Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Da li je neko osiguravao ratarske kulture kod triglav osiguranja?Moracu da odem licno do filijale da proverim, trenutno sudeci po ponudi povoljniji su od ostalih kuca? Neznam dal je vremenski uslovljeno zakljucenje osiguranja, svi cekaju da se donese ta istorijska uredba da bi se videlo hoce li biti povracaja kao prosle godine...
 
Koliko znam, sa tim osiguranjem se nesto desava. Tako da ne bih kod njih osiguravao ama bas nista. Imaju dosta problema sa finansijama. Imas i drugih osiguranja, a pri tome sigurnih.
 
Koliko znam, sa tim osiguranjem se nesto desava. Tako da ne bih kod njih osiguravao ama bas nista. Imaju dosta problema sa finansijama. Imas i drugih osiguranja, a pri tome sigurnih.
ja pored ovih, jos znam za delta g, dunav i ddor, i vise ne znam.Viener S ne osigurava poljoprivredu. Da li ima jos neko osiguravajuce drustvo za rizik u poljoprivredi?
 
Citajuci komsijski site, naletim na ovo: " Budući da osiguravajuća društva ne pokrivaju štete od suše, nedavno proglašena elementarna nepogoda u Vukovarsko-srijemskoj županiji omogućit će ublažavanje financijskih šteta poljoprivrednicima. Država isplaćuje dio štete, a i to je pomoć onima koji su sijali soju i kukuruz, kulture na kojima je šteta veća od 30 posto. Suša je pogodila područje cijele županije, što je bio uvjet za proglašenje elementarne nepogode."

Kada se kod nas proglasava ovo stanje nepogode od suse?
 
U mom domacinstvu, se psenica redovno osigurava svake godine, jos od osamdesetih godina. U zadnjih deset godina, koliko ja radim u poljoprivredi,osiguranje nam se visestruko isplatilo.
 
Osiguravajucu kucu smo cesto menjali. Najzadovljniji smo bili sa kopaonik osiguranjem, a najmanje sa delta generalijem. Osiguravali smo i preko dunava i ddor-a. Ove godine ne znam koja je tacna bila cena osiguranja i uslovi zabiravio sam posto nisam imao stete pa od marta ugovor nisam video. Mogu da vidim u sredu sad sam na poslu radim turnus, u sredu se vracam kuci. Uglavnom smo osiguravali na rod npr 5 t po hektaru. Ako dodje do stete, pozovem ih oni dodju, proceni se kolika je npr. 20-30%. I oni posle zetve isplate po ceni psenice u tom momentu. Pretprosle su cak obeacunavali vise nego sto je bila cena u tom momentu. Zadnjih par godina od kako je osnovano JP Agrar-Surcin oni organizuju osiguranje, pa to obavimo preko njih. Oni ugovore uslove sa osiguravajucom kucom, mi samo potpisemo, a oni nam odbiju pri predaji psenice, koliko smo duzni za osiguranje.
 
Постоји ли у пољопривреди каско осигурање? Нећу да размишљам ни о суши, ни о граду, ни пожару, лоповима...
 
Ja sam danas osigurao kod dunav osiguranja ,ukupno osigurano nešto malo manje od 11 ha , prinos i cena maksimalni ,sve ukupno me je izašlo oko 20750 din sa popustom od 20%.
 
Danas vide agronoma,reko mi sledece,po novoj uredbi moci ces da osiguras sa 70 % popusta,konkretno Dunav osiguranje,ustvari ne popust,nego drzava vraca sedamdeset posto,sto bi otprilike izaslo oko 1500 dinara po hektaru,i ako mene pitate to je dzabe,i ako bude tako sve cu osigurati,odavno nas nije tuko grad,a imam osecaj da oce
 
Valjda 40% je izasla uredba da drzava vraca , a ako kolektivno osiguravate preko delta generali i oni imaju popust od 20 % ... sto znaci da placas 40 % od ukupne cene .
Soja polisa osiguranja 3 tone - 35 din/Ha puna cena je 3490 din
 
Nazad
Vrh