Prskalice

Evo moje prskalice...Morava 660,pumpa Comet 105 l...
picture-002.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 23:01 ---------- Prethodna poruka je at 23:00 ----------

picture-003.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 23:02 ---------- Prethodna poruka je at 23:01 ----------

picture-004.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 23:02 ---------- Prethodna poruka je at 23:02 ----------

picture-005.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 23:03 ---------- Prethodna poruka je at 23:02 ----------

picture-006.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 23:03 ---------- Prethodna poruka je at 23:03 ----------

picture-007.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 23:04 ---------- Prethodna poruka je at 23:03 ----------

picture-008.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 23:05 ---------- Prethodna poruka je at 23:04 ----------

picture-009.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 23:06 ---------- Prethodna poruka je at 23:05 ----------

picture-010.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 23:08 ---------- Prethodna poruka je at 23:06 ----------

picture-012.jpg
[/IMG]
 
A evo i druge Morava 440...
picture-013.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 23:10 ---------- Prethodna poruka je at 23:09 ----------

picture-014.jpg
[/IMG]
 
Desava mi se na prskalici ( Agromehanika) ponekad da promeni zvuk, tu negde oko regulatora, i da "povuce" na dole parafin iz manometra. Da li je neko imao slican problem, i kako ga je resio?
 
Da li je neko radio neke prepravke na agromehanikinu prskalicu od 440 sa 10 metara grana,vezane za ojacavanje grane,naime danas sam pustio u rad moju maasinu i cini mi se da se krila previse setaju tj.idu napred nazad,pa moram nesto uraditi po tom pitanje,inace prskalica je fuuuuuuul.:osmeh:
Dukej
dobio sam dizne crvene su,i na njima pise 2.
 
Zaista ne znam kakve su te dizne. Crvena boja bi trebala da bude za četvorke dizne, a šta znači ta dvojka na tvojim diznama nije mi poznato. Bilo bi dobro ako možeš da slikaš diznu, možda bi neko prepoznao koji je proizvođač pa da onda pronađemo njene karakteristike...
 
Ne moras pojacavati nista... samo polakse okreci i neces imati problema.

Imao je jedan sivonja ovdje takvu prskalicu pa je pricao da ne kupujem da je to krs, da se sva izlomila, da ovo da ono a on kad ide iz jednog traga u drugi ni ne gasi prskalicu, nit usporava, samo smota volanom na nekih 10-ak km/h... Sta ti je 5m grane kad krene vitlati mora puci i da nece.

Dodjes do kraja, upalis mjesalicu, okrenes se ko covjek, nanisanis novi prohod ukljucis prskanje i teraj.
 
Ma danas sam ovom domacinu prodao jednu sejalicu Nodet od 3m i on mi se pozalio da ima ovu prskalicu na prodaju. Niti je on znao koliko da mi trazi za nju, niti sam ja znao koliko smem da mu nudim. raspitacu se ovih dana i preprodacu je ovde u CH. Nije ova za nase trziste , dosta je zahtevna prilikom transporta u kamionu.
 
Mozes i javno staviti cenu da je uporedimo sa onim sto se kod nas nudi.Ovo je lepa oprema na njoj pa da vidimo sta se u svetu za tako nesto trazi.
 
Ma komplikovan je prodavac tesko da cu snjim nesto uraditi. Ja mu nudim vise nogo sto mu nudi uvoznik Hardija za CH. Reko sam da pita njih koliko mu oni nude , pa da mi kaze, ali on nece.
 
Pa razgovaracu sa uvoznikom koliko mogu da mu nudim, jer i politika garaza(uvoznika ) je ovde interesantna. Oni njemu nece da mu je otkupe za kes , oce samo da mu smanje cenu na novu masinu ako on kupuje kod njih , pa nebitno sta: traktor , barelinu .. . A ovom ne treba nista od novih masina i onda ovi nece da mu je otkupe, ili da mu daju neku smesnu cenu. A druga je situacija samnom , od mene oce da je kupe , jer meni sigurno ne treba nova masina i ne zavisim od njih jer sam stranac. Dok ovi domacini koji su svajcarci oni na neki nacin zavise od garaza i zato njih garaze deru. Nedam se da sam na neki nacin uspeo da vam priblizim situaciju.

Ili evo jos jednog primera npr. domacin prodaje 3 trobrazni obrtac i zove mene, ja mu nudim 1500chf , a garaza mu nudi 3000chf ali ako kupi kod njih novu masinu. Ja idem i pitam gazdu garaze zasto si mu nudio tolike pare jer znas da ta cena nije ok . On me pita sta se ti sekiras , jer znas da ako ja uradim poso snjim ti ces isti taj plug kupiti kod mene za 1500.
 
Kad bude taj plug za 1500f, saljem ti poznanika iz Zeneve sa prikolicom da mi ga preveze do Srbije a tebe da casti 100f za informaciju:osmeh: Posteno?
 
Nazad
Vrh