Šta ste radili danas u plasteniku?

topalovic

Moderator
Učlanjen(a)
26 Apr 2009
Poruka
2.705
Lokacija
Grabovac kod Obrenovca
Evo otvaram ovu temu da bude podsetnik svim povrtarima sta i kad treba nesto da rasdjuju sta i kad treba da seju i td.....
Post je spojen: [time]1269107348[/time]
_________________________________________________
Ja sam danas iznosio tikvice iz rasada i izneli smo 6 hala x 8 metara
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

:D Pošto sam nov na forumu ajd da krenem sa novom temom. Unapred se izvinjavam ostalim članovima ako u početku budem malo "zalutao" ili napravio neku grešku.
Inače danas je bilo "udarnički". Razbacivao sam stajnjak pred oranje na mestu novog plastenika i raščišćavao plastenik u kome je bila salata. Inače na salati sam ove god. skroz puko :kisa:, propalo mi je 80% a što je gore neznam zašto. Molim za savet gde da postavim pitanje u vezi toga.
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Ovo bi mogla da bude zanimljiva tema u ovoj rubrici foruma, pa je zato postavljam da bude sticky
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

imas temu salata ali nemoj da se sekiras i meni je propalo oko 5000 struka markiz salate a evo i plastenika koji su pripremljeni za paradajiz
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Meni je salata ok sada je secem po 30 na kapiji.Nemam puno mozda jos 1000 glava pa neka ostane tako sa cenom.One manje odose za 20 na kutiju.Ipak nije lose.

A sta vam se desilo sa salatom kad je propala:haha:
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Menije propala oko 19 decembra kada je temp. bila -17 a sutradan +20 i kada sam otvorio plastenik ona je bila skuvana
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Moja je prva počela da se kvari početkom decembra kada je počela da formira glavice da bi potom i ostale zadesila ista sudbina. Opisao sam detaljnije u temi salata i baš me interesuje šta me je snašlo jer do sada tako nešto nisam imao. Inače obično tempiram salatu i mladi luk za polovinu feb. Samo jednom sam imao rod za novu godinu i pošizeo. Jedva sam je prodao i to po bagateli jer buvalno nikom nije trebalo. Slično sam prošao i sa paprikom. Kupio seme babure( Superior-antireklama), napravio rasad (bio mi je malo čudan) i polovinom jula imao predivnu rogu (ličila je na slonovo uvo) koja tada nikom nije trebala. Znači nije svaka roba za svako vreme i tržište. Od tada ne pravim rasad već ga kupujem od proverenih povrtara. Uskoro mi stižu parika Apolo i paradajz Nemo neta i nemo tami.
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Danas postavljali malc foliju za krastavce sutra ce biti slika :cao: :cao:

ova zadnja malo mutna ali bice drugih slika
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Počeo da čupam spanać za prodaju po 20 kg dnevno

i malo sredio plastenik , očistio od korova
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Supruga ovih dana sije rogu, ja pravim novi plastenik. Svaki dan hrpa posla jer se zima otegnula pa sad sve jedno drugo ganja. Povadili smo prve flance kupusa, kelja, karfiola i brokule i posadili to danas van. Tako se stvorio novi prostor za kontejnere s ajrvaricom no i to će se ubrzo popuniti pa mora i slijedeća tura kupusnjaća van. Inaće mi je kapacitet plastenika 900 kontejnera i konstantno su puni.
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

ZAvrsio pikiranje paradajza za prodaju rasada (maraton kazanova itd).
Pocela setva kukuruza secerca bice prekosutra gotovo.Malo mo skripi prostor ali moracemo se stisnit...Nisam zavrsio salatu a paradajz je krenuo zestoko u visinu.
Nemam aparat da slikam da se ija malo falim :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1269461783[/time]
_________________________________________________
Jonderu dobar ti ovaj spanac ajd odaj tajnu koji je hibrid pa da ti maznemo mustru...
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Jonderu dobar ti ovaj spanac ajd odaj tajnu koji je hibrid pa da ti maznemo mustru...

imam dve vrste jedna je mariška a ovu drugu neznam toje neka nova dali gemini ili tako nešto , nisam zapisao a bacio sam kutiju , a ovo gemini mi se nešto mota po glavi :cao:
primeti se razlika kad gledaš ide jedan red mariška jedan ovaj drugi , primeti se malo kad se zagledaš
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Radio sam gemini odlcan je al marisku nisam probo potrudicu se :haha: :haha: :haha:
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Danas sam nabavio novu foliju za novi plastenik. Videću da li sam dobro prošao sa kvalitetom :sta: al sa cenom sam zadovoljan (stara cena ili kompenzacija). Uglavnom folija je iz Nove Varoši, od 20 mikrona, osam met.širine i svetlo zelena, sa garancijom od 5 sezona (sezona=9 meseci), antidrop garancija jedna sezona i cenom od 255 din za kilo :D!!! ( grčka trogodišnja je 400 din/kg u Unijaplastu-N.S.). Za 30 m dužine izmereno je 38 kg. Od nekoliko povrtara sam čuo da je koriste i da su zadovoljni.
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Disi to pazario i meni treba a kod nas je tvk 69 din kvm
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

Koka komerc - Čurug, Vojvodina. Ili probaj u fabrici : "Plastika" Nova Varoš 033/61-310, mada ne znam koje su tamo cene ili minimalna količina (verovatno veleprodaja)
 
Odg: sta ste radili danas u plasteniku

odo i ja malo da sejem ,trecu turu rasada lubeniza i malo da zalijem papriku .....

topalko nisu ti plastenici malo niski :sreca:
 
Nazad
Vrh