Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Dr.Gruja je napisao(la):
Da li osiguravate poljoprivredne useve zito, kukuruz, .......itd...... :sta: :sta: :sta: :sta:
Danas sam se raspitivao za osiguranje useva, za osiguranje jednog kj. zita cena je oko 100kg. zita godisnje.
Kazu da i min. polj. ucestvuje sa 40%. :sta: :sta: :sta:
cini mi se da ne ucestvuje kod svih osiguravajucih kuca, samo sa onima sa kojima imaju ugovor
 
Da li vi osiguravate svoju povrtarsku njivsku proizvodnju, :sta: :sta: nemislim na plastenike vec na proizvodnju povrca pod vedrim nebom. Ja do sada nisam nista osiguravao ali od ove godine hocu, lane mi je grad rasturio jedan hektar paprike.Kazu da i min. polj. ucestvuje sa 40% od cene osiguranja.

Da li i vi osiguravate svoju proizvodnju povrca i kakva su vasa iskustva u tome. :sta:
 
Ja sam osiguravao soju i kada mi je grad unistio izasla mi je komisija i priznala stetu oko 20% (trebo sam slikati a nisam)a od biljaka i lista nije bilo nista,a za naplatu je bilo posebna prica vukli su me godinu dana i na kraju sam prebio dug i uzeo vestacko djubrivo.Da napomenem dunav je bio u pitanju
 
jutros sam dobio ponudu od delta djenerali osiguranja. zaboravih da li 1150 ili 1250din po hektaru se placa na osiguranu sumu od 40 000d.
sad citam ponovo temu i moj post i vidim da nisam stavio da je u pitanju usev psenice. godine cine svoje.
 
Ja sam prosle godine osiguravao papriku i bostan, osigurao sam sve ukupno na milion dinara a platio sam blizu 80000 dinara, povratak od 40% od drzave nisam dobio, ne znam zasto?! Molio sam boga da pobije led sve jer je bila losa cena :haha: ali nista od toga.
Cuo sam od ljudi kojima je predprosle godine led unistio poprilicno useve da u procenama stete nisu bili uopste korektni a sto se tice isplate stete nije bilo nikakvih problema. Isto je u pitanju dunav osiguranje.
Cisto sumljam da cu ove godine osiguravati i ako budem osiguravao bice to neka minimalna suma, sracunacu ulog i na tu cifru cu i osigurati.
 
cukaneca je napisao(la):
jutros sam dobio ponudu od delta djenerali osiguranja. zaboravih da li 1150 ili 1250din po hektaru se placa na osiguranu sumu od 40 000d.
sad citam ponovo temu i moj post i vidim da nisam stavio da je u pitanju usev psenice. godine cine svoje.
1250
za zito na tu kolicinu(40000)
bas smo danas imali posetu u udruzenju od strane delte, ::prica:: i :ppozdrav:
na volju.
 
Planiram ove godine da osiguram soju imacu na jednom mestu 30 jutara pa nebih bas mnogo da rizikujem :ppozdrav:
 
Na žalost, ne čitaju ih oni koji bi trebali da ih čitaju... Političarska gamad...
 
država je ukinula protiv gradne rakete kako su meni juče saopštili u osiguravajućem društvu samo se to još nije pročulo.a delta đenerali osigurava prvi put od suše samo kukuruz ove godine. a sledeće sve, doduše ove godine neće trebati kako je krenula ali nikad se nezna.
 
Nazad
Vrh