Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Moze odmah, a moze i kasnije po skidanju useva. U tom drugom slucaju papire za povracaj predajes po placanju, stim da bi po potpisivanju ugovora trebalo da se plati nesto malo, neki valjda porez. A ako se plati odmah mislim da ima i neki popust, zavisi od vrednosti polise i broja osiguranih ha.
 
Ja sam pre dve nedelje osigurao psenicu kod Delta Djeneralija imali su neke popuste i placam krajem juna,a odma sam uplatio nekih 5% pdv i sada posle praznika idem kukuruz i suncokret osigurati.A pitao sam ih i za osiguranje od suse kazu da i to rade tako da kada sklopim ugovor javljam koliko ce me to zadovoljstvo kostati!
 
Poslednja izmena:
@ Amazon Dali imas informacije i za soju?

Nemam informacije za soju pitacu ih danas pa ti javljam.

- - - - - - - - - -

Cekaj pises za proslu ili za ovu godinu????

Za ovu godinu.

- - - - - - - - - -

Na koje prinose po ha su te cene osiguranja?Na te cene ocekujes povracaj drzave od 40 %?

Psenica 5.5t po h cena 20din
Kukuruz 10t po h cena 18din
Suncokret 3.5t po h cena 40din. Da na te cene sto sam napisao u prethodnom postu imas 40% povracaja.

- - - - - - - - - -

Jel se uplacuje odmah sav iznos osiguranja ili po skidanju odredjene kulture.

Po skidanju useva bar sam ja tako uradio, a mozes i odmah da platis imaces neki popus .
 
Super su cene kako sam ocekivao da ce da bude.U jednoj drugoj osiguravajucoj kuci psenica 5000din/ha i jos me ubedjuje kako je to povoljno,za ostale kulture sam zaboravio kolko su rekli jer su me iznervirali kad mi pomenuli cenu za psenicu.
 
Zvali me juce za osiguranje.Za psenicu nesto oko 2300-2400 din po ha,na 6 t/ha po 20 din/kg.Mora odmah da se uplati 10%,a ostalo ili na rate ili ostatak do 1.8. I za kukuruz ce biti priblizna cena.Ovog puta nema pomoci od strane opstine,za razliku od prosle godine.
Znate li,ima li nekog povracaja od ministarstva?
 
Pretpostavio sam da je tako i ove.Osiguracu i psenicu i kukuruz,ne smem vise da rizikujem.Kad ide sve,neka ide i tih ~1500 din po ha
Slika od prosle godine
 
Ja do sad nikad nisam radio osiguranje useva ali ove godine uradicu,u dunav osiguranju,placenje moze oma sve,ili 5% sada a ostalo posle skidanja useva... pa ko sta izabere
 
dscn0174.jpg
Neznam oce li se videti dobro posto nemam skener pa sam fotoaparatom uslikao.To sam dobio juce kada sam osigurao suncukret i kukuruz.

- - - - - - - - - -

Ako ko zna da zarotira sliku da nemora vrat da se krivi ili ekran na kant okrenite:osmeh:

- - - - - - - - - -

dscn0174.jpg
 
Prosle god sam bio osiguran kod Delta Generali, ove godine mi traze 3000 din za kukuruz 7t/ha 18 din/kg, a za psenicu 2700 din 5t/ha 20 din/kg. Malo su ga preterali. Kakvo vam je iskustvo sa Dunav osiguranjem ?
 
Pozdrav drugari,ja sam po prvi put do sada razmisljao da osiguram psenicu i kukuruz,a zanima me sta je sve potrebno od papirologije da bi se osigurala neka parcela?
 
@Petar90
Potrebna ti je samo struktura biljne proizvodnje i licna karta,ako si vlasnik parcela.Ako nisi,onda i ugovor o zakupu

@lazarmatic
Prosle godine sam osigurao preko Delta Generali,korektno su procenili stetu i na vreme isplatili.
Ove godine sam se odlucio za Dunav,jer su povoljniji.Sutra ce doci da vide stanje useva (da se uvere da li je bilo stete od grada),jer oni izlaze na teren pre potpisivanja ugovora za razliku od Delta Generali,koji ne izlaze
Toliko od mene,za Triglav ne znam
 
Subvencije.rs:

[h=1]ДДОР Нови Сад- едукација пољопривредника о значају осигурања[/h]


DDOR-Novi-Sad.png
У циљу eдукaциje пoљoприврeдникa кoмпaниja „ДДOР Нoви Сaд“ и Зaдружни Сaвeз Вojвoдинe 20. 02. 2015. гoд. oргaнизoвaли су joш jeдну у низу прeзeнтaциja, oвoг путa у Срeму, у вили „Кoшутa“, Вojнa устaнoвa „Moрoвић“. Присутни су били упoзнaти сa пoслoвнoм сaрaдњoм Зaдружнoг Сaвeзa Вojвoдинe и oсигурaвajућe кoмпaниje „ДДOР Нoви Сaд“ и сa бeнeфитимa кoje ћe пoљoприврeдни прoизвoђaчи имaти из oвe сaрaдњe, кao и сa прeднoстимa oсигурaњa у ДДOР-у Нoви Сaд.


Испрeд Зaдружнoг Сaвeзa Вojвoдинe гoвoрили су прeдсeдник Сaвeзa Рaдислaв Joвaнoв и прeдсeдник Скупштинe Зaдружнoг Сaвeзa Вojвoдинe Душaн Taдић, дoк je кoмпaниjу ДДOР прeдстaвљao пoмoћник гeнeрaлнoг дирeктoрa ДДOР-a зa прoдajу и мaркeтинг dr Maurizio Valla.
 
I sad umesto da su napravili video snima toga i kao prezentaciju okačili negde na netu, mi samo možemo da nagađamo o čemu je bilo reči. To bi ih malo koštalo, ali bi dobili odličnu promociju kad bi neko postavio na forum, FB ili negde već
 
Nazad
Vrh