Uljana repica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sejala se repica juce i danas,hibridi su Pionir PT200CL,KWS Factor i Gordon,Syngenta Aviator...
fuaxvl.jpg

zvvel4.jpg

107w3g5.jpg
 
Video sam te juce sa vasara kada sam isao-zagledao si oko sejacice nesto...jel to ona "lose uzorana" njiva?
 
Jel to ona njiva pored placa na kome se parkiraju kontejneri,odmah pored auto puta?
 
Juce zavrsena setva , danas pada kisa , neznam da li to valja......:osmeh: :osmeh: :ppozdrav:
Podrivanje 32 - 33 cm
Setvospremac odmah da razbije grudve
Vestak 6:12:24 NPK , 150 kg/jutru
Setvospremac ( dosta je bilo ponika psenice posle predhodne kise) mada da sam znao kako rado rotodrljaca slobodno sam mogao izostaviti ovu operaciju
Setva 2-3cm dubine, 2,57 kg/jutru DK Expower i NS Zlatna za probu
Kembridz valjak
i za manje od 24h lepa kisica...........

f4lis4.jpg
 
Poslednja izmena:
Jutros sam krenuo sa setvom,sejali smo 30kj do popodne pa onda nas je kisa prekinula,ocekujem nastavak sa setvom tamo za vikend.
 
Ma znam ljudi za našeg Patrijarha Pavla,šta vam je!Možda je od odsjaja svetla sa kabine ali mi se učinio sličan da sedi u kabini traktora.Mada je bilo dosta daleko od puta a ja još nosim i naočare.Lako je vama kad znate sve vas sa foruma ,ja sam tu kao neki novajlija pa vas samo znam po tim nadimcima.Za minđušara sam mislio da je neki stariji čovek kad ono,ako se ne varam,momak sa minđušom u uhu.Nort i Dragan studenti...Ja ovde ispade skoro najstariji.Šta ću kad mi žena pre dve godine kupila računar a i babo nije dao vlast dok nije sklopio oči.
 
Danas baceno djubrivo,iskultivirano pa izvaljano. Ali ne znam da li da sejem ili da cekam jos. Kise nema u najavi
 
Pa to. Danas kad sam radio ima dosta vlage,od toga bi sigurno proklijalo seme,pa bi se osusile klice. Gledaj da preejes valjkom posle kultiviranja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh