena ne interesuje nego meso.
 
Za 3-4 mjeseca ako jedu domacu hranu nemogu imati vise od 3 kg. Ali vec sa 2,5 kg mozes klati. Govorim o srednjim rasama.Pri klanju otpada dosta, oko 45 %iskreno, ja nisam imao ramdman veci od 50-55 %ali to je ok, ne racunajuci iznutrice koje su itekako upotrebljiveTo je ukratko to
 
Pozdrav narode. Pisalo se u ovoj temi o tome sta je sve potrebno da bi se otvorila klanica za kunice, a potrebno je mnogo toga. Da li je neko stupio u kontakt sa privatnim klanicama, koje bi mozda usluzno klale kunice, ili izdavale prostor. Zadovoljili bi se sanitarni uslovi i moglo bi se pregovarati sa vecim trgovinskim lancima, naravno, ako posedujete kolicinu.
 
Danas u metrou sam videla pakovanja mesa kunica po cenama:
Zamrznuti batak kunica,500gr je 550,79
Zamrznuti kotleti od ledja kunica,500gr je 434,99
Zamrznuti kunic bez iznutrica 1250gr je 829,97
Zamrznuta plecka kunica 500gr je 183,59
 
Metro samo sto je to bilo na akciji pre mozda jedno dve tri nedelje sad ko zna kakve su cene i dali uopse ima.
 
Ja sa mojim mesancima,postizem tezinu od 2.5/kg do 3/kg za 120 dana tova.Hranim kukuruz,psenica,gebi,kocenyrar + seno. Cena =1/kg zive mere = 300.din. a ocisceno = 500.din/kg.
U leglu ostavljam 6-7,malih.
 
Nazad
Vrh