Dezinfekcija objekata za tov!

Jingis

Član
Učlanjen(a)
14 Feb 2010
Poruka
516
Lokacija
Jarak, Srem
Posto vidim da nema ove teme pa rekoh da je postavim.
Interesuje me sa cim i kako dezinfikujete stale za tov junadi pre ubacivanja nove ture?
 
Ja sam taj postupak uglavnom obavljao tropostotnim rastvorom žive,masne ili kaustične sode,zavisi kako je ko zove.Kad kažem obavljao mislim na period dok sam radio uslužni tov(100-tinak komada u turnusu).Sada to više ne radim i nisam primetio neku razliku,tovim po 10-ak,20 kom.Normalno,temeljno operem posle izlaska ture.
 
Znaci uglavnom to je to. Odprilike tako i ja radim. Ove godine sam radio tako sto sam prvo lepo ocistio stalo, zatim sam isprskao masnom sodom ali samo pod, pa sam okrecio i po podu bacio krec i to je to.
Interesuje me dali dezinfikujete i jasle i kako? Jel isti princip ili?
 
Imam drugara sto radi na vodovodu pa mi donese hlor pa sanjim poprskam i prekreci se i to je to.
 
Po meni sano san je bacanje para , promoter koi ga je nudio prvenstveno je bacao akcent na muve i larve , ali ja nisam primetio da je to ista uticalo na brojnost muva, pricao je da deluje i protiv amonijaka sve u svemu nista posebno. Najbolja dezinfekcija kao sto su kolege rekle krec, masna soda,formalin.
 
Hvala momci! Ja sam mislio,da ga koristim zbog upijanja amonijaka. Uzimam malu telad, a ona imaju jos uvek dosta osetljiv respiratorni sistem.

---------- Poruka napisana u 20:41 ---------- Prethodna poruka je at 20:38 ----------

@kifler ako moze samo objasnjenje kako se primenjuje. Procitao sam u prospektu sto pise, ali mi nije dovoljno jasno. Ja stalu cistim ujutru i uvece, kako bi ga primeniivao, kao prostirku koristim psenicnu slamu.
 
prijatelju samo ti otvori štalu da telad imaju zraka i ne beri brigu za amonijak
 
Ja sam taj postupak uglavnom obavljao tropostotnim rastvorom žive,masne ili kaustične sode,zavisi kako je ko zove.Kad kažem obavljao mislim na period dok sam radio uslužni tov(100-tinak komada u turnusu).Sada to više ne radim i nisam primetio neku razliku,tovim po 10-ak,20 kom.Normalno,temeljno operem posle izlaska ture.
Ja tako isto radim.... :ppozdrav:
 
kad pocistis stalu onda uzmes jednu saku sano sana pospes malo kao brasno iza svakog lezista , preko bacis slame i to je to. Sada je zima tako da je i kolicina amonijaka manja , kod mene objekat je zatvoren sa tri strane leva desna prednja dok je zadnja otvorena skoro cele godine zimi je zatvorim balama . tako da se amonijak ne oseca. Pazi da nema promaje posto je otvoren prozor i vrata to je najopasnije za telad.
 
@kiflir hvala! Otvoreno je samo sa jedne strane, drugu ne otvaram uopste. Nema promaje, a ni ne oseca se amonijak jako. Preko leta cu najverovatnije morati nesto koristiti, ili pustiti telad napolje.
 
Trebao bih da dezinfikujem stalu, i u tu svrhu cu dobiti hlor iz vodovoda, pa cu prskati sa brentacom.Zanima me kako da to uradim, mislio sam ispustiti goveda napolje, sve ocistiti i potom oprati crijevom, pa tek onda isprskati.Da li smijem tretirati, osim poda i jasle i zidove ili ne. Takodje me zanima koliko treba da stoji tako, i da li treba ponovo ispirati vodom. Da li je neko radio ovako, tj sa hlorom?
 
Nazad
Vrh