Šta ste radili danas u plasteniku?

Danas kupljen rasad paradajza i paprike kod Radise u Saraocima samo sto ne peva....
hvala Jura-za preporuku
 
dali se neko bavi jagodama ovde u plasteniku kada se zatvaraju vrata i kada se pusta prehrana za svaki savet sam zahvala :ppozdrav:
 
Ja vrsio pripreme za setvu paprike u kontejnere..
SAM_2492_zpsbsggqyhw.jpg
 
Evo pohvala i za ovu spravicu :)
Jesi to napravio sejalicu za kontejnere?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da :) Zavrsio sam je pre mesec dana isprobao na kupusu i paradajzu za sebe a ovih dana cu da sejem prvo papriku pa posle paradajz za prodaju.
 
Spravica u sutini nije toliko komplikovana, glavni deo je kompresor koji ima izduvni i usisni izlaz tj koji moze da stvara vakuum. Onda ova papucica dole za regulaciju koja kad se nagazi prekida vakuum i izduva seme sa iglica. Potrebno je i puno strpljenja i rada sa aparatom za varenje, busilicom, brusilicom, strugom... Ima puno posla da se sve precizno izmeri i uradi kako bi sve pasovalo, mislim pre svega na ovaj deo sa diznama i gornji deo gde su ovi cepovi koji prave udubljenja u supstratu. Ja sam za poceta napravio za kontejnere od 72 i 128 rupa, samo se zameni ploca i ova cevcica sa diznama. Planiram da napravim par komada za prodaju ali to tek na prolece kad zavrsim sa prodajom rasada, znaci tek za sledecu sezonu. Koga zanima neka se javi u privatnim porukama kako bi ispostovali pravila sajta. Nadam se da ih ovom prilikom nisam prekrsio.
SAM_2479_zpsp7heugyn.jpg
 
Poštovane kolege potrebna mi je pomoć.Naime ove godine sam napravio plastenik za vlastite potrebe,rasadu sam kupio i zasadio 7.4, rasada je bila u dobroj kondiciji. Međutim paprike su mi izuzetni slabe na listovima su se pojavile žute-smeđe mrlje,i slabo napreduju-rastu, paradajz je "prilicno visok",još nije procvjetao,napupio je ali nije procvjetao.Za krastavce ne znam sta da vam kazem.Evo slike ako neko zna kako da rjesim problem neka napise,bio bih jako zahvalan.I da trenutno gnojim samo sa gnojivom kroz sistem navodnjavanja,takođe ima slika koje gnojivo koristim.


upload a picture

free photo hosting


free screenshot software

20mb image hosting







- - - - - - - - - -




 
Ko ti je preporucio ovo djubrivo? Ovo djubrivo nema veze sa ovim biljkama sa slika.
Ne znam sta imas kod tebe u ponudi ali uzmi djubrivo gde je NPK dnos 1:1:1, odnosno da sva tri broja budu ista.
Pusti kroz KPK sistem gram po biljci, ali pre toga dobro zalij.Ne bi bilo lose ni folijarno da ga prehranis sa istim.
 
Jel isto ovako da trazim vodotopivo gdje je omer kao sto ste rekli gore,ili moze ono mineralno gnojivo npr 15:15:15 da se rastopi i onda da se tim zalije kroz sistem,Planirao sam da kupim slavol i time da odradim folijarno.preporucio mi covjek koji mi je prodao rasadu
 
ovog djubriva je kod nas ove godine puno na trzistu,ja sam isto to uzimao samo kao starter 1 kg dodje oko 3 eura
 
Uzmi vodotopivo djubrivo.Sa njim bi trebao da vec posle par dana bude razlika.Posle 2-3 dana ponovi djubrenje.
Slavol je dobar ali i ovo bi trebalo da pomogne.Sledecih nekoliko dana ti je potrebno i sunce, ali prognoze , bar kod nas, nisu takve.
 
Ti pre svega imaš problem sa zemljom, koliko se vidi iz ovih slika tu nema ni malo humusa ili bilo kakve organske materije. Dok god je tako imaćeš samo problem do problema. Pravilnom upotrebom hemijskih djubriva možeš nešto da postigneš ali to je samo lečenje simptoma a ne bolesti.
 
Može li biti da ima problem sa viškom vlage , i to zato jer su slaba drenažna svojstva zemlje tj ocjeditost . Možda je nezgodan položaj plastenika , niži dio i slaba propustljivost zemljišta , a još možda pretjeruje u puštanju vode ? Meni liči na to .
 
Ja sam dva dana jurio krta po plasteniku nemogu da verujem šta mi je napravio. Paprika se taman primila i prebolela kad poče naglo da vene i da se suše listovi. Polivaj ne polivaj prihranjuj prskaj ma ništa ne pomaže. A on se gospodin uselio ispod folije i sve redove mi podrio od kraja do kraja. interesantno red sa paradajzom nije dirao ili se bar na njemu ne poznaje raste normalno
 
Može li pomoć u vidu preporuke, saveta. Ja se bavim proizvodnjom jagode u plastenicima i sada dva plastenika (25mx5m) moram da odmaram, mislim zemlju od jagoda. Šta posaditi sada u tim plastenicima da ne stoje prazni do proleća, tj.zime. Šta se sada sadi u plastenicima?
Svaki savet je dobrodošo, samo da to ne bude paradajz ili krompir, nisu dobri predusevi za jagodu, a za godinu-dve planiram ponovo jagodu u istim plastenicima.
 
Nazad
Vrh