Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Ja sam razmisljao i planiram da osiguram psenicu, pa da pitam da li neko razmislja o osiguranju poljoprivrednih useva ove godine? a ako razmislja onda koje kulture i od cega?
 
Ja vec par godina unazad osiguravam papriku 1ha na milion dinara i sve preko dunava. Dunav daje na sajmu 10%, opstina 20, i drzava 40%. Samo lud nebi osigurao pod ovim uslovima, a ima i takvih. Procitah na pocetku teme da je neko imao problema sa isplatom od dunava. Meni je 2010 ubio grad papriku, proslo 2 dana izasla komisija procenili na 70% stete i posle 3 nedelje uplatili 700 000 na racun, ne samo meni negi svima iz sela ko je osigurao. Ni sam nisam verovao kad sam video, jer svi pricali kako od toga nema nista. Ja sam imao mnogo lose iskustvo sa nepogodom zvanom grad. 2006 nisam osigurao pao grad ja neuzeh nista, 2007. ajd nece dve godine zaredom i ne osigurah, grad pade ja opet nista. Od tada sam rekao dok god sadim osiguranje je pod obavezno.
 
Poslednja izmena:
Ja osiguravam vec 2 godine psenicu ,suncokret i kukuruz prve god mi je udario grad dosli ljudi procenili (realno) kakvo i jeste stanje, pare su legle u roku od sedam dana. Neznam da smem da napisem koja je osiguravajuca kuca?
 
Ja imam ponudu za psenicu 2178 na 80k prinos,za suncokret 2560 isto na 80k i za kukuruz 1970 sve isto na 80k...kod delta generali..mislim da nije lose...sta kazu iskusniji?
 
Malo su jace cene mozda u Dunav i DDOR,ali su mnogo bolji od konkurencije.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je za osiguranje poljoprivrednih useva najbolje da se ide sa DUnavom i DDOR-om. Ja licno nemam iskustva sa DDOR ali znam ljude koji osiguravaju sa njima i jako su korektni sa isplatama i procenama. Dok su ostala osiguranja vise za zivotna i tome slicno, to je neko moje misljenje nemora da znaci da sam upravu. Jer pazite DUNAV I DDOR su nasa jako stara osiguravajuca drustva i odavno rade sa poljoprivredom, a ova ostala su nova u toj oblasti.
 
Pre nekoliko dana sam bio u agenciji da registrujem auto i koliko sam razumeo za psenicu sa subvencijom drzave i opstine izadje 850-900 din po hektaru.Treba da potpisu ugovor sa opstinom ovih dana,pa ce mi javiti.Mislim da je ovo je bas povoljno i najverovatnije cu osigurati (radi se o Dunav osiguranju)
 
Moguce,napravi se udruzenje neko i tada zbog kolicine zemlje dobijaju se popusti i cena izadje bas povoljna.Takodje se gleda i kad je bilo nepogoda zadnj put u tom kraju i koliko su stete isplatili za odredjeno podrucje,sve to utice na cenu.

Ovo sto smo napisali Amazon i ja je konkretno za 2011.god.bio slucaj.
 
Meni je prosle godine za osiguranje paprike od 1ha na milion dinara trebalo da platim 120 000 dinara,ali ta je cena vila zato sto u zadnjih 4godine ,3 je padao grad,ove ce biti jeftinije bar sam tako cuo. E sada od ovih 120 000 dinara. ja sam platio samo 30 %, jer sam na sajmu od dunava dobio 10% sajamskog popusta,od opstine 20%, a od drzave 40%. Ali kao sto sam vec pisao. ja imam mnogo loseg iskusta sa tom nepogodom i rekao sam da dokle god sadim papriku ja osiguravam davali oni subvencije ili ne.
 
Nazad
Vrh