Meso kunica

edmon je napisao(la):
Peto1 ne zna sta je pravi poso. :D

Umesto da uzmes panonca muzjaka pa da vidis poso, ti se zezas sa kalifornijskim (ubacujes im krv koju vec imaju tako).Cisti Panonci 65dana 2,6kg.
To nije ništa, moji se rađaju sa 2 kg...........................................
 
i m
mityoo je napisao(la):
edmon je napisao(la):
Peto1 ne zna sta je pravi poso. :D

Umesto da uzmes panonca muzjaka pa da vidis poso, ti se zezas sa kalifornijskim (ubacujes im krv koju vec imaju tako).Cisti Panonci 65dana 2,6kg.
To nije ništa, moji se rađaju sa 2 kg...........................................
oji a do treceg meseca stignu do 12 kg kao svinje,, kad bi se zajebavali
 
Budući da su mešanci i da jedu domaću hranu, koljem ih sa 4 meseca života..... I budu tu od 2.8 do 3.6kg žive vage....
 
"Budući da su mešanci i da jedu domaću hranu, koljem ih sa 4 meseca života..... I budu tu od 2.8 do 3.6kg žive vage...."


Takodje i moja računica je isto takva :osmeh:
 
Zdravo narode :)

citam podatak da u Nemackoj se godisnje pojede 41.000 tona mesa od kunica sto znaci da je negde oko 0,6 kg potrosnja mesa kunica po stanovniku Nemacke .
 
Kod nas je slabo zastupljeno. Znam u Zagrebu za samo 2 trgovačka centra u kojima je meso kunića u ponudi. U cijelom Zagrebu samo 2. To je ništa. Ja u Hrvatskoj nisam čuo za nijednu farmu kunića. Nadam se da će doći bolja vremena.
 
@ Perje
Postoji FARMA (kunis) kod vas u Hrvatskoj i to bas u BOSNJACIMA.
Nemoj da te cudi bas toliko sto nema ponuda ja zivim u AUSTRIJI,
pa nema ni kod nas bas nesto preterano ponuda, po super marketima.
 
Pozdrav od dekija
ja bih pre svega pozdravio sve korisnike Foruma Poljoinfo, ja bih jos nesto napisao u vezi sa mesom od kunica iz svoga iskustva i plasmana,ja licno sam imao plasman svojih kunica privatno....,
kada sam poceo da dobijam poruke tacno iz BG za otkup kunicevog mesa svatio sam da ja zelim da se bavim profesionalno jer sam hteo da odem stepenik vise u svom poslu( u pitanju je bila jedna moja zelja u mojoj glavi kasnije Austrija plasman u EU) stupiosam u kontakt sa tim ljidima putem emaila koji su zeleli da u svoje restorane ponude nesto novo ( meso kunica) raspitavalisuse za cenu kunicevog mesa i poreklo mesa i dali poseduje koje kakve papirologije uverenja iz veterinarskog zavoda da je meso zdravo i da neugrozava zivote ljudi i jos mnogo toga,kad sam poceo da se raspitujem kod nadleznih sta mi sve treba i koliko treba bilo je to nepremostiva prepreka za mene jer se radilo o velikom novcu, secam se da sam tada rekao toj inspektorki opstine da kada bih imao toliko novca nebih in dolazio kod nje za koje kakve dozvole....
treba registrovati Farmu kunica ( to je bio naj laksiji deo posla),zatim trabaloje imati klanicu za kunice po visokim standarima e tako nesto trenutno nepostoji u celoj nasoj SRBIJI ( e tu je bijo jedan veliki problem za mene),trebalo imati i hladnjacu po evropskim standardima jer sam imao prijatelje u Austriji koji su zeleli da mi pomognu oko plasmana na njihovo trziste....trebalo je to sve odraditi.nemogu ni da se setim tacno sta sve je trebalo da se ima.... puno hvala na razumevanju pozdrav od dekija
 
U Bošnjacima je bila farma, ali propalo... Uglavnom za talijansko tržište... A sa Dekijevim se postom u potpunosti slažem, slično je i kod nas, malo sam se raspitivao pod zanje ali odustajem... Iako je najvći problem što još uvijek ljudi konzumiraju meso kunića u minimalnim količinama... ::lose:: ::lose::
 
pozdrav za TOMU 13

Nisam znao da su propali ali sam znao da je produkcija svojih kapaciteta 90% radila za izvoz u ITALIJU
rest je bio u ponudi po Hrvatskskim marketima ili bolje receno po stranim marketima u Hrvatskoj Billa i tako dalje....sto se tice konzumiranja masa to moze biti i velika stvar marketinga ako se napravi dobra strategija, ako dovoljno do korisnika dopire vest da treba konzumirati kunicevo meso konzumenti ce poceti u malim kolicinama da ga koriste u svjoim jelovnikima a to je jedan veliki znak u nam za podstrek da radimo i da usavrsavamo razvoj i kvalitet svo posla koim se bavimo to moze biti i filozovski ali imati viziju razvoja i uz put uspesno poslovati na duze staze e tu lezi zec....
pozdrav od dekija
 
Ja mislim da na Balkanu (opsto) ne moz da funkcionise golema farma kunica od razloga sto ni nemamo gurmanska koltura da jedemo kunice meso. Kod nas u MK ima klanica so HASAP standard ali mislim da ide teze. Uspeo bi da neko ima mala klanica i svoje proizvodstvo na meso proda na vlastito trziste. Ja prodajem meso kunica (razume se na crno) i prodam u moja zemja. I ide mi dobro , duri nemam kolicine . Znaci nema kapaciteta . Ja imam potrazna ali nemam kolicine. Ke mi se javat da poracat meso i kazem da nemam sad meso . Javite se posle 10 dana i tako ....
 
pikasodejan je napisao(la):
Pozdrav drustvo. Dali neko zna koja je sada trenutna cena po kg. sredjenog kunica
U BG su cene od 450 do 550 din,s tim da ako hoces da prodajes restoranima neophodna je deklaracija jer i oni moraju da pravdaju ulaz robe.Meni zasad i bez toga lepo ide ali posto imam potraznju iz nekoliko restorana moram da vidim kako ide to sa deklaracijom pretpostavljam da veterinar to izdaje ako neko zna vise nek podeli sa nama
 
pinosavac je napisao(la):
pikasodejan je napisao(la):
Pozdrav drustvo. Dali neko zna koja je sada trenutna cena po kg. sredjenog kunica
U BG su cene od 450 do 550 din,s tim da ako hoces da prodajes restoranima neophodna je deklaracija jer i oni moraju da pravdaju ulaz robe.Meni zasad i bez toga lepo ide ali posto imam potraznju iz nekoliko restorana moram da vidim kako ide to sa deklaracijom pretpostavljam da veterinar to izdaje ako neko zna vise nek podeli sa nama
Raspitacu se i ja kod mene u Svilajncu posto kod mene restorani verovatno i nesluze meso od kunica nego je ono standardno jagnjence, prasence, rostilj, ali videcu postupak za deklaraciju kako ide pitacu u jednoj privatnoj veterinarskoj stanici posto i mene to interesuje javicu sta sam saznao
 
Odlicno,lepa i cena jer mi mozemo da ostanemo pri nasim cenama i dalje,a jos vise sam odusevljen jer se polako ali sigurno uvlaci na trziste ::svaka cast::.Jos samo da se narodu probudi svest o blagodetima mesa kunica
 
Pinosavac

Dali si uspeo da saznas nesto vise od tvoga zadnjeg obracanja u vezi deklaracije
i mene tako nesto interesuje.
 
Da osvežim ovu temu, koje cene su sad kod vas? Ja meso mešanca dajem za 320/kg,ovi moji svi hoće da bude bar 2kg, možda je malo al ovde jedva imaju para, i već par mojih kupaca je odustao zbog cene.
 
Nazad
Vrh