Uljana repica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi smo danas kosili krenuli sa 9.4 vlage,a posle kada je upeklo 8.7vlage prinos ne znam kipujem u skladiste sutra cu znati.
 
Danas pokosili 2hektara Pionirove hibride. Ogled je dao prosecno 10ak posto vlage a prinos je sasvim zadovoljavajuci. Pisacu kasnije o svakom hibridu i sve detaljnije. Sutra radimo bajerov hibrid.
 
Kada ima 20 posto zelenih onda je za kosidbu jer nikada nece da sva uzri ako se to desi imaces veliko osipanje vrsnih mahuna a tu je glavnina roda. I kod mene danas kada smo poceli vrsaj neki ljudi kazu da je zelena a kada su videli kolika je vlaga zakazali sutra vrsaj.
 
Kada ima 20 posto zelenih onda je za kosidbu jer nikada nece da sva uzri ako se to desi imaces veliko osipanje vrsnih mahuna a tu je glavnina roda. I kod mene danas kada smo poceli vrsaj neki ljudi kazu da je zelena a kada su videli kolika je vlaga zakazali sutra vrsaj.

gornji spratovi daju 20% roda
srednji sprat 45% roda
donji sprat 35%, donji sprat je teško sačekati u potpunosti da urodi, ali gornji ne daje nikako glavninu roda, probali x puta i mi i kolege i drugi ljudi i sama struka tako kaže.

znali smo nekad čekati vlagu na 5,5% i onda vršiti uljanu ukoliko ne javljaju kišu ili baš neki nenormalan vjetar da u potpunosti sazriju i donji spratovi, prinos te godine 4,7 tona po ha i to na jednom turanu.
 
Tako je bilo i kod mene prosle god, kad smo probali donje zelenskaste bile, nismo bili hteli da kosimo. Sacekali jos 4 dana, posle je bilo super, nisu imale zelenkaste mahune, sazrela bila sve.

Ovako je bilo kad smo probali

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh