Uljana repica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo cemo pricekati sa setvo repice, kako mi se cini, jer kise nema u najavi.
 
Izgleda da cemo malo vise sacekati,nista od kise u narednih 10dana,mozda je u oktobru sejemo
 
Mi smo posejali vec vise od pola ako Bog da trebalo bi sutra sve da bude gotovo :)
Zao mi je sto nisam 20. Avgusta posejao ali sad sta je tu je.
 
Meni nije zao jer ce repica pod ovim uslovima krenuti u stablo i eto onda problema. Nista njoj nece faliti ni posle 15. septembra kad se poseje.
 
To je netacna informacija!
Da se seme brzo prodalo jeste i pisalo se sve unapred kod mene u zadrugama,prakticno je otisla cim je i dosla.
Ali moze jos uvek da se nabavi ima na dva mesta u subotici jos neka kolicina tako da kome treba neka se slobodno javi :)
Eh da smo se pre culi, ovako sada gotovo. Uzeo sam Lg Arsenal, nadam se da je dobra :)
Da li je neko radio mozda sa njom?
 
Nije covek pametan sta raditi, tek nesto od 20 tog septembra javljaju kisu. Ja sam prosle god sejao 15 stog - septembra.
Prinos bio jako dobar 4200kg/ha
 
meni je jedan radnik u zadruzi pricao da je on imao repicu za maturski rad. i kaze da je to tad bila jedina kultura koja ima optimalni rok 5 dana. e sad jel to vazi i dan danas neznam.. kad se godine jedna od druge drasticno razlikuju.. ruski rulet
 
Rana setva je super nema tu sta ali pod uslovom da ne izmrzne :D mi smo uspeli na jednoj parceli ostvariti sa Artogom 3060kg/kj.
Mada ima i resenje za to sa 5-8 listova uraditi regulator rasta i to je to.
 
Rana setva je super nema tu sta ali pod uslovom da ne izmrzne :D mi smo uspeli na jednoj parceli ostvariti sa Artogom 3060kg/kj.
Mada ima i resenje za to sa 5-8 listova uraditi regulator rasta i to je to.

čuo sam da ponekad ni regulator ne može sve učiniti ako bude topla zima. jedino vi koji ste već posijali svaki dan obilazite njive radi buvača, a kasnije radi atalije, dovoljno da vam bude 5-6 rupa na svakoj uljanoj i bit će vam kilava naspram njenog potencijala. čim vidite 2 rupice na svakoj uljanoj nešto slično kromorelu i nema zime
 
Dal je neko radio pskanje totalom pre same setve ili posle setve a pre nicanja,dal smeta repici ......?
 
Dal je neko radio pskanje totalom pre same setve ili posle setve a pre nicanja,dal smeta repici ......?

jedan kolega je radio tako, javim ti rezultate jer ni sam do sada nije to radio. navodno struka kaže da to ne treba, praksa od dosta ljudi (ja se osobno nisam uvjerio) kažu da ne smeta jer je total kontaktan.... ali npr kukuruz smo prskali i soju totalcom pred nicanje (sjeme je u tlu bilo) i nije nikad smetalo, valjda neće ni uljanoj
 
total deluje kontaktno i razlaze se u zemlji i vodi. bukvalno sve moze da se prska sa totalom posle setve-pre nicanja.
kako moze necemu da skodi,kad ne dotakne list,on nije zemljisni herbicid.
 
ove godine sam imao lose iskustvo i mislim da deluje i zemljisno,proletos kad sam posejao soju na dve parcele sam isao rucnim spricom da potamanim cicak koji je nikao u velikom broju u prvom redu do komsije na obe parcele,isao sam rucnim spricom iz razloga sto je komsiji vec nikla soja a moja nije pa da pripazim na njegovu,na jednoj parecili sam ima i krug od precnika 4 metra palamide,uglavnom to sam radio sutra dan posle setve moje soje,i posle toga cicak i palamida su se osusili a soja je lepo nikla,odmah posle prve kise gde god sam prosao spricom na obe parcele po ceo red do komsije je nestao i izgoreo......o ovom losem iskustvu se pise i u temi psenice gde navodno bude od bauljara a sad vidim da je to nesto drugo u pitanju pa se zato plasim i za repicu kad nikne i ako padne kisa da nebude nekog sranja
 
Hocu-necu.......kad cu? - sta cu?
Krenuo komsija svoje pa sutra nastavlja kod mene.................pa sta nam dragi Bog da.....
Svaka druga lula kolicina 2,5kg

dp8cxu.jpg


33bieiu.jpg


2wc0bww.jpg


1433vrk.jpg


23j0bh4.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh