Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Nije Pavle smešan. Znam ljude koji su imali skoro totalnu štetu na usevu (znači jedino presejavanje je bilo moguće), a procenili su bili na 40-50% štetu. Povrće je bilo u pitanju. Zamislite to nerviranje. Bilo je tu pretnji i sudom, da su na kraju posle raznih natezanja jedva podigli mislim na 70%. Ne daj Bože nikome led, a ne petljanje sa osiguravajućim kućama. A najjače je kad za procenu štete na povrću vam iz osiguravajuće kuće pošalju dipl. inž. voćarstva i vinogradarstva što se često dešava.
 
Gospodine Pavle,smešni ste.
Vidis derane ti meni nisi smesan ti si ili neki lakoveran ili ce pre biti neki ne bas karakteran da ne upotrebim tezu i adekvatniju kvalifikaciju za tebe i tebi slican soj.
Znam ljude koji se i dan danas sude i natezu sa osiguranjem a ozbiljni su novci u pitanju..Jedni ti dolaze kad osiguravas oni su prijatni sve je lako i sve moze dok novce im ne izbrojis.Drugi namrgodjeni dolaze da procenjuju oni ti onda pokazuju ono sto ti nisi znao i video kad si osiguravao a pisano je sitnim slovima.Oni se po pravilu uopste ne razumeju u tu oblast ali izuzetno dobro znaju da debelo sve tvoje umanje i potcene .E a za isplatu ces imati posla sa barabama i olosima najgore vrste koje su placene da ti sto vise umanje ili da ti ne isplate ama bas nista.Njima je povlacenje po sudovima kao dobar dan to im je posao a ti si tu izgubljen i ostavljen na milost i nemilost drzavi i sistemu koji je uvek protiv tebe i sto bi obicnom i postenom coveku trebalo to petljanje sa gilipterima nasim korumpiranim sudstvom potplacenim vestacima advokatima secikesama a bogami i policijom.
Ako ikad i nekome nesto isplate to je samo zarad reklame i navlacenja novih zrtava
 
Ne razumem potrebu da u temu o osiguranjima pišu oni koji ne osiguravaju površine koje obrađuju.
Ja razumem da neko ko ima nesto da kaze o osiguranju to ipak napise u temi u oaiguranju.

Gde bi trebalo da pisu, u temi o zastiti jagode? Ili bi samo trebali da cute i zadrze svoje misljenje za sebe, zato sto se razlikuje od drugih misljenja?

Tema se zove "osiguranje", a ne "hvalimo osiguravajuce kuce, kao da zivimo od njih".
Ja sam hteo ove godine da se osiguram, i to od gubitka vrednosti, ali nisam uspeo. A bio sam u delta generali, koja se bas time, da ne kazem tim "proizvodom", hvalila na tvu i po medijima, da bi onda kasnije "imali sastanak" na kom je odluceno da tu uslugu nece ponuditi.
 
Ne treba nikoga hvaliti bez potrebe, ali oni koji su imali iskustva sa osiguranjemneka napišu dobra ili loša iskustva. Oni koji nisu imali posla sa njima mogu samo pametovati.
 
2013g led u Vrbaskom ataru haos napravio za pola sata opustosio dobar deo atara ja sam imao kod Dunava osiguranje(mislio da sam imao),a drugovi kod Generalia i u proceni zita ovi iz Generalia nisu im bili korektni zalili su se i da bi im ispravili gresku na kukuruzu su im dali hvala Bogu podosta i njihov covek koji je ovde pravio polise je dolazio licno kod svakoga kuci da im se izvine.Od prosle godine i ja sa njima opet radim kazem opet jer sam i pre radio i bili su korektni za stetu od leda koja je jedva iznosila nekih 4% oni su napisali 8% mozda ce neko reci ala su se pretrgli ali "poklonu se u zube negleda" lepo mi covek dodje kuci osiguramo da mi uplatnice za PDV,a ostatak sume po isteku valute i za zito sam dobio dodatnih 10% jer je bila neka akcija popusta.za kukuruz sam osigurao i agro rizik pored redovnog osiguranja od elementarnih nepogoda,a radi se o tome da su mi oni dali garantovanu cenu 16din kukuruza u zetvi u oktobru i ako ta cena bude manja od njihove zagarantovane oni mi doplacuju razliku.Sada cekamo oktobar pa cu vam reci kako sam prosao sa tim osiguranjem.Za mene je osiguranje useva postalo obavezna agrotehnicka mera u poljoprivredi jer nisam toliko bogat da podnesem da mi led unisti trud i muku zbog 2000din/ha.Svakome je od volje i svako neka misli kako hoce ja opet kazem da je osigurano opet neka veca sigurnost od neosiguranoga!
 
