Prskalice

Prskao neko žbunje pored nove parcele
https://youtu.be/-Z12cqh5lu4

Moram navariti na sastavu krila neki klin da mogu podići skroz uspravno krilo, da bi mogla prskati "džungle" pored puteva....

I jel se desilo nekome da mu popucaju ove dekle na kojima se drzi pumpa? 2 šrafa se iskrivila i na tim mestima pukla dekla.
ecbddb39e46ec521377e0fb399917211.jpg
 
Konstrukcioni propust, vibracije se prenose preko ta 4 srafa. Da li ti se ovo desilo pri ukljucivanju/iskljucivanju ili u radu?
 
Tu je kardan nesto zgresio. Da li je suv ili je zapeko. Ali iz cista mira pumpa nije pukla.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ma u radu mi se desilo. Ali ne znam tačno kad, pošto u prskanju pšenice sve je bilo celo, jer sam gledao da te nosače zamenim, i ispravim pumpu, da bih mogao više podići prskalicu.
I ja sam mislio da je od kardana, ali kupljen je nov, i pre montiranja sam ga podmazao. Reko aj da pitam ovde, možda im je to neka mana. Ali očigledno se nešto desilo...provericu kardan na sastavu.
 
Imali smo i mi skoro tako problem je bio da spoljni cev kardana bio malo dugačak pak kad ga dižeš i stigne u tačku kad je skroz skupljen gurnuo pumpu malo nazadali nije puklo ništa samo iskrivio nosač. Pa sam posle skinuo plastike sa kardana i tako dižeš polako i vidiš kolko dozvoljava da se skrati a da ostane što duži ako razumeš ja sam ostavio prostora nekih 10mm da ne udari u drugi zglob i sad ide bez problema.
 
Mozda je zaglavila cev za cev. Pa je i prilikom pustanja nabravilo belaj. 10 mm je malo da se ostavi prostora. Imali smo na vucenoj slicnu stvar. Cuvali kardan. Bilo je 20 30 mm prostora. Ali desilo se neko skretanje i velika uzbrdica i poguralo je pumpu malo na gore. Nepotreban posao ravnanja svega. A da nekazem moglo je biti i puno gore.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Biće da je ovaj kardan nešto duži, i prilikom podizanja, nije mogao više da se skupi, i odgurnuo je pumpu ka gore, i pokrivio šrafove i polomio nosače. Baš kad budem vratio sve, skinucu plastike sa kardana, i polako podizati, kao što reče Atila, i skratiti cevi kardana.
 
Meni se desila jedna glupost nakon sto je uredno prskalica isprana i konzervirana preko zime. Onaj ventil sto regulise iz kog buteta vuce vodu zatajio, to jest u isto vreme vukao iz oba butera. Kad se voda iz pomocnog potrosi naglo padne pritisak. Jedva sam skontao sta je problem. U tom kugl ventilu sam samo okrenuo manzetnu i radio ok.
 
Ubedljivo najbolji odnos cene i kvaliteta delova za prskalice ima Agrotechnicom Zrenjanin: http://www.agritechnicom.co.rs/

Hmmm? Nisma gledo delove, ali cene celih prskalica su im ...ubedljive. 10 000 € za prskalicu 600l osnovni model. Kakav terba da bude kvalitet da bi parirao ceni :)? Mogu da kupim skoro 10 nekih lošijih ili 3 agromehanikine .

- - - - - - - - - -

Jel imate nekih preporuka šta da kupim? 600l oko 1500€ mogu da dam. Na šta da obratim pažnju pri odabiru?

- - - - - - - - - -

To pravi čovek iz mog sela znam ko ima takvu prskalicu i zadovoljan je.

Da je iz mog sela zemljaci bi ga opljuvali taman da pravi najbolje na svetu. :)
 
Ok je morava prskao sam strnjike sa njom pumpa ok ,dizne ok ,razvodnik ,sve lepo radi ,samoispiranje sve funkcionise ,zamerka je na nosace cevi na koje se kace dizne ,nosac je kao za pvc cevi za vodu i zavezano trakicom za vezivanje da se cev ne bi otkacila bruka i sramota
 
Nisam stručnjak i nisam se bas susretao sa većim prskalicama ali pratim ovu temu zato što i ja planiram da kupim jednu od 600 lit i moje mišljenje je da 90 % proizvodjaca koristi približno iste komponente, tj. iste pumpe, iste razvodnike, iste dizne tako da su nijanse u pitanju. Ja bih konkretno stavio akcenat na kvalitet grana jer na ovim pumpama one su njproblematicnije, tj. uvek dolazi do krivljenja ili loma pa je potrebno da poljoprivrednik bude i bravar. Ova iz padine na slikama mi deluje da ima jake grane.
 
Ako ima neko od kolega prskalicu RAU spridomat D-2 (moja je 1000 lit) molio bi da se javi da malo prodivanimo. Zanima me ako neko ima katalog. Još me zanima gdje bi se našla prozirna cijev kroz koju ide teg koji pokazuje nivo u prskalici. Google mi ništa ne izbacuje a orginal dio je malo skup pa sam mislio nešto improvizirati od neke prozirne cijevi ali ne mogu naći.
 
Dali se neko susretao sa buradima za prskalice "Auto Lazar" ili neke slične koje bi se mogle ubaciti u ram od "Agromehanika" od 400 lit iz 1985 god bez nekih velikih prepravi tipa sečenje, varenje i sl? Sadašnje bure je počelo da se odvaja na sastavu gornjeg i donjeg dela a ima i dubokih pukotina tako da neće još dugo. url=http:9//fotkica.com/slike.php?slika=1_80954638_IMG_20180928_125701.jpg]
1_tmb_80954638_IMG_20180928_125701.jpg
[/url]
 
Nazad
Vrh