Prskalice

Kako da ja ostavim tragove po psenici sa sijacicom od 1.75m za prolaze prskalice i rasipaca zahvata 10m? Jel uopce imas pojma koliko joe to racunanja i zezancije?

Ako mi ne uspije ovo s pjenom, u planu je napraviti neki "stroj" koji ce imati markere na 10m i poslije sijanja psenice da se s njim provozam a da mi ruje male kanalice iza tockova i tako da si pravim stalne tragove. No cini mi se da ce ovo s pjenom ipak funkcionirati tako da ne moram izmisljati nista drugo. U psenici moj stari kad prska, desi se da preklapa prolaze i po 2m, a meni se desilo u soji da sam an dva mejsta duzine 50m prskocio 50-60cm sirine. Sto je naj gore, pratimo redove, znaci, okreces, gledas u dio gdje si zavrio i tamo natjeras novi prohod prskalice, gledas u koje redove si usao traktorom i te redove pratimo od pocetka do kraja. Kako se dogodilo ovo preskakanje, jos mi nije jasno, no nema ni veze...
 
Eto ga na, mjenjaj sijacicu... Jesil ti normalan? Uz brdo jedva ovu vucem punu sjemena, traktor se propinje kad je puna... Inace je u stanju ko nova i ne pada mi na pamet da ju mjenjam u skorije vrijeme. Posudjivao sam dvije godine IMT 23diska i vise nikad ona za moj traktor ne ide... Ne smijes ju ni napuniti do kraja, vec ga vaze pravo...

Ja ipak mislim da je ova pjena super rjesenje za male njive, nepravilne njive i jednostavno nemas brige kad prskas. kasnije ti tragovi ostanu i nema potrebe za markerom, samo teras po postojecim tragovima i to je to... Problem je samo prvi put dok se tragovi ne naprave.
 
Vi se tu zajeb**** oko pene i ostalog,moj komsija opusteno povede i zenu na njivu da mu odbrojava redove jer on ne moze sve da stigne. Jedino ne znam jel i ponesu neku dekicu na pauzi. :osmeh:
 
GPS navigacija marke "Baskija", model 2010. Sastoji se od navigacionog uredjaja tipa "dzak", tela navigacije marke "baskija", i stajnog mehanizma tipa "jekser", najbolje pirov...Ako znate da drzite volan, poprilicno precizna... prilikom prvog ulaska u njivu, odmerite rastojanje, i vestim manevrom instalirate spravu na mesto gde treba da se vrati traktor. Cena je bila velika, sramota me je da kazem...
2dlr7r8.jpg

Kao sto se vidi, uredjaj je ostecen, prisutni cetvoronosci su sa desnog uredjaja metodom ugriza uklonili uredjaj "dzak",pa sam bio primoran da improvizujem sa tzv "kesom".
U planu je nabavka modela 2012, koji je dosta unapredjen, ima "parce cerade", "baskiju" u boji, i "stajni trap" od armature...
 
Ja koristim sličnu navigaciju, samo je "dzak" tipa "vreća Pioneer seme", a telo je tipa "vile" :osmeh:. A inače je EXTRA precizna, što se da videti iz priloženih slika u temi "kultivatori"
 
A za 2013. godinu predlažem neka bude stajni trap kao i 2012 samo navigaciski uređaj neka bude florescentni prslu i obavezne opreme vozila,razlog, da se noću vidi kada ga obasjaju farovi.:osmeh:
 
A za 2013. godinu predlažem neka bude stajni trap kao i 2012 samo navigaciski uređaj neka bude florescentni prslu i obavezne opreme vozila,razlog, da se noću vidi kada ga obasjaju farovi.:osmeh:

Ma hajte molim vas!!! To će biti preveliki udar na naš već osiromašen budžet. Predlažem da se koristi navigacija iz obnovljivih izvora energije kao što su nove vreće veštaka koji ćemo kupiti 2013 god.
Tema je definitivno otišla u OFF:off_topic:
 
Koja je cena nove agromenanikove prskalice od 440 litara,sa 105l pumpe i 10m grane,da li neko zna.I da li neko zna nekog distributera sto prodaje u juznoj Srbiji,posto ne isplati mi se da dolazim gore samo za to,moju moravinu iz osamdeset i neke sam ozenio za 400 evrica.
 
@pujol 0118409528 0118409810 Milurovic Komerc, nazovi pa pitaj to ti je najsigurnije da saznas koja je cena. Ja sam pre 4 godine kupio kod njih, bas takvu kakvu ti hoces. Izasla me je nesto malo manje od 800 evra kad su mi vratili PDV.
 
@pujol 0118409528 0118409810 Milurovic Komerc, nazovi pa pitaj to ti je najsigurnije da saznas koja je cena. Ja sam pre 4 godine kupio kod njih, bas takvu kakvu ti hoces. Izasla me je nesto malo manje od 800 evra kad su mi vratili PDV.
Hvala ti,nazvacu ga.Ako bi je sad kupio ima li sad neki povracaj ili tako nesto ili sam za to zakasnio.
 
Nema na cemu. Ne znam kakva je sad situacija, nisam se raspitivao, nemam para nizasta novo. Ja sam je kupio na sajmu bili su tada najpovoljniji, dobio sam i 5 posto sajamskog popusta, to je bilo nekih 50-ak evra.
 
Oldtimer: GPS navigacija marke "Baskija", model 2010. Sastoji se od navigacionog uredjaja tipa "dzak", tela navigacije marke "baskija", i stajnog mehanizma tipa "jekser", najbolje pirov...Ako znate da drzite volan, poprilicno precizna... prilikom prvog ulaska u njivu, odmerite rastojanje, i vestim manevrom instalirate spravu na mesto gde treba da se vrati traktor. Cena je bila velika, sramota me je da kazem...

Za pronalazaca :ppozdrav:, a pretpostavljam da komplentan sistem kosta ipak nesto manje od 2700eura!? Moram da priznam da sam nesto slicno koristio godinama, samo je bio drugi proizvodjac:osmeh:
 
Vozač koji mi je dovezao rasipač, MBV iz Vršca, reče da je kod njih Agromehanika 440l sa 8m, 842€, a i dovoze mašine do kuće (plaća se prevoz, ali ne mnogo), pa pitaj i kod njih. Ja sam pre par godina kupio moju prskalicu kod njih, i tada su bili najpovoljniji, kao i sada za rasipač.
 
Jel ima ovlašteni zastupnik ili trgovina gdje bi se mogao kupiti regulator (elektro) Geoline tecomec ili Comet, ili možda neki drugi proizvođač (osim agromehanike = preskupo).
 
Jel ima ovlašteni zastupnik ili trgovina gdje bi se mogao kupiti regulator (elektro) Geoline tecomec ili Comet, ili možda neki drugi proizvođač (osim agromehanike = preskupo).

Da li misliš da su Geoline ili Comet regulatori jeftiniji od slovenačkih?!!
Kako sam gledao i raspitivao se za Comet ima neka firma u Subotici (znam da imaju pumpe, a za regulatore nisam siguran) , Geoline ST/DRIVER (http://www2.geoline.it/Database/tec...2D701132F20C7C1256E84002FAA5D?OpenDocument)sa 4 izlaza je oko 900€ samo regulator + elektro kontrola iz traktora.
 
Nazad
Vrh