Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Jel vam ja ličim na nekog ko je neozbiljan u izjavama.
 
Jel ste osigurali nesto od useva?
Ja cu psenicu sigurno osigurati, mozda vec sutra. I osiguracu sigurno jednu prolecnu kulturu. Samo ako mi moze neko reci sta je rizicnije suncokret ili kukuruz, tj. sta da osiguran od ove dve kulture.
 
Ja sam sve useve osigurao jos u Martu mesecu bila akcija kod Generalija inace sa njima saradjujem zadnje tri godine i dobri su!Rizicno ti je sve kad ga led opali mada suncokret je nezan pa vise i najebe od svega!
 
Dunav Osiguranje i dalje ostaje pouzdan partner,osiguracu u toku sajamskog popusta sto zajedno sa povratom ministarstva rezultira popustom od 50%,suncokret je kod mene u strukturi najosetljiviji tako da ce biti dominantan u osiguranju za razliku od kukuruza koji ima kritican period kod metlicenja, suncokret je dosta rizicniji..Inace,ponuda Dunav Osiguranja je 3t/h x30din suncokreta po ceni od 2.058,00din.Kukuruz iznosi 7t/h x15din.=1.855,00.Psenica,5t/h x16din=1.580,00din.Na ove cene treba dodati pomenute popuste..Vecina clanova je verovatno upucena dobro i ima posebne povlastice,ova poruka se odnosi na one koji su slabije upuceni u ovu materiju.
P.S.
Nisam agent osiguranja ili sl.
 
Izgleda da je Dunav najpovoljniji.
Djenerali racuna psenicu po 18,ali se premija na 5t placa 2900 din.
 
Ja sam dobio povoljniju ponudu od Generali osiguranja nego od Dunav osiguranja.
Za celu moju povrsinu od 92 ha, u Dunav me iznosi osiguranje 170.000 dinara.
A u Generali 119.000 dinara.
Jecam na 4t po ha na 15 dinara, 10ha.
Psenica na 5t po ha na 16 dinara, 30 ha.
Kukuruz na 7t po ha na 15 dinara 31ha.
Suncokret na 2,5t po ha na 36 dinara 21ha.
 
Ja sam kod dunava osiguro poaradajz 0,5h izlazi 23,000 na sumu od 500,000din
 
Ne treba gledati ko je najjeftiniji, nego ko je najrealniji u proceni stete, sta vredi ako vam vam osiguraju i za 500 din/kj... a kad dodje do stete, dodju iz osigravajuce kuce i pogledaju usev, nije to nista, oporavice se, jako malo proceni stetu 3-4-5% a vi mislite da ima mogo vise.... tako da nekad jeftinje osiguranje izadje mnogo skuplje... Ovo pricam iz licnog iskustva...:ppozdrav:
 
Ja danas osigurao u Dunavu (ipak sam se odlucio za njih, zato sti sam imao lepo iskustco do sada).
A dobio sam i jos nesto popusta.
 
Tako sam malo razmisljao o osiguranju.Definitivno ostajem pri tome da necu osiguravati dok se prvi put gadno ne opecem.
Koje pare lupaju te osiguravajuce kuce pa to je basnoslovno.
 
Koju osiguravajucu kucu preporucujete? Kakva su vaša iskustva? Imam ponudu od Generalija samo ne znam kakvi su sa procenom ukoliko , puj puj ,do nečeg dodje.
 
Ja sam pre tri godine osiguravao preko njih.Imao sam stetu od grada koju su oni(po mom misljenju) sasvim korektno procenili i isplatili na vreme :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Tako sam malo razmisljao o osiguranju.Definitivno ostajem pri tome da necu osiguravati dok se prvi put gadno ne opecem.
Koje pare lupaju te osiguravajuce kuce pa to je basnoslovno.
Mislim da gresite. Nije to bas toliko skupo.Jos kad se odbije povracaj od 40% nije to bas prevelika cifra.
 
Ja sam pre tri godine osiguravao preko njih.Imao sam stetu od grada koju su oni(po mom misljenju) sasvim korektno procenili i isplatili na vreme :ppozdrav:

- - - - - - - - - -


Mislim da gresite. Nije to bas toliko skupo.Jos kad se odbije povracaj od 40% nije to bas prevelika cifra.

Uzeo si mi reč iz usta,ja već godinama osiguravam za nekih 10ha,kada mi država vrati 40% ,izađe me oko 100 eura.Ali mirno spavam pa čak i kad najave led.Moj prijatelj je pre dve godine imao štetu na kukuruzu oko 70% ,led ga je sasekao do zemlje,kada smo preračunali po premiji trebao je da dobije na 5 jutara oko 3000 eura.Pa kad je video samo što se nije ubio.Ja sam dosad imao oštećenja ( ne velika) i prošao sam odlično što se tiče odštete.Mislim da se ove pare koje sam naveo na nivou jedne godine sigurno bace na razne gluposti.
 
...Ali mirno spavam pa čak i kad najave led...
Upravo tako,mnogo drugacije se covek oseca kad pocne da duva i kad krenu oblaci raznih boja...
Ja osiguravam samo psenicu,ona mi je nekako rizicnija,jer mislim da su najrizicniji meseci za nepogode maj i jun (bile su nepogode i kasnije,ali su ipak redje).

Kukuruz sa ove slike iz maja 2013. se oporavio,ne potpuno,ali bilo je lepog roda.




Za kukuruz je rizicnija suša,ali osiguranje od suše je vec ozbiljna cifra.Negde oko 7000 din/ha,sto je vecinu nas skupo.
 
Ja sam dobio povoljniju ponudu od Generali osiguranja nego od Dunav osiguranja.
Za celu moju povrsinu od 92 ha, u Dunav me iznosi osiguranje 170.000 dinara.
A u Generali 119.000 dinara.
Jecam na 4t po ha na 15 dinara, 10ha.
Psenica na 5t po ha na 16 dinara, 30 ha.
Kukuruz na 7t po ha na 15 dinara 31ha.
Suncokret na 2,5t po ha na 36 dinara 21ha.

Jel 119.000 din , ako si racunao povracaj 40 % ?
 
Ponuda od Dunava je mnogo povoljnija od ove pomenute, kolega bih trebao da pogleda i cene po kilogramu a ne samo osiguranje po hektaru.
 
Ја сам напоменуо да код нас цело село осигурава усеве..али нисам рекао како...5. маја украдемо(заменимо је новом а да газда не види)уставу у воденици,увече је на крају села пресечемо на пола и две групе их носе на различите стране око села,са њима иду и близанци, на другом крају села се састају и закопавају уставу спојену испод дрвета. Ту се помолимо богу за добру годину,након тога следи фешта са музиком и вечером...тако ми одржавамо тај обичај већ генерацијама и ако се сматра паганизмом или како год ...важно је да нисмо имали лед од '89 (те године су прескочили са овим обредом). Ипак ја уплатим на 10 ха и ово осигурање !

Послато са Tab2A7-10F
 
Ја чекам сајам,требало би да имају попуст 10% и општина 50% тако да не изађе пуно по хектару,на 4,5 тоне пшенице око 1950 минус попуст и повраћај од општине.

Послато са Tab2A7-10F
 
Mislim da ako popričaš s njima, već daju taj "sajamski popust". Danas sam dobio ponudu od DDOR-a, i dosta je jeftiniji od Dunav-a. A imao sam ponudu od prošle godine od Triglav Osiguranja, ali sam ga negde pogubio i sad ne mogu da nađem papire da uporedim.
DDOR ponuda za moje mesto-
Sunc: 4t/ha x 35,00 - 2656rsd/ha
Pšen: 7t/ha x 17,00 - 1892rsd/ha
Kuk: 7t/ha x 17,00 - 1700rsd/ha
 
Nazad
Vrh