Prskalice

open
Pa bocno (levo - desno) koliko sam cuo iz iskustava je pozeljnije nego da krila idu gore dole jer onda dobijamo da biljka na jednoj strani bude oprskana jer je dizna nize, dok na drugoj ne jer je krilo dignuto zbog neravnog terena ili okretanja traktora (ispravite me ako gresim). Inace kretanje bocno je ogranceno izmedju sarafa klizaca gde cev seta 75mm levo i 75mm desno. 17m mi je bio zahtev i neki odskok od konkurencije

open
https://drive.google.com/open?id=19763nMYEry1bu0UfZsWN3XVZwtKO6MQl
 
Mislim da će ti biti problem donji zglob na centralnoj sponi. Mesto rotacije mora biti dosta iznad centra mase celog sklopa. U suprotnom će se sistem sporo vraćati u ravnotežni položaj. Pronadji leaflet za Amazone UF sprayer. Ima jedna lepa slika gde se vidi mesto rotacije celog sistema.
 
To sam i pomislio da ce biti i vec je u planu da skratim tu ruku i nosac da podignem gore, tj povecam nosecu usku.

Po pitanje samog kretanja krila (kopiranja) interesuje me koje bi bilo idealno kretanje?
 
Vidim da recimo Amazone i Agromehanika za hidraulične grane koriste sličan sistem. http://i50.tinypic.com/s2d6b5.jpg
Ja sam za mene pravio obične samonivelišuće grane od 10m i napravio sam slično kao kod Agromehanike (dva verikalna nosača u formi trapeza gde su gornje tačke vešanja na oko 10cm razmaka). Ovaj sistem lepo radi, jedino treba dodati opružne odbojnike na krajevima grana.
Moj savet je da ne pokušavaš da otkriješ toplu vodu već da iskoristiš proverena rešenja. Ja sam na netu gledao mnogo snimaka sa testovima nevelacije i mogu ti reći da kod malog broja proizvođakča to radi perfektno.
 
Ovaj sistem sto radim je slicno na RAU prskalici. Agromehanika (ta slika) vrsi nivelaciju ziroskopom koji je povezan sa hidrulicnim klipm koji pomera grane.
 
Moze li mi neko dati predlog kako na Rau prskalici od 600l da napravim drugaciji proklopac? U transportu kada je puna hoce da curi voda na cepu posto nije na navoj nego onaj na nabadanje....
 
Ja ne mogu da shvatim kako je ovo drugacije u odnosu na bilo koji drugi tip kopiranja terena ,misim na ideju clana @Bjelotomic.Hocu reci krajevi krila svejdno idu gore dole,u zavisnosti od terena naravno,malo drugaciji princip ''vesanja'' krila,nista drugo ,ili gresim ?.
 
Pogresno tumacite. Normalno da kad probate u dvoristu na mestu onda idu krajevi krila gore dole ali na terenu je to skroz drugacije jer traktor se naginje a krila bukvalno kopiraju teren.
 
Ja ne mogu da shvatim kako je ovo drugacije u odnosu na bilo koji drugi tip kopiranja terena ,misim na ideju clana @Bjelotomic.Hocu reci krajevi krila svejdno idu gore dole,u zavisnosti od terena naravno,malo drugaciji princip ''vesanja'' krila,nista drugo ,ili gresim ?.

Pa razlika je u bas tom kacenju krila jer u ovom po mom misljenju ima vise slobode u odnosu na klasican trapez koje vecina koristi. Od korisnika tih sistema sam dobio povratne informacije i po njihovim recima ovaj sistem im je mnogo lepse kopirao teren i krila su vodoravnije sto je i poenta.

Ovde sam se i registrovao da bih dobio od vas sugestije jer mi je bitno kako se krila trebaju ponasati konkretno na njivi.

- - - - - - - - - -

Mislim da će ti biti problem donji zglob na centralnoj sponi. Mesto rotacije mora biti dosta iznad centra mase celog sklopa. U suprotnom će se sistem sporo vraćati u ravnotežni položaj. Pronadji leaflet za Amazone UF sprayer. Ima jedna lepa slika gde se vidi mesto rotacije celog sistema.

Kao sto rekoh to sam i hteo izmeniti i ovako bi trebala biti izmena. Inace ova prskalica je vec gotova i sad pravim izmene na vec postojecoj konstrukciji i nemam bas mnogo izbora po pitanju dimenzija. Kapacitet je 1000 litara, 34 triplex dizne Aragove sa Bertonini sistemom upravljanja diznama i pritiskom.

https://drive.google.com/open?id=1_DsY1tAPk5AB0BKLctcm_Xn_2FS7Po29
 
Gde mogu da se nadju povoljno gotova krila od 10m za Rau prskalice, 440l je u pitanju...? Razmisljam se da li da produzujem moja od 8m, navarujem nastavak, budzim, ili uzmem gotovu konstrukciju
 
E super, odlicno!Ja sam isto kontao da je mozda bolje gotova krila. Samo jos da odluce i amniju stariji sta cemo na kraju raditi :haha: hvala manjevic :ppozdrav:
 
Pa razlika je u bas tom kacenju krila jer u ovom po mom misljenju ima vise slobode u odnosu na klasican trapez koje vecina koristi. Od korisnika tih sistema sam dobio povratne informacije i po njihovim recima ovaj sistem im je mnogo lepse kopirao teren i krila su vodoravnije sto je i poenta.

Ovde sam se i registrovao da bih dobio od vas sugestije jer mi je bitno kako se krila trebaju ponasati konkretno na njivi.

- - - - - - - - - -



Kao sto rekoh to sam i hteo izmeniti i ovako bi trebala biti izmena. Inace ova prskalica je vec gotova i sad pravim izmene na vec postojecoj konstrukciji i nemam bas mnogo izbora po pitanju dimenzija. Kapacitet je 1000 litara, 34 triplex dizne Aragove sa Bertonini sistemom upravljanja diznama i pritiskom.

https://drive.google.com/open?id=1_DsY1tAPk5AB0BKLctcm_Xn_2FS7Po29

Pretpostavljam da je ova animacija radjena programski, ajde pokusaj da radis obrnuto, neka se ram pokrece levo desno i gore dole i tada vidi kako ce se ponasati rampa tj. krila. mislim da ce se previse klatiti i udarati u granicnike.
Rampa ti visi samo na jednom klatnu.
 
Pretpostavljam da je ova animacija radjena programski, ajde pokusaj da radis obrnuto, neka se ram pokrece levo desno i gore dole i tada vidi kako ce se ponasati rampa tj. krila. mislim da ce se previse klatiti i udarati u granicnike.
Rampa ti visi samo na jednom klatnu.
Da, zato su granicnici tu i dodati su amortizeri da uspore to klacenje da ne udara i ne cima krila. U jednoj jer bolje kopira teren, sa traoez varijantom dobijamo naginjanje
 
Da, ali i dalje nemaju funkciju za bocno klacenje, tj. oni samo umiruju kretanje gore dole a ne levo desno.
Mozda da si njih postavio u obliku trapeza, da recimo rampa u skroz levom polozaju a amortizer sa desne strane da zauzima ugao od 75-80stepeni, i obrnuto.
Koliko mogu da vidim oni, amortizeri, su paralelni sa klatnom na kome visi rampa.
 
Mogu da se klate levo desno jer sam zglob ima 2 tacke i vidi se na animaciji da nosac krila ima i vodoravno kretanje, a i klacenje gore dole koliko ti granicnici dozvoljavaju u odnosu na teren.
 
Nazad
Vrh