Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Jel mora posedovni list za parcele koje se osiguravaju ili nije obavezan,jel ima osiguranje od poplave?
 
Ako mene pitaš, prvi put bih osigurao sad pa ne znam ni ja šta zaista traže. Ali smem ovako napamet da kažem da ne treba posedovni list; treba struktura biljne proizvodnje iz Trezora da bi se ostvario povraćaj od države od 40% i trebala bi da se slaže kultura koja je na papiru sa onom na terenu.
 
Dodatni popust kod DDOR-a od 10% imate sa vaučerom na agro karticu na svim nis pumpama
 
Razmisljam da iduce godine osiguram voce. Zato sam isao do Dunav osiguranja da se raspitam za uslove. Osiguranje od grada na kvantitet i kvalitet voca je 17,25% od vrednosti koja se dobija kada se pretpostavljena kolicina voca pomnozi sa pretpostavljenom cenom.
Ponudili su mi i osiguranje od prolecnog mraza. Kako se radi o kajsijama to mi je interesantno. Uslov je da je voce vec osigurano od grada i da se polisa zakljuci najkasnije do 15.02.a vazi ako se mraz desi posle 15.03. Premija je dodatnih 12,1%.
Ucesce u steti je 10% a kao sto je poznato drzava daje subvencije od 40%. Odmah se placa 5% a ostatak do oktobra.
Ako je neko osiguravao voce, ponarocito od prolecnog mraza bilo bi dobro da napise svoja iskustva ovde.
 
Stvarno mi nije jasno zbog čega ljudi beže od osiguranja. Očigledno je da ljudi u Srbiji nemaju kulturu osiguranja. I zato se i ne osiguravaju. A posle kad ih nešto zadesi onda bude kuku lele, joj šta sad da radim. A evo i jednog primera. Osiguranje kuće od 50 m2 bude GODIŠNJE oko 5-6 hiljada. I onda ljudi kažu to je mnogo i nema narod pare. A ja kažem nije istina da nemaju. Ali zato svaka ta kuća ima pare da plati 2-3 računa mesečna za mobilne telefone i taj ceh je par hiljada. Pa zar su ti mobilni važniji od te iste kuće i stvari u njoj?
 
Ja svake godine osiguravam duvan,i mogu ti reći da sam jako jako razočaran.Već sam spomenuo da nas je tukao grad 19-og juna,šteta je procenjena na 100%,kako i jeste bio,problemi su došli kad je stiglo vreme da se plati šteta,bilo je povuci potegni,pretnja tužbom.Nije to baš tako jednostavno kao što izgleda.
 
Kad su bili na njivi da procene štetu,naravno kao što sam pisao procenili na 100%,te sam ja taj zapisnik potpisao,oni su naknadno upisali 65%.Samo što eto čuvam papire,pa kad sam im pokazao moj primerak,odma druga priča.Sve u svemu, dok nisam zapretio tužbom bilo je svašta. Spajki,prve godine radim sa njima,al mislim i da je zadnja.
 
Svi su oni manje više isti , moraš da znaš nekog da bi to išlo lakše,u slučaju da dođe do toga da se procenjuje šteta.
 
Pre 10 dana sam poslao mail zahtev za ponudom za osiguranje voca na adrese 4 osiguravajuce kuce. Jedni mi se sutradan javili da ne radi poljoprivredno osiguranje u mom kraju a iz druge su me zvali telefonom za dodatne podatke da bi mi dali ponudu. Niti sam do sada dobio kakvu ponudu od njih niti od druge dve. Krajnje neprofesionalno.
Pitam se koliko bi bili azurni u slucaju stete.
 
Sloba31 a šta si hteo od osiguranja osnovno (požar, grad i oluja) ili još i neko dopusnko (npr. prolećni mraz)?
 
Nazad
Vrh