Postrna setva / sadnja

nebojsa

Moderator
Učlanjen(a)
11 Dec 2008
Poruka
2.693
Lokacija
Kula
Otvorio sam ovu temu da čujem vaša iskustva sa postrnom setvom/sadnjom.
Ja konkretno planiram da posle ječma rasadim kupus i karfiol pa me zanima koje sorte/hibridi su pogodni, kada posejati, kada rasaditi....
 
Stalno to radim .Kupus sadim ili pruktor ili domace sorte crveni golubarac i kacar .Sejem ga obicno oko drugog juna i rasadjujem oko 26 tog jula .Sejem u lije i kasnije rasadjujem
 
Posle grahorice i zobi u zelenoj krmi sadim brokoli i karfiol i to zadnji godina sakatine hibride tako i kupus ubacim ali manje povrsine.Ukupno 1 Ha.Ove godine radim kukuruz secerac iz rasada pa cu posle ic na brokolu.
Post je spojen: [time]1269460383[/time]
_________________________________________________
I planiram raditi rasad iz kontejnera jer mi je u poslednje vreme iskoristenje manje od 60 % a seme skupo usi otpadaju.... ::lose::
 
Ja takodje posle jecma rasadjujem kupus. Kupus je sorte Bravo i mogu reci da je odlican. Glavice prave i sto je najbolje ne puca a i cena mu je malo veca. Prosle godine sam ga sejao u kontejnere i rekao sam nikad vise. Opet se vracam na sejanje direkt u zemlju.
 
Jingis
mozda ti nije valjao treset ja sam jedne godine imao problem sa osecanjem treset je bio lose izmesan tj fabrika ga je lose napravila odnos belog i smedjeg treseta
 
Ne znam sta je tacno bilo u pitanju, moguce da je i ovo sto je topalovice rekao...lose nicanje, buvac ga je urnisao, prskao sam ga stalno ali nije vredelo. Ove godine cu opet u leje i pici. Sto se tice semana bilo je ok, kupio sam ga sa komsijom zajedno i istoj apoteci njegov u leje nikao super a kod mene katastrofa tako da verujem da nije ni do semena bilo lose nicanje. Bem li ga!
 
jings moze odavanje jedne tajne za setvu kupusa>Nije ti rasada bila losa zbog supstrata vec zbog buvaca i jakog sunca.Temperatura u kontejneru je za 20 % veca nego u zemlji i kupusnjace to ne vole.Prebaci mrezu za sencenje preko njega a moze i agril ali mora biti odignut od rasada.A buvac resavam tretiranjem semena kupusa sa prestigeom metoda predoziranja u plasticnoj flasi od soka 2l.Osusim i sejem.Nema buvaca do prvog para pravog lista.
 
Hajde da malo osvežimo ovu temu. Jel neko radio nešto po pitanju postrne setve?
 
radili smo karfiol i kupus posle grahorice i zobi sadnja do 15.07 na redukovanu obradu 2 tanjiranja teškom tanjiračom i sadnja.
Takođe pola jutra nakon katastrofalnog rezultata u pasulju oko 15 08 rasadili brokolu hibrid maraton i mislim da će do kraja oktobra stići za sečenje.
Kupus i karfiol su u solidnom stanju ali ove godine obaramo rekorde u zalivanju.al evo kiša ko poručena.
imam i rani karfiol oko 700 kvm al slabo se prodaje mislim da će dosta otpast i požutit.
Šta da se radi idemo dalje.
 
Nazad
Vrh