Meso kunica

kuniciva

Novajlija
Učlanjen(a)
23 Mar 2010
Poruka
1
Interesuje me zasto kod nas gotovo nigde ne moze da se nadje meso kunica u slobodnoj prodaji i da li neko zna gde ga mogu naci u ili oko Beograda?
 
Kada mi to dokazemo potrosacima pojavice se drugi problemi , primer propisace nam svaki detalj
,, ljudi '' iz evropske unije , ili ce se javiti farmeri monopolisti koji znaju sve , pa opet necete moci do potrosaca.
Nije sve tako crno ljudi znaju koliko je dobro meso od kunica , kao npr .med ili jaja japanskih prepelica ili kozije mleko , ali problem je sto ta roba u Srbiji nema siroku potrosnju.
Budicnost proizvodjacima hrane je zagarantovana bioloski i kunica ce biti sve vise .
Mnogi ih gaje za potrebe svojih ukucana i prijatelja , samo Bog zna koliko kunica ima u Srbiji , ja volim sto je tako.
Pitanje je trenutka kada ce se ovo meso pojaviti u marketima.
 
pojavice se kad budu pojedini videli da li moze i koliko da se zaradi a do tada nista od svega, jednostvano meso kunica nije roba koja moze da ima brz obrt, kao npr svinjetina ili piletina.
 
Ma kakva prodaja ide meni pa deci. Pa ako eventualno pretekne onda nekom prijatelju i to ti je.
 
Pa puno ti pretekne nesto.
Ili imas malo zeka ili puno jedes.Blago farmerima monopolistima oni nemaju tih problema.
 
@ Megi

Pa sad za prvu turu koljem 8 komada, dok odnesu dve cerke, tasta dva prijatelja kojima sam obecao meni ce ostati samo zecija noga.
 
Danas priklao 3 komada panonskih, nisam ih merio zive ali zaklani su 2.350najveci srednji 2.223 i najmanji je bio 2.215 kg danas im je bio 102-gi dan zivota. Ukupno 6.788kg. Za sada sam zadovoljan sutra koljem ostale pa cu i te meriti da vidim koliko kg ce biti ukupno svih 8 komada. Bice kako sin kaze meso na stolu. :ppozdrav: :cool:
 
Domacinski nema sta ja za meso kombinujem kalifornijskog i ovnolikog , mada imam i panonskog ipak cini mi se da je meso ovnolikog kunica najbolje.
Neznam zasto na vise mesta sam procitao i cuo da je ovnoliki zakon za trpezu , a Francuska je za to primer.
Ipak jelo nije najvaznije , i svaki je dobar.
Nemojte samo da koljete kunice koji nisu ocisceni od vestacke hrane .
 
BOJANSD je napisao(la):
Domacinski nema sta ja za meso kombinujem kalifornijskog i ovnolikog , mada imam i panonskog ipak cini mi se da je meso ovnolikog kunica najbolje.
Neznam zasto na vise mesta sam procitao i cuo da je ovnoliki zakon za trpezu , a Francuska je za to primer.
Ipak jelo nije najvaznije , i svaki je dobar.
Nemojte samo da koljete kunice koji nisu ocisceni od vestacke hrane .
Moji nisu ni "uprljani" veštačkom hranom!
 
Poklani i ostalih 5 komada sa 105 dana starosti nijedan nije bio ispod 2.2kg ociscen bez glave.
 
Nisam ih merio zive, i ovako sam zadovoljan sa prirastom i kolicinom mesa. Meni ostale samo zecije sape, Osad pocinjem da racunam i prihode jr dosad sam imao samo rashode.
 
racunaj,racunaj......mada se i ovako isplati,jer kad pogledas utrosen novac i dobijenu kolicinu mesa...matematika jasna.....s obzirom da bi optimalna cena uredjene zecetine,na primer,bila oko 200 kinti po kili......od 5 zeceva dobio si 11 kila...za tih 5 zeceva neka je svaki pojeo po dzak hrane od po 10 kg.....50 kg hrane po 300 kinti......1500 din....a po ceni od 200 kinti za kilogram...2200 bi platio inace...to je neka gruba procena,cisto da se vidi da se ipak ima interesa.pozdrav!
 
Nazad
Vrh