Nije to pametovanje ako se ljudi na vreme upozore sa kim imaju posla i na sta treba da obrate paznju pre nego sto ulete u taj rizican i nadasve nesiguran posao_Ono sto je ovde sve vreme prisutno je bukadzijsko ponasanje odredjenih pojedinaca i grupa koji ocito imaju poriv da sve bude po njihovom ili onako kako im je receno da treba da bude ( licna korist ili sitni sicar) a da im svi ostali aminuju,
Ja cu uvek reci ono sta ja mislim i sta sam iskusio a kome nije po volji neka se cese tamo gde ga svrbi a to da ce me ubediti i preokrenuti e pa od ta posla nema nista.Iskustvo i praksa su jaci od svake reklame i kampanje a mediji zive od reklame oni novce uzmu svakako a to kako ces se ti poveden tom reklamom posle provesti to njih u najmanju ruku uopste ne zanima.
Obican covek kad nagraise nikad nije uspeo da svoju istinu iznese i da je ostali potencijalne sledece zrtve cuju .
Pogledajte samo emisije o poljoprivredi pa to vam je sve med i mleko uz poneku sitnu opasku o problemu i to samo onako povrsno.Dajte se u pamet i ne nasedajte na lihvarske stosove i podle kampanje koje imaju za cilj da nam otmu i crno ispod nokta i da nas stave u jaram da radimo za veresiju.
 
Ja samo sebe sve sam pregrmeo jos samo visoki napon nisam probao.Ljudi mante se gluposti osiguranje je potreba a ne moda,to sto je ovo Srbija to je nesto drugo,cak i mi hobisti se osiguravamo a ne vi profesionalci.
 
Ovo i mene zanima jer kako sam razumeo ove iz osiguranja da daju povracaj za samo 20ha?
 
Na drzavnu zemlju drzava ne daje nikakve podsticaje! Znaci ni na osiguranje!

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Postovanje svima, u koliko neko osigurava svoje prinose ja radim u wiener osiguranju tako da sve sto vas interesuje i u koliko zelite da vam napravim obracun za osiguranje vasih prinosa javite se u poruci ili na mejl.
 
Pored povraćaja 40% od ministarstva dobio sam i 20% od osiguravajuće kuće jer nisam imao štete na usevima.
 
Koja osiguravajuća kuća se tako plemenito ophodi prema klijentima da im vrati 20% ako nisu imali štete? Rado ću se ove godine osigurati kod njih. Može i na pp da ih ne reklamiramo.
 
Osiguravao sam u Dunav i prošle godine u Ddor-u i niko od njih ne vraća ništa.
 
Tacno tako, ni jedna osiguravajuca kuca ne vrsi povracaj u koliko nemate stete, nego vam naredne godine izdaje potvrdu i kad ponovo placate osiguranje a niste imali prethodne godine stetu dobija se 10 procenata popusta. Drzava vraca 40% u koliko do oktobra dobijete potvrdu iz osiguravajuce kuce gde ste uradili osiguranje a dobicete je tako sto cete do tad izmiriti sve obaveze prema njima.
 
A do kada vam u ugovorima ide valuta do kojeg meseca mora da se plati osiguranje za kukuruz?
 
Моје село се цело осигурава,све до једне парцеле у атару. И то сви 5.маја радимо осигурање.
 
Nazad
Vrh