Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Pa koja im je to logikada je isto da nece biti nepogode 5 ili 1 mjesec, al dobro.Znam da tako funkcionise ali me zanimalo koji procenat od premije placamo.
 
Momo, kod nas su maj i jun meseci sa najvećom verovatnoćom pojave grada. Ne kažem da ga u julu, avgustu ili čak i u septembru nema. Ali ko planira da osigura, najčešće to radi posle setve, ili nakon nicanja useva.
 
Jel sad moze da se dobije na svu zemlju povracaj koja je osigurana ili samo koja je prijavljena u trezor?
 
Da li je neko dobio povracaj za osiguranje useva?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Jel neko dobio povraćaj ministar objavio kako je ove nedelje isplaćeno 16.500 poljoprivrednika.
 
Stvarno mi nisu jasni ovi uz uprave za plaćanje. Čoveče kao da imaju 16,5 miliona zahteva pa nemaju vremena da sve obrade. A i kao da imaju ne znam ti ja koliko obimnu dokumentaciju. Zahtev za povraćaj, polisa, struktura i potvrda da je osig plaćeno. Od njih su i puževi brži. Katastrofa i užas.
 
Stvarno mi nisu jasni ovi uz uprave za plaćanje. Čoveče kao da imaju 16,5 miliona zahteva pa nemaju vremena da sve obrade. A i kao da imaju ne znam ti ja koliko obimnu dokumentaciju. Zahtev za povraćaj, polisa, struktura i potvrda da je osig plaćeno. Od njih su i puževi brži. Katastrofa i užas.

Poenta je da se pare ne namenski troše,znači ako negde pofali para oni vade iz poljoprivrednog budžeta,jer ko jeb.. seljaka,on se nikad ne buni,sa njim ćemo lako,nešto malo daju reprezentativno,i fajront,ovo sad što isplaćuju je sve iz novog budžeta za 2019,a to znači kasne nam uplate za skoro jedan ceo budžet,i sad kad dođe neka nova vlast,reće ovi prošli su nam ostavili dugove,i mi smo nemoćni i opet seljak naje..e.
 
Obradjeni su zahtevi i uneti u bazu podataka ali para nazalost nema,nastavlja se visegodisnja praksa da uplacuju 31.12. u 23:59
Rece neko,trosi se uveliko novi budzet ili takozvani tehnicki rebalans ko zna koji po redu ove godine.
 
Nazad
Vrh