Prskalice

Moze li mi neko slikati kako se montira senzor brzine na traktor od AG Tronic kompjutera koji ide sa Agromehanika prskalicom?Treba mi za jednog drugara.
 
Mijenjao sam membrane na prskalici i radni pritisak mi nije kao prije i manje mi vodw ide pi ha!sta moze biti?prskalica agromehanika 440 l
 
I mene zanima jer Isti problem i nas muci na prskalici rau od 330 litara, pa ako neko od iskusnijih forumasa mozda ima neku ideju ili savet?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
u mene je bio 5 bara i mogao je jos da se poveca,a sad je max pojacan i nemoze vise od 4 bara!samo sam membrane mienajo i nasuo ulje,nista vise!na pumpi ima ona deo gdje ima onaj ventil za duvanje i tu sam mjerio i ima 3,5 bara,i tu ima neka membrana,al to nisam dirao posto nije izgubila pritisak!mozda tu treba malo doduvati?!
 
Promenio sam membrane na pumpi, promenjeni svi ventili, promenio sam prekidace sekcija i mesalice(komplet, nove gumice i federi) i ne mogu da dobijem veci pritisak od 2 bara, osim ako ne povecam gas. Sta moze da jos da zeza tu? Manometar je ispravan.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
IDKT 4
d106c303193df7e5300faf016bba123d.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
u mene je bio 5 bara i mogao je jos da se poveca,a sad je max pojacan i nemoze vise od 4 bara!samo sam membrane mienajo i nasuo ulje,nista vise!na pumpi ima ona deo gdje ima onaj ventil za duvanje i tu sam mjerio i ima 3,5 bara,i tu ima neka membrana,al to nisam dirao posto nije izgubila pritisak!mozda tu treba malo doduvati?!

Ja koliko se napamet sećam, ima ona tabela koji odnos ide tog pritiska iznad te membrane, u zavisnosti od željenog na regulatoru za prskanje i čini mi se da ne treba više od 2 bara za prskanje na 3 bara. Jer ako ti je 3,5 bara membrana, onda ne može pumpa lako da savlada taj pritisak i da prođe dovoljna količina vode u trenutku (ta membrana samo radi održavanje da ne secka, deo vode uđe u membranski prostor i dok ne okrene pumpa 180 stepeni da naredni klip krene da gura u toj međufazi membrana vrati tu vodu iz svog prostora....sa većim pritiscima mi se čini da ne može da nabije toliko i savlada 3,5 bara.....
 
I ja kupio prosle nedelje idkt 4. I extra su. Danas popodne bilo vetra, jedva da se vidi da nosi maglu, a mlaz se samo iskrivi i padne na zemlju.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Kod mene skazaljka na mamometru skače i kad dam veći gas ona se donekle umiri ali opet igra. U čemu je problem? Moravina 330 lux je u pitanju. A prošle godine sam kupio novi manometar i kompletan taj deo gde su i sve slavine.
 
Naduvaj onu membranu na gornjem delu pumpe na oko 1bar ili do 2 najvise.Ili je membrana suplja jer ona apsorbuje razliku pritiska kod pumpanja tecnosti

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh