Meso kunica

Ma kakvi racunam zabole me da se tim bakcem samo sam zapisivao koliko sam novaca ulozio, orjentaciono, i ja sam racunao da pojedu po deset kila ganulata moraju biti minimum 3 kg.
 
Ne bih da se pravim pametan , ali meni se i te kako isplati sa manje granula i vise tradicionalne ishrane dobijam 1 kg zive vage za 0,90 evra , uz sasvim normalno zalaganje.
 
@ BOJANSD

Pa po toj racunici da dostignu 3kg zive vage treba ti 2,7jevreja a dak od 10kg je priblizno tu. Zadnju turu sam platio 246din 10kg. i za tri meseca imju preko 3 kg. A klasicnom hranom neverujem da ces uspeti to isto da dobijes za 3 meseca.
 
Evo moji mesanci su dva meseca u proseku su 1.80 kg! Bez granula nema nista to je sigurno i provereno! To je vec druga prica sta je zdravije, i tako dalje... al ako pogledamo sta je danas zdravo?
 
Me interesiara dali kaj vas vo Srbija se prodava zajacko meso (legalno) vo marketi ili mesari. Kaj nas vo MK veke imame klanica za zaajaci (kunici) koja funkcionira i vrshi prodazba ama nema mnogu kolicini.
 
Nema toga kod nas Mak.Bar ja do sad nisam videla ovde u Beogradu.Ako gresim neka me neko ispravi.
 
Ehh ove vrucine, slabo jedu konici preko dana, odrazice se to na uzgoj verovatno, vremenski ce duze trebati cekati za klanje! :nono:
 
i moji su prestali da jedu, samo leže opruženi i dahću! a do klanja sam još daleko imaju oko 2kg, a granule mešam sa domaćom zrnastom hranom u odnosu 50/50 i otprilike se uklapam tu sa vama, više-manje da za 100 dana budu oko 2.2kg mesa!
 
bkasijan je napisao(la):
i moji su prestali da jedu, samo leže opruženi i dahću! a do klanja sam još daleko imaju oko 2kg, a granule mešam sa domaćom zrnastom hranom u odnosu 50/50 i otprilike se uklapam tu sa vama, više-manje da za 100 dana budu oko 2.2kg mesa!
Za sto dana moji ce imati preko 3 kg i ranim ih samo granulom i vodom. Klao sam sa 85 dana koji si imali preko 3 kg.
 
@peto1
Reci mi posto kunice hranis samo granulama jer pred klanje praktikujes da dajes neku zrnstu hranu jedno nedelju dana kako bi se kunici procistili?
Znam da kod tovnih pilica, prasica, curke i ostalo se pred klanje jedno nedelju dana hrane domacom hranom bez koncetrata kako se meso ne bi osecalo. Nedavno smo kod ujaka pravili rostilj i pekli smo kupovne pilice koje ja nisam mogao da jedem koliko su se osecali na koncetrat :nono: morao sam preci na domacu svinjetinu. Zbog toga te pitam da li se kunici osecaju na koncetrat ako se hrane do zadnjeg dana njime verovatno si isprobao pa znas.
 
Ima granulat koji se daje u poslednjoj fazi uzgoja oko 2 nedelje koji je za ciscenje. Nemaju nikakvih mirisa ili nesto sto bi se povlacilo na koncentrat.
 
Ja praktikujem od 2 meseca mesanje sa kvalitetnom domacom hranom, kod drugog meseca 3 cetvrtine granunalata 1 cetvrtina domace hrane! Pred klanje nedelju dana cista domaca hrana! 2-3 nedelje duze traje uzgoj do zeljene kilaze, ali ovako su lepsi, nabijeniji, misicastiji! Eto ja ovako praktikujem, ali nema tu sta do 2 meseca starosti samo cist granulat!!
 
svaka čast! skidam kapu, meni do tri kile treba oko četir meseca! sigurno je do hrane! ali pošto sam ja početnik i gajim ih radi kućnih potreba, za početak, a zrnastu hranu nabavljam jeftino pa sam zadovoljan i ovako. a pošto mi je u planu i programu da se polako proširim (malo i da kane koji dinar) verovatno ću vas poslušati i preći na takav čist tov samo granulatom!
 
@peto1

Ako sam dobro shvatio 85-105 dana do 3kg žive vage.

@bkasijan

Drug moj, ti spominješ 2,2kg mesa!

To je to zar ne? Ili pogrešno tumačim nekog od Vas dvojice.
 
@ simoni

Ova zadnja tura sto je klana u subotu su od 85 dana i prosek im je 1,9 kg bez glave i iznutrice. Nisam ih merio koliko su bili zivi ali sam zadovoljan.
 
@simoni
da! ali me treba četir meseca! polako prelazim na čist tov granulama samo mlade (oni koji su izdvojeni i spremni za tov), a zečice i dalje sa mešanom hranom! pa da vidimo i tu računicu :bravo: poz
Post je spojen: [time]1280818839[/time]
_________________________________________________
@simoni
Znači 120-ti dan zaklan imao je 2,2kg mesa i to sa džigericom bez glave, Malo u poredjenju sa PETLOM......
 
Peto1 ne zna sta je pravi poso. :D

Umesto da uzmes panonca muzjaka pa da vidis poso, ti se zezas sa kalifornijskim (ubacujes im krv koju vec imaju tako).Cisti Panonci 65dana 2,6kg.
 
@ edmon

Probacemo i to zasad sam zadovoljan sto ne znaci da necu ubaciti i muzjaka. Svaki savet koji obecava prihvatam i gledacu da u najskorije vreme nadem muzjaka.
 
Nazad
Vrh