Prskalice

Meni se ne svidjaju te velike nosene prskalice. To sve jako clovi traktor (nebitno koji) i ako hoces da ne pukne nista jako si spor po leniji. Kao i plugovi 4+ brazda. Vise mi se dopada americki sistem gde su prikljucci vecinom vucni.
 
Slažem se sa ovom izjavom.Prskalica bi do njive trebala da ide prazna pa da se puni i radi ali koliko ja znam bar kod nas to niko ne praktikuje.Drugaru je pukao top link ove godine i sva sreća što je bio u njivi pa mu nastradale samo dizne na srednjoj sekciji inače da je bio na asfaltu mogao bi da baci novu Agromehaniku od 1200 litara jer bi se izlomila kao štipaljka.
 
Koji traktor je to nosio?
Toplink obicno ni ne trpi veliku silu pri nosenju, vise pri vucenju radnih masina.
 
Claas Axos a pukao je top link koji je došao sa njim.Nije osvetnik što se tiče vožnje a ne vuče ništa već samo radi sa nošenim priključnim mašinama.
 
Razmišljam sad na ovu temu, težina same prskalice, odnosno prvenstveno težina krila.
Drug ima u dvorištu napravljenu konstrukciju za puzanje vinove loze, tako da loza pravi neku vrstu nadstrešnice i pravi lepu ladovinu u dvorištu. Ta konstrukcija je napravljena od armature u obliku fert gredice, tri šipke od armature prostorno stavljene u trougao i međusobno povezane takođe armaturom u cik cak, kao trougaona rešetkasta greda. Te gredice u toj njegovoj konstrukciji imaju jako veliku čvrstinu (okači se čovek o nju i ona se ne uvija uopšte) a čini mi se da nemaju neku veliku težinu (ne znam sad tačno koliko je debela armatura, od tanjih je).
Zapravo, ja nemam pojma koliko je takva gredica teška, možda neko od mašinaca zna kako se tu izračunava težina...
Šta mislite, da li bi krila prskalice mogla biti napravljena na taj fazon, da su pojedini elementi krila od trougaone rešetkaste grede načinjene od armature?
 
Udarci i trenutna opterecenja mu dodju glave. Pukao mi je toplink od 533 sa malom prskalicom 440l, a pukao je i na 539 kada sam granje u vocnjaku radio. Kod grana je cimanje abnormalno i neverovatno kako je hidraulik na IMT-u resen, da to radim bilo kom traktoru garantujem da bi se raspao.
 
Oko 200kg dodje ona prskalica u zavisnosti od opreme, ali onako klot cca 200kg.

- - - - - - - - - -

Inace ovakvu sam gledao kod jednog kolege pre par dana, zadnjih 30-ak godina odrzava po par stotina jutara i nigde ni pikovana krila nisu, kazu radnici da bi je rado kupili ako ikad bude na prodaju.
https://www.polovniautomobili.com/prikljucne-masine/14022225/rau-600-l-made-in-germany

I onda kazu daj sto lakse grane, a osnova njenih grana kao neki spartac. :osmeh:


Paore koliko ti trazis za tvoju ?
 
Cenovnik agro-trade-a sa sajma.
727bcf5e8c30ffdeccc031255240158e.jpg
 
2300e skuplje sa Ag tronikom. To ne kosta 50e da se napravi. Ima li po aliex da se kupi kineska zamena?
 
Nazad
Vrh