Prskalice

imate "tockic" crvene boje kod razvodnika za podesavanje pritiska tj koliko ce da izbaci H2O...naravno broj obrtaja motora treba da je konstantan jer ako dajete veci broj obrtaja pumpa ce vise da izbaci...mozda gresim,neka me neko ispravi ako nije tako
 
Poslednja izmena:
smanji pritisak
a ti sam procitaj oznaku jer nemamo supermenove moci da citamo sa mutne slike:haha:
 
Uh, odlična ova agromehanika.
Daj malo podataka o njoj i naravno koaj je cena u pitanju??

Grane 15 metara kopiranje terena.
Hidraulicno podizanje grana.
Bure 1500 l. plus rezervar za samoispiranje i pranje ruku.
Pumpa 150 l.
Posuda za sipanje hemije i ispiranje ambalaže.
Triplet nosaci uložaka rasprskivaca sa keramickim diznama za vetar.
Vece felme sa gumama.
Kardan.
Cena 7260 e.
 
Bio sam na časti, jako lepo izgleda sa onim većim gumama 9.5-32 a i bolje će se pokazati u praksi.
 
Svaka prskalica ima stelovanje radnog pritiska, ali mana je u tome sto na leru nemoze da bude zadati pritisak, vec se on steluje na radnom gasu tockicem na prskalici (objasnjavali su vam pre par postova) Postoje prskalice sa proporcionalnim ventilom koje uvek drze zadati ptritisak bez obzira na povecanje gasa (veci od radnog) ili cak moze jedna ili cak i sve sekcije da se zatvore pritisak ostaje zadat, to nepokusavajte s vasom prskalicom, jer koliko sam pratio to nemate, moze samo nesto da pukne i strada.
 
Ok al ima negde na prskalici da se steluje pritisak (bar),jer ako ja vozim na pola gasa ima da bude 6 bara,znaci da sa povecanjem gasa ostane isti pritisak.Ko razume shvatice:bravo:

A zašto ti to treba?

U tom slučaju, ako sam dobro shvatio šta pitaš, ti ako budeš uvek imao konstantan pritisak pri različitoj brzini kretanja nećeš imati ravnomerno prskanje po parceli. Jer ako je konstantan pritisak prskalica će uvek izbacivati jednaku količinu tečnosti u jedinici vremena, pa na delovima parcele gde brže voziš ćeš imati manje preparata izbačenog iz prskalice, a tamo gde sporije ideš će biti više vode.

Tebi je potrebno baš obrnuto, da se promenom brzine menja i radni pritisak kako bi na svakom delu parcele bilo jednako preparata izbačeno na tlo, odnosno da gde ideš sa većim gasom bude veći pritisak na prskalici, a gde ideš sa manjim gasom da bude manji pritisak sa kojim se prska . To je moguće samo sa regulatorima koje kontroliše elektronika, dok sa mehaničkim to nije moguće, odnosno moguće je ali u nekom manjem obimu, tj. ipak moraš koliko toliko držati konstantanu brzinu kretanja.

Ali, gledajući sa aspekta kvaliteta prslanja i rada samih dizni na prskalici, treba ipak težiti da prskalica uvek radi na konstantnom pritisku, pa je i zato neophodno prskanje konstantnom brzinom a ne promenljivom.

Sasvim druga stvar je održavanje konstantnog pritiska sa kojim se prska ako se poneka baterija zatvori (npr. kad prskaš krajnje redove), to je već lako ostvarivo sa malo boljim razvodnikom na prskalici i to je već objašnjeno u prethodnim postovima...
 
Jel moze neko da postavi par slika na kojima se vidi kako i gde se na prskalicu prikljucuje crevo za sipanje vode kada se sipa na njivi iz cisterni koje stoje na prikolici? Cujem da ljudi pricaju o tome, ali nikad nisam video konkretnu izvedbu. Hvala unapred.
 
Kupio sam danas nova prskalica agromehanika 330L.komplet so kardan 750e. I prevoz do kuci gratis. Sad me interrsuje kad prskam na koliko visina od zemja je najbolje da budu breneri? I u koja brzina da vozim sa koliko obrtaja-gas. Kolika je potrosnja voda? Hvala.
 
Koje je proizvodnje ova stara pumpa za prskalicu,jel ima delova za nju i jel se pokazala dobra?
2d0doy1.jpg
 
Ugradjivana je na staru Moravu ali dali je Moravina ili neka druga i dali valja?Sastavljam neku prskalicu za sebe pa joj fali pumpa a ovaku imam u ponudi.
 
Nazad
Vrh