Loše majke

Ajoj Rajko zaboga da se ne izvinjavam ali ni na kraj pameti prozivanje ili omalovažavanje tudjeg truda i iskustva
samo sam mislio na svoje iskustvo kad sam pravio hranu po raznim receptima a reč samolaganje jednostavno znači da sve ono što životinji uskraćujemo kroz hranu dobijamo kao bumerang i to je to samolaganje lažemo sami sebe a ne životinju
a koncetrat kad sam počeo da upotrebljavam (pošto kupujem svu hranu) počeli su rezultati da se vide i to je po meni bolja varijanta nego mućkati sam, ovo je bar uvek približnog kvaliteta kod nas je zemunski jagnjeći 330 d 10 kg a kukuruz 20 d pa soja pa ostale stvari približno izadjem da istu cifru
 
hvala na savetima.kupicu koncentrat,i resen problem.hvala jos jednom svima koji su mi pomogli savetima
 
Ako neko ima problem, dok sam primenjivao svoje izmisljeno resenje, potrazio sam na internetu sta imaju drugi ljudi da kazu, naisao na ovo pa reko da i ja kazem svoje. Do sada mi je uginulo jedno jagnje na ovaj nacin (majka se oblizne, nece da pusti da sisa jedno jagnje) pokusavajuci da ga dojim mlekom u prahu. Jutros mi se ojagnji jedna mlada ovca, stara godinu dana, oblizne se i vidim odma da odbacuje jedno. Odvojim ih u posebnu prostoriju i uverim se da je zaista tako. Razmisljam ja tako i padne mi na pamet da uzmem jagnje koje pusta da sisa i da je ostavim samo sa ovim sto ga odbacuje. I gle cuda, prvo je malo blejala, a onda je pocela da ga njusi i da ga lize. Sacekao sam ipak jedno dva sata da se uverim da ce biti u redu, i stvarno, jagnje vise nije udarala niti se bunila kad joj dodje na sisu. Onda sam vratio jagnje koje je prihvatila od pocetka i posmatrao. Odma ga je onjusila i liznula, i onda su zajedno sisali bez problema. Samo da napomenem da sam to jagnje sto sam sklonio odneo dalje da ne moze da ga cuje. Eto, mozda nekom pomogne ovo. Nazalost, ili na srecu, nisam imao prilike ovo da ponovim vise puta pa ne znam da li je samo sreca ili pravilo. Pozdrav.
 
Evo borbe sa šiljegankama
Neće da prihvate jagnjad, daj ih u boksove, drži ih i čuda, majku mu **greška treba im neke droge dati da prihvate jagnjad!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Колега је везивао и правио укљештења од палета, он је имао проблема до првих 7-10 дана. Намучио се. Витемберг и ил де франс овце.
 
Ja sam moje dve prvorotke odma škartirao po zalučenju. Ne da ne prihvataju jagnjad, nego kada pridje glavom jagnje na glavu majke onda ga udari baš posred čela. O sisanju da ne pričamo. Normalno da su bile u dobroj kondiciji kada ih nisu isisala jagnjad. 75 kg imale i putuj igumane.
 
Ubedio sam ja h da prihvate jagnjad, bilo je nasinje u dvorištu

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Onda su ipak mirne :udri: . Muka je kada ne da neće da dozvole da jagnje sisa, nego ga gazi, a maltene i hoće da ga ubije.
Jedna je bila ČEDOMORKA i smeši joj se sač
Šalim se prvi put oprostim ali ne zaboravim, sad će biti primorana da je sisaju veliki jaganjci (zbog mastitis-a)
ima vime da joj utrne

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh