Prskalice

To je otisla membrana na prskalici i u mene je bilo isto na pocetku sezone!
 
Није лоше прочитати пред сваку сезону!
c82c4ffce874b597baa9c9dee72ba764.jpg
 
Imam problem na prskalici, kada je puna radi sve ok, a kada ostane malo vode oko 200l tada krene da mi pada pritisak, ako je zadat na 3 bara pri 300 litara padne na 2,8 a vec kada dodje do 200 bude na oko 2 bara a ne moze da se poveca, u pitanju je nova prskalica agromehanika sa pumpom 150l, sigurno nisam dobro podesio nesto, da li neko ima ideju sta bi moglo da bude?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam problem na prskalici, kada je puna radi sve ok, a kada ostane malo vode oko 200l tada krene da mi pada pritisak, ako je zadat na 3 bara pri 300 litara padne na 2,8 a vec kada dodje do 200 bude na oko 2 bara a ne moze da se poveca, u pitanju je nova prskalica agromehanika sa pumpom 150l, sigurno nisam dobro podesio nesto, da li neko ima ideju sta bi moglo da bude?


Sent from my iPhone using Tapatalk



Ako si raslapao ventil,(mislim da je onaj kojim pustas vodu za pranje iz drugog rezervoara) pogledaj kako si ga sklopio.Tu zna da vuce fals fazduh ventil ne zatvori dobro i to je to,a dok ima vise vode u velikom rezervoaru radi solidno,cim nivo padne na oko 200 lit,manji je otpor vazduhu i onda pocinje.
 
Hvala vam na pooci, da li na ovaj ventil mislite?
a57aa35516090c12e78af05fbf154bb2.jpg

Nemam bas puno iskustva sa prskalicama


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ne,nego na ovaj



probaj da sipas vode u rezervar za ispiranje,a veliko bure da je prazno,pa ces videti dal voda prolazi kroz ventil ili ne,moze da se desi da je neki opiljak od plastike tamo zaglavio pa ne zatvara dobro.
 
Taj saraf ispod manimetra je skroz zavrnut, a ta druga slavina je u istom polozaju kao kod vas na slici i do kraja je zavrnuta


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja nisam mogo da dignem veci pritisak od 3 , i onda sam cuo da se tu isto steluje,pa sad ladno tuce 7,sitnica al nisam znao. Nije to moja prskalica sliku sam sa interneta skno zbog tog dela,,moja je od 650 litri.
 
Hvala ti na pomoci, a da li pritezao ili odvrtao, na pocetku prskanja mogu da dignem pritisak bez problema, ali kada padne pri toj maloj kolicini vode i bude oko 2bara koliko god sa ga povecavam na regulatoru on se ne povecava


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemoras 300 lit,napuni samo taj za ispiranje i ukljuci pumpu i videces da vuce vodu iz njega ako je ventil u bilo kom polozaju (ako je do njega). Ne bi trebalo da vuce iz njega ako ti ventil stoji kao na slici sto sam ti poslao(ako je ispravan)
 
Neko je prosle godine spominjao na nosacima dizni sa po jednom diznom,moze da se promeni ona matica kod membrane dizne i da tako boliras diznu sa kojom ne zelis da prskas. Nadam ste da ste me razumeli. Trazio sam po vasarima niko nema tako nesto,da li neko ima kontakt firme koja to prodaje?
 
Neko je prosle godine spominjao na nosacima dizni sa po jednom diznom,moze da se promeni ona matica kod membrane dizne i da tako boliras diznu sa kojom ne zelis da prskas. Nadam ste da ste me razumeli. Trazio sam po vasarima niko nema tako nesto,da li neko ima kontakt firme koja to prodaje?

Agritechnicom Zrenjanin, izguglaj adresu i telefone.
Konkretno, ja sam to kupio na sajmu, na štandu gorepomenute firme.
Evo kako to izgleda (pogledati nekoliko narednih postova):

http://poljoinfo.com/showthread.php?151-Prskalice&p=1253749&viewfull=1#post1253749
 
Vica022 ja uvek pre rada prekontrolišem taj pritisak na membrani i uvrk je naduvano na 1,5 bara. Šta bi moglo dalje da bude?
 
Probaj jos,ako hoces, skini to crevo sto dolazi u taj ventil iz rezervoara za ispiranje i zacepi ulaz u ventil(najlon,izoltraka,selotejp ili slicno)i onda probaj prskalicu.Sipaj 50-100 litara u veliki rezervoar i trebalo bi da radi.
 
Nazad
Vrh