Soja 2017

mindjušar

Član
Učlanjen(a)
24 Nov 2010
Poruka
12.384
Lokacija
Vojvodina,NS srez
Pripreme su u toku,danas selektrirali soju za seme,sorta Valjevka i Wendy...

IMG_20160921_154656.jpg


IMG_20160921_154708.jpg
 
Jel ima Wendy na prodaju? Kako ti se pokazala? Verujem da si zadovoljan čim je ostavljaš za seme.
 
Idem da pogledam tumačenje :) Imam za seme ostavljeno od valjevke, favorita , belge i razmišljam da ubacim wendy. Ne bih da kupujem original ako ne moram ali ako se mora, nije teško :)
 
Matiću koji je prečnik gornjeg sita? A kakvo je donje sito? Ako je off neka moderatori prebace.
 
Gornje sito je 9 mm okrugla perforacija a donje 3,5 mm duguljasta perforacija.Seme bude urađeno par ekselans.
 
Tako je.Radio sam prošle godine uslužnu doradu soje koja je imala okruglo 50℅ loma.E to su bile muke.Zapušavalo se donje sito non stop.
 
kad je ovo vrhunski selektor!!!!!! mislim na prvi post od minđušara

Matiću, tebi dugujem slike, sad sam se sjetio, sorry

pogledaj u filmiću na 1:40 četke koje čiste sita

 
Kada sam kupovao, kod jednog sam vidio selektor kao moj,i gledao po oglasima, našao ga kroz tjedan dana, jednostavno nisam bio svjestan što sam kupio, a sada vidim, npr, kada sam čistio rauolu za zelenu gnojidbu, 50:50 je bilo sjemena i otpada, i sve je odlično očistio, pa u soji sam imao suncokreta, također je očistio soju od suncokreta što nebi nijedan drugi selektor očistio.....sada ću rješiti sita kod vas, u Požegi, firma se zove PERFORM, i rade sita za sve
 
Preporuka za Perfom, mi uzeli za sada 12 sita kod njih. Odradili za 10tak dana. Imali su propust jedan, ali oprostili smo im.

Inače smo i Savu iselektrovali, al kanda nemam ni jedne slike. 10mm gornje sito, donje 4,5 duguljasto.

Ps firma se zove PERFOM.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Tako i ja radim soju, gornje 10, donje 4,5mm i bude krupnija nego od sjemenskih kuca, jer njihovo donje bude 3,5 do 4mm
 
Nazad
Vrh