Prskalice

Dvoklipna od 105lit? Ok,mozda i jeste,ne znam. Ali jedno znam. Sledeca prskalica koju budemo kupovali ce biti troklipna jer mi je muka od ove peglice koju imamo.... Takav zvuk i to čekićanje mislim da samo naša dvoklipna proizvodi! Mala krila,misteriozni razvodnik,mala zapremina.... Uf sad mi žao sto nisam podigao komplet iznos opštinskog kredita pa da sam kupio i novu prskalicu! Kad vec riljam za kredu onda da sam i prskalicu resio... Sve u svemu nek te tvoja služi duugo i sa što manje kvarova!
 
Ja ne znam s tim stvarima se nikad nisam bavio tako da pojma nemam,a u biti prskanje tata samo radi tako da sto se tog svega tice sto cujem i zapamtim znam sto ne ne,a valjda ce posluziti jedno vrime,ne moz kast ni da su neki veliki novci.Meni se svidjala agromehanika ona sa kvadratnim buretom od 800 il 1000l al su cene haos,a novce potrosili na drugo pa je ovo bilo kao ajd odradice poso par godina sigurno pa sad posli kako ispadne,a prskat triba i vridi i jednu sezonu da odradi ako se uradi na vrime,a i sredstva nisu toliko jeftina da se moz trosit koliko oces.
 
Molim vas za iskustvo za prskanje trave Totalnim herbicidom po vocnjaku ispod stabala ?
Imam Moravin 450Litara atomizer sa prikacenim pistoljima na 2 strane.
Pistolji su Profi Made in Italy 20Eur komad. ima regulaciju dizne.
Trava je 15cm na sirini 40cm sa jedne i 40cm sa druge strane stabla. Trebalo bi 2 Hektara da prodjem sutra. Total Glifosav.
 
Cena je bez pdv-a,ali svakako,ram je solidne jacine,bure je dosta debela plastika,mada imamo jedno bure od poliestera na staroj prskalici koje ce pasovat mada bice to dobro sve,sad krila su malo slabija na krajevima al sad sta moz svakako 539 ce je nosit pa ni nema neku extra veliku brzinu da je izlomi.Ima kod nas jedan sto sa novijim traktorom dosta brzo prska i agromehaniku ima ili tako neku sa jacim krilima pa se i to polomi,nista nije neunistivo.

---------- Poruka napisana u 23:38 ---------- Prethodna poruka je at 23:29 ----------

Molim vas za iskustvo za prskanje trave Totalnim herbicidom po vocnjaku ispod stabala ?
Imam Moravin 450Litara atomizer sa prikacenim pistoljima na 2 strane.
Pistolji su Profi Made in Italy 20Eur komad.
Trava je 15cm na sirini 40cm sa jedne i 40cm sa druge strane stabla. Trebalo bi 2 Hektara da prodjem sutra. Total Glifosav.
Fiksiraj nekako te pistolje ako ti pokrivaje povrsinu za prskanje i samo gas.Il oba stavis da pokrju tih 40cm i onda posle odradis jos jedan prohod u suprotnom smeru i niko ti ne treba.
 
Ja sam s njim prskao silazne jame prosle godine korov bio metar i sve se osusilo,tako da tebi mozda ni ne treba puno doza,al ne secam se kolko sam stavljao,mada pise na boci ako se varam kolko ide.
Pa dobro ako imas ko ce da radi opusteno,ja sam ono naveo kao primer kako bi ja smislio ako bi bilo izvodivo pa da mozes sam da odradis.
 
Imam u rezervi troklipnu pumpu agromehanikinu 105l,radila 3god,ako nekom zaškripi,nije oglas,to mi je zlatna rezerva za nedaj Bože,ili ako nekom zatreba
 
Dobije se više kapljica,samim tim bolji je efekat kada se radi sa kontaktnim preparatima. Donekle trpe vetar.
 
Jel zna neko slucajno de bi se mogla nabaviti neka mala pumpica na 12 volti,za jednu diznu? konkretno bi mi trebala za silokombajn da namontiram doziranje inokulanta.
 
Kod mene je jedan poznanik stavio od GOLF-a onu pumpicu koja šprica tečnost na vetrobransko staklo........ Ratko je bio brži:ppozdrav:
 
Zvuci zanimljivo :) cak i imam od juga od zadnjeg stakla jednu pumpicu,e sad jel dosta jaka da izdrazi da stalno radi to ne znam,a i mozda bi trebala jaca magla,tj nzm kakvu diznu ce moci nositi :/
 
Nazad
Vrh