Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Manjevicu bolje pogledaj same klipove. Ako na njima ima ostecenja onda ce i ovi iz osig sigurno da ti daju neki % stete.
 
Željko jel se negde može sa neta skinuti taj zahtev za ostvarivanja podsticaja na osiguranje za premiju? Kome se sve to predaje?
Negde sam ovde pročitao da od 10.07. se mogu predati zahtevi.
 
@Mirban
Imam ja zahtev u elektronskoj formi pusti me e -mail na pp da ti pošaljem. Predaješ u trezor gde si predavao za subvencije za biljnu proizvodnju,a kod nas u Somboru se podnosi od 1.07 do 15.11 2018. god
 
Malo je nerazumljivo pitanje. Da li bi trebala biti neka slika tu koja se ne vidi?
Inace ova je druga godina za redom kako osiguravam sve parcele od pozara i grada.
 
Momosaric pa cena je ista i sad i na početku nicanja soje ili kukuruza. To se ne menja. Jedino ako je bilo već grada na nekom reonu onda ne može da se osigura ništa.
 
Evo primera za suncokret . osigurana površina 2,30h osigurani prinos 3,6t/h cena 36din/kg ja plaćam 6861,82 dinara i to plaćam po ovršenom suncokretu i od tih 6861,82 din država mi vrati 40%.
 
Razmisljam kad se vratim sa odmora da osiguram ako nebude skupo i bude neka provjerena kuca. Nesto me plasi. Previse dobro krenulo. Kod nas kazu ako ti je sve potaman ubaci kamencic u cipelu da te zulja
 
Razmisljam kad se vratim sa odmora da osiguram ako nebude skupo i bude neka provjerena kuca. Nesto me plasi. Previse dobro krenulo. Kod nas kazu ako ti je sve potaman ubaci kamencic u cipelu da te zulja

Pa to je trebalo ranije vec si toliko rizikovao do sad, pa nije, valda nece do kraja ,neznam kad si sejao ali neki kukuruzi ce biti za berbu za mesec dana a mozda i manje.Ipak je sad kriticno oko sv Ilije a kad to prodje i rizik se smanjuje bar koliko ja znam :ppozdrav:
 
Bas zato . Sad je najveci rizik . Ranije do klasanja me nebrine uopste oporavi se ali sad bi od veceg leda steta bila velika . Isto i za soju .
 
Momo pa osiguranjem ti osiguravaš prinos a ne biljke. U pravu si da bi sad bila mnogo veća šteta nego kad je sama biljka bez ploda. A što se tiče cene osiguranja ti faktički određuješ sve, odnosno ti im kažeš koji prinos očekuješ, po kojoj cenu za kg kulture koju osiguravaš i naravno površina i onda ti oni izračunaju. Tako da ista cena je i na početku i sad da osiguraš.
 
Nazad
Vrh