Uljana repica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rabadzija

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2010
Poruka
3.156
Lokacija
Sever Bačke
Vidim da se diskusija nove setve odvija u staroj......
Ja sam planirane povrsine podrivao i odmah sutra dan tanjiracom usitnio setveni sloj u cilju ocuvanja vlage.
Dogovorio sam usluzno da mii poseju sa zitnom pneumatskom 2,5kg.
 
gde mogu nabaviti seme za repicu?treba mi za 20lanaca koliko vreca mi treba ili koliko se seje po lancu
 
I ja sam planirao oko 15-tog,imam neki osecaj da ce Oktobar biti lep i topao,pa bi mogla da nadjipa dobro.
 
ja se ne bih kockao da se sije nakon 15.9.ako ne bude kiša (znalo je biti tako) ništa od nicanja... oko 4. 5. ako se može sijati kreće sjetva. pišite hibride koje sijete.
Kod mene ide 75% kws turan i 25% dekalbov exstorm. 175 kg 0-20-30 po ha predsjetveno će biti bačeno... nisu imali 0-20-30 za keš uoči oranja
 
Ja sam uzeo dkc iminent,kazu da ide 4kg na kj,pred setveno cu da bacim 150 kg np 16:20 i da predjem teskom drljacom i odmah da izvaljam i tako da ceka pravo vreme za setvu.
 
Jel to sorta ili hibrid kad ide 4 k po jutru? Ja sijem inace 1,75 kg po jutru kws turana. Ako je soeta onda ok. Na 12,5 cm se sije. Poanta je imati 500 000 biljaka po ha ako se radi o hibridima.... sorte su proslost radi 2 bitne stvari.
 
ma sad sam zvao distributera iz Dkc i rekao mi je da ta kesa ide na 3 ha, a posto je nasa zemlja malo teza za obradu onda da idem kesu od 1500000J na 2.5 ha sto mu dodje 4.375 kj. inace je clear field hibrid
 
Tj hocu reci da ja sijem na 12,5 cm. Broj biljaka je bitan. A moze i na 25 neki cak na 37 siju

- - - - - - - - - -

ma sad sam zvao distributera iz Dkc i rekao mi je da ta kesa ide na 3 ha, a posto je nasa zemlja malo teza za obradu onda da idem kesu od 1500000J na 2.5 ha sto mu dodje 4.375 kj. inace je clear field hibrid

E to vec da. Jer ovako 4 kg po jjtru ispalo bi sa vrecicom da ne mozes ni 2 lanca posijati kako treba. Jel nisu imali exstorm od dekalba? Kod nas se on od dekalba najboljim pokazao.
 
Pozdrav narode! Nov sam od danas ovde, mladi pocetnik sa 19god
Pa hajd da postavim prvo pitanje u vezi Uljane Repice, ovo mi je sada druga god kako sam poceo da radim sa njom.

Prosle god sam sejao LG Artoga, pokazala se jako dobro, danas sam hteo ponovo da je kupim, medjutim nema je u
prodaji, kazu mi da nece ni biti zbog lose klijavosti.
Da li je to stvarno, zna li neko nesto vise o tome, i da li je ima po drugim mestima u prodaji?? :sta: Unapred hvala
 
To je netacna informacija!
Da se seme brzo prodalo jeste i pisalo se sve unapred kod mene u zadrugama,prakticno je otisla cim je i dosla.
Ali moze jos uvek da se nabavi ima na dva mesta u subotici jos neka kolicina tako da kome treba neka se slobodno javi :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh