Prskalice

Nije isproban još ali vidićemo...
Digitalni merač pritiska.
8b4ebe7e795dba6c08dbf67ecff093ac.jpg
08f5bdbf187f62e163e9047ca33c1953.jpg
bb537d8d927f28feb7d356d9f8c91422.jpg
 
Gde ima da se uzmu dizne arag ili neke druge da nisu leklerove?.

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Danas gledao ovu prskalicu, ne izgleda lose.
120l poljska pumpa, regulator 3 sekcije sa konstantnim pritiskom italijanski, tripleks, 12m kopir, razbijac hemije u rezervoaru + ispirac u situ iii ne znam sta jos mozda ima da sam preskocio. 1600e sa PDVom.





 
Jel ove mogu da prodju ?
Mislim mogle bi da potraju ?
Za 1500e ima agromehanika sa 10m fiksnim granama,bez tripleksa i sto je najgore samo regulator bez konstantnog pritiska,nece ni za doplatu da ubace ovaj sa konst. pritiskom.
Iduca opcija su MRX grane 12m i 5sekcijski razvodnik ali tu nece triplex da izbace, pa cena ide na 3000e.
 
@North ARMY

Šta ti znači to regulator sa konstantnim pritiskom? Je l' misliš na ono kad zatvoriš granu da ostane konstantan pritisak ili na nešto drugo? Nije loša ova prskalica sa slika, sviđaju mi se detalji na prelomima krila. Šteta što nisi slikao regulator i detalje samonivelacije krila...

Ono što mi prvo pada u oči je boja prskalice, tj. ne boja već mi se čini da je neprovidna. Ne znam, ali meni jako godi kad se prskalica providi i da mogu da vidim koliko još ima vode u njoj. Drugo, nemam predstavu sa slika koliko je sve to masivno i jako, ali ja volim kad vidim kose elemente u konstrukciji grana. Ne volim kad su sve ispune paralelne, ili da makar ima trougliće na spojevima... Je l' se zna težina te prskalice?
 
Belarus 82-ka danas na ulazu u Zr vidim nosi agm od 1200l.
@Dukej
Da to misli pod konstantnim pritiskom,po meni nije to toliko bitno,bolje da ima bar elektro on-off prskanja i podesavanja pritiska.Sto se tice bureta i nivoa tecnosti sve oni bi trebalo da imaju kao osnovnu opremu bar crevo sa onom crvenom kuglicom pomocu koje se vidi tacno koliko je nivo tecnosti,to ima za valjda hiljadu dinara na netu ,ili tako nesto ,da se kupi .Ako im tesko za 10 eura vise da ubace tu opciju onda nek se jeb.. oni njixove prskalice.Kao da prodaju nzm sta a ne obicnu prskalicu.
 
Verovatno je nenosi punu vode, ima i kod nas u selu Ali jos uvek nije bila puna ali je u pitanju 577 dv sa pomocnim klipovima.
 
@Dukej da taj razvodnik, poslao sam ti na viber slike jos neke, a kopir ni meni nije najjasniji kako radi.
Bure ima vagres tako da se lako vidi nivo tecnosti.

Ma Ljusa se sali kad kaze da to ne moze nositi neki traktor od 60ks.

- - - - - - - - - -

 
kod nas u selu ima dve takve prskalice od 800 i 1000 sa 15 i 18 metara. Izgledaju malo kao da je sve nakarabudzeno tj nabacano na njih ali su masivne i jake, grane su bas masivne.. znam da je jedan imao nekih problema sa regulatorom..
 
Glupo je da su grane sto masivnije,jos gluplje je da prskalica prazna tezi npr 300 kg a nosi 600 litara ....Svaka budala moze nabacivati gvozdja pri pravljenju istih i posle kazati kako ovo nikad nece pucati itd ,poenta je napraviti laku prskalicu ,velike nosivosti.Ovde gore na klipu,a ja inace nisam bas zagledao na slikama iznad ,vide se smesni propusti u konstrukciji grana,i niko ne treba biti preterano pametan da bi video iste.Normalno,cisto sumnjam da ce se ovakve grane kriviti,pucati ,ali to je samo zato sto je gvozdje nabacivano skoro pa napamet,ono ''dodaj jos malo da bude sigurno'' ....Poenta je nositi sto vecu kolicinu vode a ne gvozdja.
 
Nazad
Vrh