Prskalice

Sta fali nekim obicnim prskalicama.Mi imamo "Skotarek" od 600l,negde sam i slike stavljao,imamo je evo 6-godina.Kad smo je uzeli,prve tri godine smo sejali i repu (imao sam godine i sa 11 prskanja repe)tako da se naprskala u pm.Godisnji prosek joj je oko 600-900 kj zato sto ima kultura koje se prskaju vise puta.Cetiri puta smo joj menjali membrane (set 3000 din),pojacali ram jer je ispucao,zamenuli creva odmah prve godine.Sto se preciznosti tice radi extra tacno (ima tu i do spretnosti vozaca).Ta prskalica je kostala 1100 evra,danas joj je cena (nova)1640 evra(sa tri rezervoara).Vi vidite da li se ona meni isplatila ili ne.Da imaju u ponudi malo savremeniju prskalicu i vecu, bila bi moj izbor opet.
i mi smo 70 kj. prskali sa malom od 330lit i 8 metara krilima pa smo stizali sve da poradimo ali mi je dosadilo
 
E jesam šaban.... A lepo mi google izbacio krokus.rs a ni sam ne znam zasto nisam otvorio..... Ove od 600lit su im najveće?
 
Prskalica vojkina kazu da je slovenacka pumpa,pomesala mi vodu i ulje odnesem kod majstora poravi mi kad sam namontiro nece da mi digne veci pritisak od 2 sa punim gasom,opet ko majstora stavi mi nov regulator pritiska ja je donesm da isprobam kad ono opet isto ,da napomenem crevo
od mesaca i dizna su dobri proverio sam ih i da napomenem sad kad je uklucim trsu se creva ko luda na njoj,sta to moze biti mislim da nesto nije dobro odradjeno .ali.sta .
 
ako kod prskanja koristiš pritisak u rasponu od 1 do 5 bara onda ti u akumulatoru pritiska (u nekim uputstvima ga nazivaju i vetrenik) mora biti 1,5 bara .
 
@steva44
Pregledaj regulator pritiska.....prosle godine sam imao slicnih za.......ja.Bacim pet prskalica,napunim sestu,pritisak pao,zatvorim krila,ostavim mali mesac,dam gas,pritisak 1,5 bara,zavrcem regulator,odvrcem isto...,kraj posla.Skinem regulator,rastavim,da ga nazovem klip u regulatoru nefunkcionise-pukao drzac.(kada sam odvrcao regulator-zavrcao klip se ne pomera...promenuo i sutra teraj dalje.Radi se o prskalici RAU-440 l.
Vazdusna membrana-radna kako je mi zovemo,kada nije naduvana ili ode prilikom prskanja izlazni mlaz na diznama treperi,sto nije dobro,ja je duvam na 2 bara,da bi drzala mlaz i ok-nema treperenja....
 
nikola neznam baš, jer knjiga kaže ovo što sam ja napisao i ti podaci su isti i za ovu pumpu koju steva spominje (vjerojatno vreček ) koja je kopija cometove p-68 i za moravinu MP-60 koja je kopija cometove p-60

8be467d2.jpg


2e9fe93e.jpg
 
Kod mene je gornji deo pumpe drugaciji ,,ima slika u sajtu ,,tehno as,,ali neznam da je postavim,stavljen novi regulator pritiska.tako da nije do regulatora.Pa ako nekog nemrzi nek poglada taj sajt imaju samo ta jednu vrstu pumpi neznam ko je proizvodjac kaze majstor da je slovnacka.
 
proveri ventile jesu li dobri ili da nisu naopako montirani
pre par god. sam imao taj problem kao ti
 
Kod mene je gornji deo pumpe drugaciji ,,ima slika u sajtu ,,tehno as,,ali neznam da je postavim,stavljen novi regulator pritiska.tako da nije do regulatora.Pa ako nekog nemrzi nek poglada taj sajt imaju samo ta jednu vrstu pumpi neznam ko je proizvodjac kaze majstor da je slovnacka.

ako je ovakva

fc25e1ad.jpg


onda se ona druga slika odnosi na nju to je cometova P-68 dok vreček ima oznaku MP-65 ali se radi o istoj pumpi

radi je i leško u hrvatskoj i njegova ima oznaku KM 65, na stranici od tehno as-a sam nasao i ovu ali tu nikad nisam vidio uzivo i neznam ciji je proizvod

6732b1c7.jpg


U ex YU pumpe su radili agromehanika kranj, vreček kranj i morava i sve su bile kopije cometovih pumpi http://www.comet.re.it/eng/agricultural/product_detail.aspx?category=pompe_membrana_alta&serie=serie_P&pid=P_48 AP ovo je najnoviji model ali su starije bile iste kao ova na prvoj slici
 
Poslednja izmena od urednika:
Ova zadnja je RAU klipno membranska od 100 litara. Sliku teba zarotirati za 90 stupnjeva desno. Za nju važi pravilo koji pritisak prskanja toliki ili malo veći pritisak u komori.
Imam takvih od 100 lit i istih takvih duplih od 200 lit. Služe godinama i pokazale se odlične.
 
Kopije ove RAU pumpe (ako ne kopija a ono jako slična pumpa, sa razlikama tipa ležaj umesto piksne...) su se pravile i ovde kod nas. Ne mogu sad odmah da se setim ime firme, nešto mi se javlja :osmeh: da je imala u imenu "braća" ili nešto sl.
 
Ova zadnja je RAU klipno membranska od 100 litara. Sliku teba zarotirati za 90 stupnjeva desno. Za nju važi pravilo koji pritisak prskanja toliki ili malo veći pritisak u komori.
Imam takvih od 100 lit i istih takvih duplih od 200 lit. Služe godinama i pokazale se odlične.

Pre će biti rau 50litarska pumpa pošto imam takvu na prskalici rau 440l a 100litarska je ista po obliku samo je veća.A što se tiče pritiska ja držim u membrani 2bara a radni pritisak mi je 4,2bara.

Stevo proveri da na ventilima nije pukla koja opruga a treba proveriti i regulator pritiska ono što ti je napisao kolega Đole.
 
Poslednja izmena:
6732b1c7.jpg


takva je i moja stara ali pise na njoj 50lit.
ispod tih crnih poklopaca su neki ventili koje sam postavio naopako i imao sam iste probleme
 
princip je vjerojatno isti kao i kod cometovih pumpi, znaci imas na svakoj strani po dva protupovratna ventila s time da ovaj na usisu pusta vodu u pumpu a na izlazu van
 
Nazad
Vrh