Kako snabdevate domaćinstvo vodom?

tu ti je ceo sistem zastite otkazao. ali cudno je to kako se osiguraci ponasaju. kod nas je izbio topljivi oba puta a automatski i sklopka ne.. mislim da je takav stari motor kod mene . oblikom je isti samo pitanje snage je dal su isti. samo je pitanje ako je tolika temperatura bila dal se nije i stator deformisao. posle takve havarije ja iskreno nebih taj motor radio [vinklovao] .posle su moguci opet problemi. videcu sa stricem pa ti dostavim ovaj motor pa navinkluj ako hoces.
 
Probaj sa Markom iz Kragujevca . Ok je lik samo malo vise zauzet. pozdrav

- - - - - - - - - -

postovani, zamolio bih za pomoc


pre par dana sam iskopao bunar. 9m dubok i 130cm sirok.

voda se pojavila na 6,5m, pitka je, bistra, i vrlooo hladna :)


na 9m majstor je naisao na plocu i konstatovao da nema cime da je razbije i uz reci da je zila jaka zavrsio bunar. medjutim, bunar se jako sporo puni (1m za 24h)


neki su me savetovali da razbijem plocu i da je ispod nje jaka voda (platnara), dok drugi tvrde da je ispod ploce uma i da je ne treba razbijati. u svakom slucaju ne mogu nikog da nadjem ko je spreman da to i uradi.


da li po vasem misljenu i treba razbijati plocu, odnosno da li ispod nje ima vode? imate li iskustva? i znate li mozda nekog ko bi to uradio? u pitanju je kosmaj, velika ivanca, mladenovacka strana


hvala na vremenu izdvojenom za citanje poruke. pozdrav!
Probaj sa Markom iz KG.Ok je lik samo malo vise zauzet. Pozdrav.. javi mi kako si prosao..
 
Pozadrav svima.Uzeo bih neku potapajucu pumpu za vodu bunarsku.Koju bi ste mi preporucili(nesto njkvalitenije sto ima na trzistu)?

- - - - - - - - - -

Pazario juce potapajucu pumpu.Dosta njih je hvale.Nadam se da ce biti okej.Prohromsko bure ce biti postavljeno uskoro.
23112013721.jpg

23112013722.jpg
 
Treba da busim bunar na fi 200mm na dubinu od 200m . Iz tog bunara treba da snabdevam 3 kuce i 2 parcele. Sve ukupno je 3ha. Da li da kupujem velike rezervoare, svaki na parcelu pa odatle do kuce i vocnjaka, a pumpa iz bunara da ih doliva cim opadne voda. Da li se tako praktikuje i kakva su vaza iskustva. Velika je investicija, ne bih da omane.
 
Imam petostepenu pumpu sa trofaznim motorom 1,1 kW. Stara je ne zna se koliko i remontovana više puta,kao i motor. Ali ne može to više da radi kako treba,pa je vreme za zamenu.
Da li možda neko ima neku pumpu sličnu ovoj?
https://www.fontana.rs/vodovod-i-ku...-tipa-jswm-sa-mesinganim-radnim-?sku=H1JSWM15
Ili možda imate neki drugi predlog? Maksimalni pritisak koji mi je potreban je negde oko 4,5-4,7 bara.
 
Ja sam prosle jeseni kompletno drugo dvoriste povezao sa hidroforom,i mogu ti reci da jako lepo radi. Ubacili smo 2 filtera da ventili i pojilice ne bi zaglavljivale napaja 2 stale vodom i 2 svinca pritisak je negde izmedju 2,5-3 bara a moze i da se pojaca ali nema potrebe.

https://www.shopperalati.rs/hidrofor-za-vodu-hww-3300-25g-metabo

Za 80% sam smanjio placanje racuna za vodu.
 
Kod mene je izvor daleko od kuće,zato moram nešto što može da obezbedi veći pritisak. A imam već bure od 180 litara. Ovo tvoje je odlično,ali kad je izvor u dvorištu.
Imam i ja gradsku vodu,račun je odmah veći kad hidrofor ne radi. A i neću da ne koristim taj moj izvor koji su koristili moji oduvek. Tako da moram to da rešim,a nisam se susretao sa tim malo jacim pumpama.
 
Imam petostepenu pumpu sa trofaznim motorom 1,1 kW. Stara je ne zna se koliko i remontovana više puta,kao i motor. Ali ne može to više da radi kako treba,pa je vreme za zamenu.
Da li možda neko ima neku pumpu sličnu ovoj?
https://www.fontana.rs/vodovod-i-ku...-tipa-jswm-sa-mesinganim-radnim-?sku=H1JSWM15
Ili možda imate neki drugi predlog? Maksimalni pritisak koji mi je potreban je negde oko 4,5-4,7 bara.
Ta Pedrolo je dosta slabija od te tvoje petostepene.Dok sam radio u firmi i remontovao pumpe elektrokovina Vc55 su nam se odlicno pokazale.Sad se mogu naci za 120€ dobre remontovane.Pet u glavu za tu Pedrolo.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh